12 Nisan 2016 21:41
misha9
misha9
misha9
1 yaşında
dişi

Acana mama

Arkadaslar kızıma acana mama veriyorum ama gecen veterinere gittim ve acana mama kesinlikle verme dedi enerjisi cok yuksek mama oldugu icin belli br zaman sonra anal kesesinde sorun olusur dedi diskisini yapar ama hepsini yapamadigi icin anal kesede birikir ve operasyonla temizlemek zorunda kaliriz dedi acana ii bir mama oldugu icin veriyorum ama kafam gercekten cok karisti acana kullanan arkadaslar ole brsey oluuormj 

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

18 Nisan 2016 15:05
surmelim
surmeli...
lokum
10 aylık
erkek

Muhtemelen acana satmıyordur :) çoğu hayvanıma kullandm acana orijen n&d en kaliteli mamalardandır. Barf (çiğ et diyeti) tavsiye ederim şahsen ben

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Nisan 2016 15:26
panpo
panpo
panpo
6 yaşında
dişi

anal kese sorunu başka bir mama yese de olabilir olmaya da bilir
acana vb mamaları kilosuna göre veya kilosundan biraz daha az miktarda verirseniz sorun olmaz
köpeğimde 4 senedir tahılsız kedilerimde 1 seneyi biraz geçkin zamandır tahılsız acana ağırlıklı mama kullanıyorum bu zamana kadar mama kaynaklı hiç bir sorun yaşamadık

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Nisan 2016 19:44
pekkmez
pekkmez
pekmez
1 yaşında
dişi

Benim kızımda anal kese problemi var. Veteriner hekimimiz ayda bir temizliyor, yani sıkıntılı bir durum değil ve kesinlikle mamayla alakalı değil. Acana'nın enerjisi yüksek olduğu için günlük tüketim miktarı diğer mamalara göre biraz daha az oluyor. Dengeli bir şekilde ayarlanıyor yani merak etmeyin. Ben 2-3 ayda bir Acana alıp royal canin mamasının içerisinde karıştırarak veriyorum. Keşke sadece Acana yese ama beğenemedi bir türlü....

Alıntı Yaparak Cevapla

14 Temmuz 2016 01:28
wovzaget34
wovzage...
aref
6 yaşında
dişi

king charles cinsi enerjik olmadığından proteini çok yüksek mama alerji yapabilir :(
https://www.facebook.com/groups/kingcharles/ gurubumuza bekleriz tüm sorularınızın cevabını alabileceğiniz bilgi paylaşım platformu ayrıca eğlenceli bir gurup :)

Alıntı Yaparak Cevapla

17 Ekim 2016 11:38
capucino
capucin...
gece
1 yaşında
erkek

Biz oğluma ACANA tahılsız kullandık fena değildi ama çok kaka yaptırdı sanki birazda kilo aldı o yüzden bıraktık şimdi Hill's ideal balans veya hİLL'S Sciense Plan çok güzel ve severek yiyor tüy proplemi varsa çok iyi geliyor tavsiye ederim.

Alıntı Yaparak Cevapla

09 Ocak 2017 11:44
kikiii
kikiii
kiki
7 aylık
dişi

3 aylık cavalier king charles bir kızım var. acana haricinde bir mama kullanmadı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok araştırma yaptım en güvenilir ve sağlık açısından 1. sırada şuanda. ND de güzel ancak acana hakkında hiç şikyet duymadım. Kakasıda kokmuyor bir sorun yaşamadık

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 27.0.114)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim