Kedilerde Pirelenme

 Kedilerde Pirelenme

.

⭐ kedilerde pirelenme konusuna değinmek istedim. bu konuda sık mesaj almaya başladım. elimden geldiğince detaylardan bahsettim 🐾

➰ pirelenme durumu sadece kediniz dışarı çıktığında yaşanmaz. kedi piresini üstünüzde taşıyıp eve getirebilirsiniz ve kedinize geçebilir.

➕ aşısı olup da pirelenen kedi çok duymaya başladım. şöyle bir gerçek var: içeriği farklı aşılar var ve bu durum aşının etkinliğini etkilemektedir. içeriğe göre aşı fiyatları da değişmektedir. aşılama yapılacağı zaman hekiminizden detaylı bilgi isteyin. koruma süresi bile değişen aşılar bulunmaktaymış. bir hekim ile görüşme sonucunda bunu öğrendim.

➕ kedi piresi genelde insanlara geçmez bu konuda içiniz rahat olabilir. erken farkederseniz ve düzenli kontrol yaparsanız sorun büyümeden hallolur.

❓ bizim pek deneyimimiz olmadı. teorik olarak bilgim var ancak pratikte aşırı bilgim yok. armağan eve geldiğinde pireliydi. 2-3 tane varmış. tomris ve armağan'a iç ve dış parazit aşısı yapıldıktan sonra sorun halloldu. bize geçmedi. bilgilerinizi bizlerle paylaşırsanız güzel olur 🌸

📍kaynaklar, the spruce pets, petmd, vet cornell, advantage pet care, vca hospitals, petco ve my pet doctor.

12 Görüntüleme

Yorumlar