Bengal İspinozu Kuşu Özellikleri

Bengal İspinozu Kuşu Özellikleri

Bengal İspinozu kuş ırkı, genellikle Hindistan'da yaşar . Doğal habitatı Hindistan olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Bengal İspinozu Kahverengi renkli İspinoz türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Bengal İspinozu Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Bengal İspinozu kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Bengal İspinozu Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Bengal İspinozu konuşamayan kuşlardandır.

Bengal İspinozu Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.Bengal İspinozu ses çıkarmayı seven kuşlardandır. Ötüşleriyle var olduğunu daima hissettirir.

Bengal İspinozu Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Bengal İspinozu oldukça sosyal kuşlardır. Hem kendi türünden hem de başka türlerden kuşlarla arkadaşlık kurabilirler. Kafeslerinde kendi ırkından bir eş olması oldukça iyi olur.Ayrıca Bengal İspinozu insanlarla pek fazla etkileşimde bulunmayı sevmez. Kafesinden çıkarıp elinize aldığınız rahatsız olup kaçmaya çalışacaktır.

Bengal İspinozu Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.Bengal İspinozu zeki kuş ırklarından birisi değildir. Kolay öğrenebilen bir yapıları yoktur. Bengal İspinozu ırkına bir şey öğretmek üstün çaba ve zaman gerektirir.

Bengal İspinozu Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.Bengal İspinozu sağlık durumu iyi değildir. Bu kuşlar genetik yollardan gelen birçok hastalığa sahiptir. Bu nedenle Bengal İspinozu sahipleri sık sık veteriner kliniklerini ziyaret edebilir. Bengal İspinozu sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Bengal İspinozu Bakımı Kolay Mı?

Bengal İspinozu kolay bakılabilen kuşlardan değildir. Bu kuşa bakmak ciddi uğraş ve emek gerektirebilir. En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Bengal İspinozu İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.Bengal İspinozu ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için uygun değildir. Bu kuşa bakmak ciddi derecede tecrübe ister. Bu nedenle evde kuş bakmak isteyenler ilk olarak başka ırklara yönelmelidir.

Bengal İspinozu Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Bengal İspinozu ırkı yaklaşık olarak 12 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 21 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Bengal İspinozu

Son Bengal İspinozu Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor