Kedilerin Güveni Nasıl Kazanılır?

Kedilerin Güveni Nasıl Kazanılır?

Kedinizle olan ilişkinizin bir adım ileriye taşınmasına güvenmek diyoruz. Kedilerin güvenini kazanmak sandığınız kadar kolay değildir. Kedilerin güveni nasıl kazanılır diyorsanız bu konuda sizlere yardımı olmaya çalışacağız ancak en büyük yardımı kedinizin göstereceğinden emin olabilirsiniz. Tek beklentileri biraz ilgi…

İçindekiler

  Kedilerin Güveni Nasıl Kazanılır?

  Kedilerin insanlara olan bakış açısının farkındasınızdır. Sokakta bir kediye yaklaşmaya çalıştığınızda eğer daha önce insanlarla yakın temasta değilse oldukça ürkek olacaktır. Hele ortada bir açlık durumu yoksa insanlardan uzak durmak isteyeceklerini bile söyleyebiliriz. Bu durumun nedeni kedilerin insanı sevmemesi değil, kedilerin insanlara güvenmemesidir. Kedilerin güveni nasıl kazanılır?

  • Öncelik verin,
  • Saygı gösterin,
  • Anlamaya çalışın,
  • Yüksek ses ve ani hareketleri bırakın,
  • Evinde hissetmesini sağlayın.

  Bir kediyle yaşadığınız her an kediye mesaj verir aslında onunla iletişime geçersiniz. Konuşma ve duyma konusunda engeli olmayan insanlar iletişim konusunu sadece konuşma başlığı altında incelemeye alışık olduğu için birçok adımı atlıyorlar. Kedinizle uyuyor olmanız bile aslında iletişim kurmaktır ve karşılıklı konuşmaktan daha değerlidir. Unutmamak gerekir ki dil sadece söz verir, eylemler uygulamaya geçer.

  Kedinizin Size Güvendiğini Nasıl Anlarsınız?

  Tüm maddeleri zaten yerine getiriyorum veya artık yerine getireceğim ama kedimin bana güvendiğini nasıl anlarım diye kaygılanıyorsanız sizi çok iyi anlıyoruz. Kedilerin güveni nasıl kazanılır adlı içeriğimizi oluştururken biz de kendimize en çok bu soruyu sorduk, kedinizin size güvendiğini nasıl anlarsınız?

  • Yemek paylaşmak,
  • Temizlik ve masaj,
  • Göbek hassasiyeti,

  Yemeklerini Sizinle Paylaşıyorsa

  Kediniz ona sunduğunuz besin maddelerini, kendi imkanlarıyla bulduğu gıdaları veya sizin yiyebileceğinizi umduğu besinleri sizinle paylaşmaya çalışıyorsa artık basit bir ev arkadaşlığından öteye geçmişsiniz demektir. Kediniz ambalajlı, atıştırmalık gibi ürünleri size getiriyorsa yemenizi, en azından yiyor gibi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Mamalarına bulaşmasınız ikiniz için de iyi olur.

  Sizi Temizlemeye veya Mesaj Yapmaya Çalışıyorsa

  Kedilerin kendi aile ortamlarında en uzun süreli yaptıkları eylemler temizlik ve masajdır. Bir kedi annesinden ayrılana kadar neredeyse sadece emzirme ve temizlik konusunda yardım alabilir. Bu süreçte kediniz sizi aileden biri gibi gördüğünde sizi temizlemeye veya size masaj yapmaya çalışacaktır.

  Göbeğine Dokunmanıza İzin Veriyorsa

  Kediler genelde göbeklerine dokunulmasından hoşlanmazlar ve o bölgeyi korumaya çalışırlar ancak kedilerin güveni nasıl kazanılır sorusuna aldığınız yanıtları gerçekten içten uygularsanız kediniz bir gün göbeğine dilediğiniz gibi dokunmanıza izin verecek kadar size güvenebilir.

  Pet_Paw 771 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor