Chihuahua ne yer?

Chihuahua ne yer?

Bu minik ve sevimli dostlarımızdan birini beslemekte veya sahipseniz, Chihuahua ne yer diye araştırıyor olmalısınız. Evde büyütüp beslediğimiz, bizlerle birlikte yaşayan köpekler iyi beslenmeye ve iyi bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Minik dostlarımızın nasıl daha iyi beslenmeleri gerektiğini bilmek sizlerin sorumluluğundadır. Birlikte Chihuahua köpeklerinin ne yediğine bakalım.

İçindekiler

  Chihuahua ne yer?

  Chihuahua köpekler sürekli oyun oynamak isterler bu yüzden de oldukça hareketli olmaları ile bilinmektedir. Enerjileri ne kadar yüksek olursa o kadar fazla besine ihtiyaç duyarlar. Efor kaybetmemeleri ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini istiyorsanız, beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Chihuahua ne yer sorusu son dönemde insanlar tarafından sıklıkla araştırılan ve merak edilen bir konudur.

  Chihuahua köpekler yaşlarına ve kütlelerine uygun beslenmeleri gerekmektedir. Sindirim sistemleri diğer köpek cinslerine orana daha hassastır. Özellikle fazla şeker içeren yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Her köpek cinsi gibi Chihuahua da obezite ile karşı karşıyadır. Yüksek oranda yağ içeren mamalardan da uzak durulması gerekmektedir. Chihuahua ne yer diye baktığımızda bu sorunun cevabı kaliteli ve içeriği sağlıklı kuru mamalar şeklindedir.

  İçerik bakımından zengin kuru mamaların yanı sıra, vitamin destekli kuru mamalarda tercih edilebilir. Tercih edilen mamaların içeriği çok önemlidir. Yüksek yağ ve karbonhidrat içeren kuru mamaların yerine, dengeli besinler içeren kuru mamalar tercih edilmelidir.

  Chihuahua ne yemeli?

  Chihuahua köpek cinsleri hassastır. Evdeki çoğu yiyeceği yemeleri ya da dikkat edilmeden alınan kuru mamalar onlar için sadece çeşitli sağlık sorunlarına yol açacaktır. Köpeğiniz böyle bir sorumsuzluğun ardından, özellikle obezite ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Bu sebeple iyi ve sağlıklı bir beslenme düzenine ihtiyaç duyarlar.

  Kuru mamaların dışında, Chihuahua ne yemeli diye bakacak olursak; süzme yoğurt, peynir suyu, az yağlı peynir, fazla şeker içeriği olmayan meyveler, yoğurt gibi besinler yemeleri de gerekmektedir. Köpeğinizin fazla yağdan, fazla şekerden ve tuzlu yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir.

  Chihuahua nasıl beslenir?

  Chihuahua nasıl beslenmeleri dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Fazla beslenirlerse veya egzersizleri ihmal edilirse obez olabilirler. Bu sevimli dostlarımız boyları ve kilolarına orantılı bir şekilde gün içinde 2 veya 3 kez beslenmeleri gerekmektedir. Yavru chihuahua köpeklerin de bu süre daha artırılabilir.

  Orta yaşlı köpekler kaliteli ve zengin içerikli kuru mamalar ile beslenilmesi gerekirken, yavru köpeklerin kendilerine özel kuru mamalar ile beslenirler. Evde baktığımız ve büyüttüğümüz dostlarımızın uzun ve sağlıklı ömürleri olmasını istiyorsanız, iyi bir beslenme düzeni oluşturmalı ve içeriği kaliteli kuru mamalardan vazgeçmemeniz gerekmektedir.

  Pet_Paw 905 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor