Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

.

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanların başına gelen sürpriz kaza ve hastalıkların tedavi masraflarını geri ödeyerek mali güvence sağlayan sigortadır. Evcil hayvan sigortası yaptırılmış olan hayvanlar acil durumlarda sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinden herhangi birine giderek tedavi ettirilebilir.

İçindekiler

  Sağlığın yanı sıra evcil hayvanın kaybolması halinde devreye giren sigortalarda mevcuttur. Hatta birçok sigorta sağlayıcısı 3. Şahıslara verilen hasarları dahi sigorta kapsamında karşılamaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınızın çıkaracağı hasar ve tıbbı masraflardan büyük oranda tasarruf etmeye yarar.

  Evcil Hayvan Sigortası Nasıl Yaptırılır?

  Evcil hayvan sigortası, beklenmeyen sağlık masraflarını karşılamak için vardır. Sigorta yaptırabilmek için öncelikle Pati Sigortası, Can Dostum Sigortası, Yuvam Sigortası ve Neşeli Patiler Sigortası içerisinden birini seçerek teklif formunu doldurmalısınız. Ardından uzmanların size yaptığı dönüşe göre poliçenizi imzalayabilirsiniz. Evcil hayvanınıza sigorta şirketinin göndereceği mikroçipi taktıktan sonra kendinizi güvende hissetmeye başlayabilirsiniz.

  Anlaşmalı veteriner kliniğinde alacağınız tedavi hizmetlerinin birçoğu %100’e varan oranlarda sigorta tarafından karşılanacaktır. Tabi ki sigorta kapsamında tutulmayan durumlar mevcuttur. Bu durumlar sigorta poliçesinde sizler bildirilir.

  Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmak Avantajlı Mıdır?

  Evcil hayvan sigortası yaptırmak her yönüyle avantajlarla doludur. Veteriner kliniklerindeki tedavi masrafları bazen beklenen boyutları aşabilir. Sigorta varsa mali bütçeniz güvence altında olur ve tedaviye aralık vermeden devam edebilirsiniz.

  Sigorta firmasının anlaşmalı olduğu klinikler başarısını kabul ettirmiş uzman veteriner hekimlerle doludur. Acil bir durumla karşılaştığınızda nereye gitsem diye düşünmek yerine, hemen size en yakın kliniğe giderek can dostunuzun profesyonel sağlık hizmeti almasını sağlayabilirsiniz.

  Sigorta sağlayıcılarının hediye olarak yılda 1 kez vermiş olduğu bakımlarla evcil dostunuzun göz, kulak ve tırnaklarının daha sağlıklı hale geldiğini görürsünüz. Kayıp durumunda minik dostunuzu saha kolay bir şekilde bulabilmek için kayıp ilanları bastırabilir, bulunması için ödül koyabilirsiniz; tüm bunları sigortadan karşılayabilirsiniz.

  297 Görüntüleme

  Yorumlar