03 Ocak 2018 11:21
gondem
gondem
gece
4 aylık
erkek

GECE'M YEMEK YEMİYOR _ HASTA YARDIM !!!!

GECE'M YEMEK YEMİYOR _ HASTA YARDIM !!!!

Herkese Merhaba,

Gece 3,5 aylık 11 kiloydu ama 3 gündür yemek yemiyor. 
İlk gün kusuyordu ( balgam şeklinde - beyaz) veterinere götürdük. (Teşhis: Midesini üşütmüş ve boğazı şişmiş) Serum yapıldı, 7 tane farklı iğne yaptılar ( antibiyotik , vitamin , kusma önleyici vs...) ishal olur diye de bunu engelleyecek bir ilaç verdiler. Evde beslemeye çalışın dediler. Tabiiki kendi isteğiyle yemek yemedi ağzına biraz yaş mama verdik ve şırıgayla su vererek besledik.

2. gün daha hareketliydi ama yine yemek yemiyordu. yine veterinere gittik serum ve iğne süreci devam etti. Zorla yemek yedirin dedi. Güçsüz kalmasın diye yaş mama, kuru mama ve kemik suyunu rondodan çekip besledik. 4 saat sonra yediklerini kustu. Daha önce hep balgam çıkarmıştı bu sefer yediklerini de çıkardı.

Bugün 3. gün ; yediklerini çıkardığı için ne vereceğimi nasıl besleyeceğimi bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

03 Ocak 2018 12:56
sheeela
sheeela
Şila
9 aylık
dişi

hocam selam benzer durum benim cane corsodada olmuştu merak etme o kadar iğneyede boğmayın. yemek yiyip kussada mühim değil arada bir kaç kaşık çok sevdiği yaş mama olur sakatat olur verin yesin kussunda mühim değil. suyu bende şırıngayla vermiştim. şekerin zararını biliyorum fakat ben suyuna birazda şeker karıştırıyordum ve 4. gün düzelmişti artık kendi kendine yemek yiyebiliyordu. endişelenme biraz ilgiyle geçer 3 gün su bile içerememiştim ama şırınga işe yaradı. dediğim gibi kussada bir kaç kaşık bile yese kardır. çokda zorlama dışardaysa eğer rüzgardan koru ıslanmasın yeter.

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Ocak 2018 13:32
gondem
gondem
gece
4 aylık
erkek

Çok Teşekkür ederim.

Aramadığım veteriner kalmadı biri serum tedavisi diyor biri yemeğe zorla diyor artık bilemiyordum. Bugün de bekleyeceğim zorlamayacağım hayvanı ilaç vs ye. Ölmeyecek kadar yese kardır diye düşünüyorum. Evin içinde bakıyoruz.

Siz veterinere götürdüğünüzde hastalığına ne demişlerdi.

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ocak 2018 01:46

Ben de aynı sorunu yaşamıştım 3 gün yemek yememişti veterinere götürdüğümüz halde en sonunda şırıngayla besledim sıvı şeyler verdim 1 gece boyunca ve ertesi sabah yavaş yavaş yemeye başlamıştı

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ocak 2018 09:55
gondem
gondem
gece
4 aylık
erkek

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için

Alıntı Yaparak Cevapla

11 Ocak 2018 13:01
gondem
gondem
gece
4 aylık
erkek

Orijinalden alıntı: siyahin

Sik öldür

Sen nasıl insansın ne biçim konuşuyorsun. Buraya goygoy yapmaya geldiysen yanlış yerdesin.

Alıntı Yaparak Cevapla

11 Ocak 2018 13:13
gondem
gondem
gece
4 aylık
erkek

Herkese Merhaba,

Burada bana tavsiye veren, vermen herkese çok teşekkür ederim

Gece kurtuldu evimize geri geldi. Şuan keyfi yerinde az az yemek yemeye başladı tabii biraz nazlı ama olsun oğlum kurtuldu. İnşallah diğer dostlarımızda gece gibi hayatı tutunur. Kalbimiz sizinle.

Veterinerimiz Gece ile çok ilgilendi. Veterinerler Hakkında diye bir Grup açtım orada bu tarz veterinerleri paylaşırsak bence herkese yardım etmiş oluruz. Ben Gaziantep'te yaşıyorum PetAntep Kliniği Gizem Hanım'ı herkese tavsiye ederim.

Mutlu Yıllar.

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 27.0.138)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim