03 Şubat 2011 14:08
 
bubble1...
bubble
5 yaşında
dişi

DİRİ DİRİ DERİLERİ YÜZÜLÜYOR!

EVCİL KEDİ VE KÖPEKLER KÜRK TİCARETİ TARAFINDAN İŞKENCE GÖRÜYOR!!!!!!!
Her sene 40 milyonun üzerinde hayvan kürk ticareti tarafından kesilmektedir. Bizler, bütün kürkü olan hayvanların kürk çiftliklerinde küçücük kafeslerde yetiştirildiğini biliyorduk veya kürklerinin değeri için doğada çok fazla ıstırap çekerek tuzağa düşürüldüğünü daima biliyoruzdur. Fakat yakınlarda olmuş bir araştırmanın kürk ticareti tarafından gizli tutulan bu iğrenç sırrın ortaya çıkarması yıllar almıştır: her yıl 2 milyon evcil kedi ve köpeğin barbarca öldürülmesinin, Avrupa ve Amerika’da ithal edilen kürklerinin dehşeti. Britanya, istisna olmayarak, bu uygulamaların hepsinin en planında yer almaktadır.
Araştırma Çin üzerine odaklandı fakat, kedi-köpek kürkü ticaretiyle uluslar arası kürk ticareti arasındaki bağlantının boyutu ortaya çıkmıştır. Bazı kedi ve köpekler çiftliklerde yetişmekte, fakat çoğu terk edilmiş hayvanlar veya çalınmış olan dost hayvanlarımızdır. Kürkleri, çocuk giyiminde, doldurulmuş oyuncaklarda, kürk elbiselerinde, ve eldiven ve şapka gibi bir takım aksesuarlarda kullanılmaktadır. Ekim’den Şubat ayına, 500,000 kedinin öldürülmüş olduğu tahmin ediliyor. Kediler asılarak öldürülüyor veya boğulmalarına neden olarak, bir çorap yoluyla boğazlarına su dökerken, bir telden sallandırılmaktadırlar. Bir çok kedi, midelerinin kesildiğinin ve diri diri derilerinin yüzüldüğünün bilincindedir.
Köpekler benzer bir kadere sahiptir. Saatlerce süren yiyeceksiz ve susuz bir yolculuktan sonra, sıkı bir metal telle bağlanmakta, arka ayaklarından kaldırılmakta ve acıdan inlemelerine neden olarak ve kanlar içinde kaçma girişiminde bulunarak kasıklarından bıçaklanmaktadırlar. Bu metal telin köpeğin boğazını kesmesini sağlayacak ve er geç hayvanın ölmesine neden olacaktır. Elde edilecek para varsa hiç zaman kaybedilmemektedir, böylelikle köpeklerin derileri diri diri yüzülmektedir. Kendi dostlarının vahşi kesimine tanık olarak kaderlerini bekleyen diğer köpekleri korumak için hiçbir girişimde bulunulmamaktadır.
Köpek ve kedi kürkü, pazarlama sürecinde ne anlama geldiği belirsiz olan isimleri kullanarak etiketlenmektedir. Araştırmacılar, şirketlerin, tüketicilerine kedi ve köpek kürklerinin diğer türlerdeki hayvanlardan alınan daha kaliteli kürklermiş gibi göstermekte olduklarını keşfetmiştir. Sadece DNA testi, bir kürk elbisenin ne türde bir maddeden yapılmış olduğunu kanıtlayabilir. Fakat şunu da aklımız da tutmalıyız ki, her türde olan kürk zulümle üretilmiştir ve ki kediler-köpekler aynı aç gözlü endüstrinin sadece başka bir kar kaynağıdır.

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

03 Şubat 2011 14:14
 
bubble1...
bubble
5 yaşında
dişi

bnde... keşke hayvan olsaydım dicem ama o zaman bizim de sonumuz aynı olabilirdi... yani insan olduğuna ve bu konuda bişeler yapabildiğine şükret diyorum..

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Şubat 2011 14:18
 
bubble1...
bubble
5 yaşında
dişi

evt ama sırf almamız için oraya kürk değildir falan yazıyolar biz de emin olamıyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Şubat 2011 14:20
 
bubble1...
bubble
5 yaşında
dişi

evt olabilir.. zaten ben almıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Şubat 2011 15:02
 
ebrddm
paŞa
4 yaşında
erkek

Kesinlikle bunlara prim vermemek lazım.
Kesinlikle kürk ve benzeri hiç bir eşya kullanmıyorum beş para olsa bile kullanmamda.
bunun için bu insanlık ayıbı için çok büyük çaplı bir önlem alınması ve ciddi yaptırımları olan yasalar oluşturulması gerek.bir tek kürk bakımından değil her türlü zulme dur demek lazım.Örneğin çinliler,İnsanlık değerlerinden nasibini almamış bu varlıklar, savunmasız köpeklerin göğüslerine bıçağı sokup hayvanların kalbini çıkarıyor, daha sonra hayvanın ölümesini bekliyor, hayvan öldükten sonra hayvanın derisini yüzüyorlar, hayvanı kaynatıp köpek restorantlarına gönderiyorlar ve Çinliler köpek etini büyük bir afiyetle yiyorlar.

Dünyada bir çok hayvansever çindeki köpek restorantlarının kapatılması için büyük bir çaba gösterse de çin hükümeti henüz bu konuya bir çözüm bulmuş değil. Umarım bu zulümkar çinliler bu çirkin vahşeti bir an önce durdururlar.

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Şubat 2011 15:05
 
bubble1...
bubble
5 yaşında
dişi

Örneğin çinliler,İnsanlık değerlerinden nasibini almamış bu varlıklar, savunmasız köpeklerin göğüslerine bıçağı sokup hayvanların kalbini çıkarıyor, daha sonra hayvanın ölümesini bekliyor, hayvan öldükten sonra hayvanın derisini yüzüyorlar, hayvanı kaynatıp köpek restorantlarına gönderiyorlar ve Çinliler köpek etini büyük bir afiyetle yiyorlar.
sadece böyle yapmıyolar, diri diri derilerini de yüzüyolar

Alıntı Yaparak Cevapla

03 Şubat 2011 15:13
 
ebrddm
paŞa
4 yaşında
erkek

ÇOK ACI TABİ BU DURUM.
BİŞEYLER YAPMAK LAZIM ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR.
İÇİM PARÇALANIYOR:(

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 27.0.058)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim