18 Haziran 2008 17:26

pena
alice
1 yaşında
dişi

Rottweiler Çiftleştirme (+) hamilelik ...!

Merhaba arkadaşlar PENA ilk kızan dönemi geçirdi ve ben bu kızanda çiftleştirmedim.Nedeni veterinerin 18 aylık olmadan önce çiftleştirmeyin demesiydi..Fakat benim birçok arkadaşımın köpeği ilk kızanda çiftleşip hamile kalıyor ve yavrularında falan bir sorun olmuyor.Acaba her cinsin farklı tepkimelerimi var.?
Ne gibi sakıncaları olabilir merak ediyorum açıkcası...Safkan yavru olmaz dediler annesi ve babasında bir kırmalık yoksa mantıken ister ilk kızanda ister diğerinde çiftleşsin ben bir kırmalık veya kalitesizlik olucağını düşünmüyorum acaba yanlış mı düşünüyorum ...

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

18 Haziran 2008 17:29

leonnn
leon
7 yaşında
erkek

köpeqinizin kemik yapısı wb.seyleri daha tam olark oturmadı hala bi yawru we yawruları doqururken kalıcı sakatlıqa sebep olabilir hemde rott'larda zten kalca cıkıqı fazlasıyla oluyor... ayrca pskoljik sorunlrı olablr yawruları öldürmye kalkablir...

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:31

pena
alice
1 yaşında
dişi

Peki bu cins meselesi midir yani. . .

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:31

leonnn
leon
7 yaşında
erkek

hayır bütün köpeklerde öyle ama rott'lar kalca cıkıqına ws.daha elwerisli bi haldedr...

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:34

pena
alice
1 yaşında
dişi

yavruların ölme ihtimali nedir erken çiftleşmede ... yada bu yavru ölümlerinin erken çiftleşme ile ilgisi var mı ?

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:36

leonnn
leon
7 yaşında
erkek

ewt war cnkü su anda annenin kendisini beslemesi lazım karnındaki bebeklerini deill bu sefer rot^.nzda sorunlar olur bebekler cıkarken farklı sebeplerdn ölebilrler hem anne rahmide tam olark qelişmediqnden cok sorun cıkar...

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:36

pena
alice
1 yaşında
dişi

Benim kafamı karıştıran terrier sahibi bir arkadaşım var ve köpeği 11 aylık doğum yaptı bana sürekli çevremden gelen tepkiler çiftleştir ilk kızanda çiftleştirmezsen köpek çiftleşmeye korkar diğer kızanda falan yaa alalala

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:38

leonnn
leon
7 yaşında
erkek

o terrier yawruları ne kadr saqlıklı olcakki... kesnlkle hayır yok öyle bişe su anda bu sitede 2.weya 3.kızanında ciftlesen bi sürü köpek wardır emnmki... eqr köpeqinizn saqlıqını we pskolojisini düşünüyosanz kesinlkle yapmayn...

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:40

pena
alice
1 yaşında
dişi

Zaten kızan dönemi bitti düşünmüyorum.Ama aklıma takıldığı için sordum . . . Tşk Ederim.

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 17:41

leonnn
leon
7 yaşında
erkek

en iyisini yaptınz :) rica edrs :)

Alıntı Yaparak Cevapla

18 Haziran 2008 20:11

bue
rotie
8 yaşında
dişi

eger kopeginiz ilk kizanda ciftlesirse bir daha buyyumez tum buyume durur. o nedenle 3.kizan en uygunudur 18 aylik bir kopek buyume evresini tamamlamis bir kopektir. yavrular kırma olmaz ama kucuk yasta bir erkekle ciftlesirse sperm kalitesi duser daha sperm olgunlasmamistir cunku alinacak yavrular icinde ileride saglık prob. vs. gibi sorunlar gorulmesi muhtemeldir.

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 35.0.165)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim