22 Mayıs 2008 12:59
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

Erkek van kedileri.

Bildiğiniz üzere erkek kedilerin koku ve kızgınlık dönemlerindeki hırçınlık yüzünden kısırlaştırılması dişilere oranla daha yüksektir.

Bunun için bir çeşit veri bankası niteliğinde buraya kısır olmayan erkek van kedilerinin adres bilgilerini vs. yazalım ki dişi kedilerimizin kızgınlık döneminde en yakındaki erkek kedi ile çiftleştirebilelim.

Mesela ben bu dönem kedilerimi şah ile çiftleştirdim fakat seneye ise başka bir erkek kedi ile çiftleştireceğim ki gen oryantasyonu sağlansın.

Biz yakuplu - beylikdüzü - istanbul da oturuyoruz.

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

22 Mayıs 2008 13:47
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

aslında bugün gidip alıp cumartesi geri götürebilirim

Alıntı Yaparak Cevapla

22 Mayıs 2008 14:11
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

banuyu denize ulaştırabiliriz ama akrabalık yoktur umarım. eğer varsa baskın gen ortaya çıkıp sakat yavrular olabilir deniz için de eş bulabiliriz. bizim şah bu aralar çok sık çiftleştiğinden azman olup çıkacak ondan dolayı ayda bir çifte filan düşürmeyş düşünüyorum. yoksa haftada bir dişi ile çiftleşti şu ana kadar.

Alıntı Yaparak Cevapla

22 Mayıs 2008 14:17
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

Deniz gözüme küçük geldi yoks bademin yavrularından mıdır?

hem aklımızda bulunsun hem forumda bulunsun. Bir de buraya en son kedinizin ne zaman çiftleştiğini yazarsanız istanbuldaki kedilerin eşit zamanla çiftleşmelerini de sağlayabiliriz.

Mesela bize bir hafta içinde üç dişi kedi birden geldi ben kızgınlıkları geçmesin diyerek bir gün birini bir gün birini şah'ın yanına koyuyordum

Tabii alışkanlık yaptı kerata sürekli böyle olacağını sandı :) Biz de bilinçsiz bir şekilde kızgınlığı gider sandık ama aslında daha da fazla arttı. şimdi haftada bir dişi almaya başladık yakında ayda bire düşürücez. Aman diyeyim siz bizim düştüğümüz hataya düşmeyin.

Alıntı Yaparak Cevapla

22 Mayıs 2008 15:04
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

deniz'in aşırı kızgınlığını bekleyelim derim ben çünkü anneniz haklı olabilir ve kızgınlığa girdimiydi onun kokusu ve gürültüsü çekilir dert değil.

Alıntı Yaparak Cevapla

25 Mayıs 2008 15:22
memnunefe
memnune...
memnunefe
11 yaşında
erkek

bizde ataköydeyiz, güzel bayanlarla tanışmak isteriz :)

Alıntı Yaparak Cevapla

26 Mayıs 2008 09:10
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

bizim oğlan bu aralar yine kızgınlığa girdi ama ben bir ay kadar çiftleştirmeyi pek düşünmüyorum çünkü her kızgınlıkta bir dişi ile olunca kızgınlığı hiç bitmiyor.

Alıntı Yaparak Cevapla

26 Mayıs 2008 11:25
memnunefe
memnune...
memnunefe
11 yaşında
erkek

biz 1 defa çiftleştirdik ama yine de kızgınlığı hiç bitmiyor :(

Alıntı Yaparak Cevapla

26 Mayıs 2008 11:43
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

aman diyeyim en fazla ayda bir kez çiftleşsin çok sık çiftleşmesin önünü alamazsınız sonra.

Alıntı Yaparak Cevapla

26 Mayıs 2008 14:15
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

kardeşiyle çiftleştirmeniz iyi değil genetik bir hastalık varsa yavrularda çıkma olasılığı daha fazla oluyor.

Alıntı Yaparak Cevapla

27 Mayıs 2008 18:19
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

Arkadaşlar bugünlerde yani bir dişi ile çiftleştirebilirim eğer çiftleştirirsem buraya yazarım bundan sonra artık bir ay kadar dişi ile temasını yasaklayacağım :) sonra iki aya çıkartacağım vs. çünkü kerata çok sık çiftleştiğinde sürekli çiftleşmek istiyor ve sürekli koku bırakıyor. bir iki haftadır iyi idik :)

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 35.0.119)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim