11 Ocak 2017 12:05

3 Aylık Husky'de Havlama Sorunu

Merhaba arkadaşlar, 3 aylık bir husky yavrum var. Fakat havlama sorunu yaşıyoruz. Evet ne kadar görmezden gelsek de ne kadar istediği şey için havladığını vermesek de,havlama devam ediyor ne yapacağımızı şaşırdık. Durduk yere bana havlamaya başlıyor ya da eve yeni gelen kim ise. Bazen çok uysal bazen de gerçekten sapıtıyor. Dişleri kaşınıyor elimizi paçamızı kıyafetlerimizi dişliyor bunu doğal karşılıyoruz yeterli oyuncağı da var. Bunu başka nasıl kesebiliriz? Artık denemediğim şey kalmadı. 

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

17 Ocak 2017 14:08
whiskeysulupi
whiskey...
whiskeysulupi
9 yaşında
erkek

Merhaba,

Öncelikle köpeğinizin, iç güdüsel olarak havlaması, onun sorunlu olduğunu göstermez. Ayrıca bir Husky' nin havlamasından daha doğal bir davranış olamaz. Sesli iletişimlerde, Kurt ırkına en yakın olanlardan Alaskan Malamute, Husky, Kugsha, Samoyed gibi çok bilinen akrabalarda bu özellik ortaktır. Bölgesel tanımlama ve haberleşme için kullandıkları bir yöntemdir.

Köpeğinizin hangi durumlarda nasıl davrandığı kalem ve kağıt ile not edin. Örneğin eve geldiğinizde kıyameti mi koparıyor ? Peki ya evden çıkarken de aynı şeyi yapıyor mu? Peki siz evden çıkmadan önce onunla ilgileniyor musunuz? İhtiyaçlarını karşıladğınıza emin misiniz?

Fiziksel olarak yeterince aktivite yapabiliyor mu? uzun mesafe geziler yapıyor musunuz? Evinizde bir koşu bandı var mı?

Yemek ritüelleriniz nasıl? Yemeğini her gün aynı saatte verebiliyor musunuz? Yemek oranını dengeliyor musunuz? Yemeği sürekli önünde mi? Suyu sürekli önünde mi?

Eve gelen misafirlerin hangilerinin üzerine atlıyor? Hangilerini zıplamadan karşılıyor? Hırlama ya da diş gösterme eğilimi olduğu misafirleriniz oldu mu?

Sorulacak binlerce sorudan sadece bazıları....

Tughan Hafizoglu
05323772121

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 17.0.033)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim