08 Ekim 2007 01:32

incubo
Cortes
7 yaşında
erkek

rottielerde kuyruk kesimi

bu konuyla ilgili tartışmaların uzayıp gittiğini biliyorum.
bu başlığın amacı kestirilip kestirilmemesini tartışmak değil bununla ilgili özellikle tecrübesiz rottie sahiplerini (benim gibi :)) bilgilendirmek.
kuyruk kesimi yapılmalı mıdır?
yavru kaç aylıkken yapılması en uygundur?
operasyonun maliyeti nedir?
ve en önemlisi ameliyat sonrasındaki süreç hakkında tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfen.

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

08 Ekim 2007 01:49

shadow1...
shadow
11 yaşında
erkek

bana göre yapılmamalı çünkü kuyruk hayvanın ihtiyaç duydugu bi şey nasıl biz elimize ayagımıza ihtiyaç duyuyosk onlarda kuyruklarına ihtiyaç duuyuyorlar arkadaşlar benim oglumun aldıgımda kesikti eger kesik olmasaydı kestirmicektim tamam hayvanlar vahşi görünebilir ama bence çok saçmaaa.....

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ekim 2007 06:07

pwwd
thor
7 yaşında
erkek

yapıp yapmamak sana kalmış.. emin diilim ama galba 2.5-3 aylıkken en iyisi.. . maliyeti 150ytl ile 400 ytl arasında değişir..

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ekim 2007 08:39

mpower
atlas
7 yaşında
erkek

aslında kuyruk hayvanın ihtiyacı olan bişi kuyruk kesımındensonra hayvanın yurmesı bıraz caplasır.haberınolsun ama bence kuyruklu rot dusunemıyorum ben sacma gelıyor.malıyet olarak benımkı 60 ytl oldu gözun korkmasın öle 400 ytl falan yok öle bişi maxımum 120 falandır bırde kesıldıkten sonra 3 veya 4 hafta sonra normale döner.kesıldıkten sonra dikişlerın uzerıne şırınga ile zeytınyagı damlat gunde 2 3 defa daha cabuk iileşir.yalnız kuyrugunu küçükken kestır 2 aalıkken falan

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ekim 2007 10:10

kopork
leyna
10 yaşında
dişi

Büyük dana kuyruksuz,dana jr. kuyruklu.Aradaki farkı gördükten sonra hayatta kuyruğunu kestirmem diyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ekim 2007 11:35

shadow1...
shadow
11 yaşında
erkek

bence kuyruklu rott'da süper oluo tamam biraz goldenı andırıo ama dedigim gibi kuyrukları onların ihtiyacı olan bir şey arkadaşlar ben Shadow'u eminönünden aldımdıgımda 1aylıktı ve kuyruguunu kesmişlerdi eger kesmeselerdi kestirtmezdimmm....

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ekim 2007 12:59

bizim raşanın aldığımızda kuyruğu kısaydı zaten onun doğuştan kısa ama rottweilşerde olmuyo yani yakışmıyo anlamında ama yanlış anlamayın tüm köpekler güzeldir kurkluda kuyruksuzda

Alıntı Yaparak Cevapla

09 Ekim 2007 02:28

incubo
Cortes
7 yaşında
erkek

benim görüntüyle ilgili bi sorunum yok.. hatta bana kalırsa kuyruklu rottieler daha güzeller. ancak bu hayvanların kuyruk yapısının diğer köpeklere nazaran daha kemiksi olduğunu, sağa sola çarparak yaralanmalara ve özellikle daha kalın olan kök kısmından kırılmaya son derece yatkın olduğunu duydum. ve okuduklarıma göre ki bu bana da çok mantıklı geliyo. kişiliği oturmuş bi hayvanda (artık geç kalınmış) mecburi bi kuyruk kesiminin özellikle psikolojik açıdan çok büyük problemlere yol açabileceğini öğrendim.
geçen hafta kesin kararım kestirmemek yönündeydi. ama şuan kafam karışık..
kestirmezsem ilerde gerçekten böyle sorunlar olur mu?
veya kestirirsem.. bnm oğlum 50 günlük, alışma sürecindeyiz.. operasyon sonrası hastalık durumu ne kadar sürer. bunun ne kadarı sancılıdır, ne kadarı normal halinden uzaktır?
4 gün sonra gençlik aşısı wurulmak üzere veterinere götüreceğim. kesin kararımı 4 gün içinde wermem lazım :/

Alıntı Yaparak Cevapla

09 Ekim 2007 02:30

shadow1...
shadow
11 yaşında
erkek

bana kalırsa veteriner ile konuş o sana neyin nsıl oldugunu anlatıcaktırr....

Alıntı Yaparak Cevapla

09 Ekim 2007 05:56

pwwd
thor
7 yaşında
erkek

hastalık durumu ne kadar sürer. bunun ne kadarı sancılıdır, ne kadarı normal halinden uzaktır?

1 hafta dikişli ve ilaçlı durur o bi haftada arada çarpınca sancı çeker ve ya boyunlukla bazı hareketler yapamayınca hüzünlü olur.. ama 1 haftadan sonra birşey kalmaz.

Alıntı Yaparak Cevapla

19 Ekim 2007 23:07

ilhan
rodİ
7 yaşında
erkek

efet arkdaslar benım rotunda kuyru kesıttı aldıgımda suan 1,5 aylık cok erken olmuss hayvan kuyrugunu arıor fala bazen kıcına bakıorr nerde dıee kuyrugu uehueh :) fakat hıc sevdırmıyor kendını ya sevmeye kalksak hırlıyor ısırmaya kalkıorr nasıll engellerızz bunu yok sa bu ılerıde benım basıma cok dert acıcak gıbı duruor

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 35.0.053)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim