Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

.

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanların başına gelen sürpriz kaza ve hastalıkların tedavi masraflarını karşılayarak mali güvence sağlayan sigortadır. Evcil hayvan sigortası yaptırılmış olan hayvanlar acil durumlarda sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinden herhangi birine giderek tedavi ettirilebilir.

İçindekiler

  Sağlığın yanı sıra evcil hayvanın kaybolması halinde devreye giren sigortalarda mevcuttur. Hatta birçok sigorta sağlayıcısı 3. Şahıslara verilen hasarları dahi sigorta kapsamında karşılamaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınızın çıkaracağı hasar ve tıbbı masraflardan büyük oranda tasarruf etmeye yarar.

  Evcil Hayvan Sigortası Nasıl Yaptırılır?

  Evcil hayvan sigortası, beklenmeyen sağlık masraflarını karşılamak için vardır. Sigorta yaptırabilmek için öncelikle Pati SigortasıCan Dostum SigortasıYuvam SigortasıNeşeli Patiler Sigortası ve Türkiye Sigorta’nın hizmeti olan Sempati Evcil Hayvan Sigortası içerisinden birini seçerek teklif formunu doldurmalısınız. Ardından uzmanların size yaptığı dönüşe göre poliçenizi imzalayabilirsiniz. Evcil hayvanınıza sigorta şirketinin göndereceği mikroçipi taktıktan sonra kendinizi güvende hissetmeye başlayabilirsiniz.

  Sempati Evcil Hayvan Sigortası gibi müşteri dostu sigorta şirketlerinde dijital kanaldan online olarak poliçe satın alabildiğiniz gibi anlaşmalı banka/acente dağıtım kanalından da satın alabilirsiniz. Anlaşmalı veteriner kliniğinde alacağınız tedavi hizmetlerinin birçoğunu katkı payı (anlaşmalılarda %20 diğerlerinde %30) sonrası kalan miktarın poliçe limitleri içinde karşılanmaktadır. Tabi ki sigorta kapsamında tutulmayan durumlar mevcuttur. Bu durumlar sigorta poliçesinde sizler bildirilir. Sonradan büyük sürprizlerle karşılaşmamak için poliçeyi dikkatlice okuduğunuzdan emin olmalısınız.

  Evcil Hayvan Sigortası İçin Mikroçip Zorunlu Mudur?

  Pati sigortası yaptırırken uyulması gereken kurallar, hayata geçirilmesi gereken bazı özel durumlar vardır. İnsanların sigorta yaptırmadan önce geçmesi gereken sağlık testlerine benzer olarak düşünebilirsiniz. Mikroçip uygulaması da bu zorunluluklar arasındadır. Sempati Evcil Hayvan Sigortası gibi evcil hayvanınızın sağlığını düşünen markalar için mikroçip taktırmak zorunludur. 

  Mikroçip taktırma uygulaması Türkiye Sigortanın anlaşmalı olduğu tüm veteriner kliniklerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Zorunluluk olmasının yanında patili dostunuzun tedavi alabilmesi ve tedavi sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için mikroçip takılması oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Sigorta şirketleri tarafından şart koşulma nedeni evcil dostunuzun kimlik bilgilerinin tespit edilmesi ve tedaviye olan yardımlarıdır.

  Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmak Avantajlı Mıdır?

  Evcil hayvan sigortası yaptırmak her yönüyle avantajlarla doludur. Veteriner kliniklerindeki tedavi masrafları bazen beklenen boyutları aşabilir. Sigorta varsa mali bütçeniz güvence altında olur ve tedaviye aralık vermeden devam edebilirsiniz.

  Sigorta firmalarının anlaşmalı olduğu klinikler başarısını kabul ettirmiş uzman veteriner hekimlerle doludur. Acil bir durumla karşılaştığınızda nereye gitsem diye düşünmek yerine, hemen size en yakın kliniğe giderek can dostunuzun profesyonel sağlık hizmeti almasını sağlayabilirsiniz. Türkiye Sigorta Sempati Sigorta size ayrıca veterinerlere soru sorma ve danışma hizmetini de kapsam altına almaktadır.

  Sigorta sağlayıcılarının hediye olarak yılda 1 kez vermiş olduğu bakımlarla evcil dostunuzun göz, kulak ve tırnaklarının daha sağlıklı hale geldiğini görürsünüz. Kayıp durumunda minik dostunuzu kolay bir şekilde bulabilmek için kayıp ilanları bastırabilir, bulunması için ödül koyabilirsiniz; tüm bunları bazı sigortalar karşılar. Ayrıca anlaşmalı kurumlarda da indirimler alabilirsiniz.

  Pet_Paw 610 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor