Köpek İç Parazit Hapı Sağlıklı Mı?

Köpek İç Parazit Hapı Sağlıklı Mı?

Köpeklerimiz her zaman bizim istediğimiz kadar veteriner hekim ve aşı sevgisine sahip olamayabiliyor. Aşılarının çok zorlu geçtiği köpek sahipleri köpek iç parazit hapı sağlıklı mı diye merak ediyor. İç parazit hapları köpeklerde iç parazit oluşmasını engelliyorsa neden aşı yaptırmak için onca zahmete girsinler ki? Haplar en az aşılar kadar etkili mi, bakalım.

İçindekiler

  Köpek İç Parazit Hapı Sağlıklı Mı?

  Son zamanlarda yaşadığımız sağlık problemleri sonucunda aşı karşıtlığının insanlar arasında ne kadar hızlı yaygınlaştığına şahit olmuşsunuzdur. Siz de aşı karşıtlarından birisi olabilir veya köpeğinizin aşı yaptırmak yerine başka bir yöntemle iç parazitlerinden kurtulabileceğini düşünüyor olabilirsiniz. Öyleyse köpeklerin sağlığı için üretilen iç parazit haplarını daha yakından inceleyelim.

  Evet, köpek iç parazit hapları tamamen sağlıklı ürünlerdir. Sağlıklı olduklarını söylediğimiz hapların gerçekten kalite standartlarına göre üretilmiş, onaydan geçen haplar olduğunu unutmamalısınız. Fakat bu sağlıklı ürünlerin aşılar kadar yorucu olması neredeyse mümkün değildir. Köpeklerde iç parazit aşıları %100’e kadar koruma sağlarken haplar %70-80 civarında bir koruma sağlamaktadır.

  Köpeklerde İç Parazit Çözümleri?

  Köpeğinizin parazitlerden kurtulmak için tek bir çözümü olmadığını bilmek sizi rahatlatabilir ancak bu durum çok uzun sürmeyecek. Köpeklerde iç parazit ciddi bir sorundur ve bu sorunu ortadan kaldırmak için sadece iki farklı çözüm önerimiz bulunuyor. Köpeklerde iç parazit çözümleri;

  • İç parazit hapları,
  • İç parazit aşıları,

  Köpek İç Parazit Hapı Tavsiyesi

  Köpeğiniz için iç parazit aşısı uygulaması yine hap uygulamasını tercih ediyor olabilirsiniz. Haklı olabileceğiniz nedenlerle yaptığınız bu tercihin doğru sonuç vermesi için köpek iç parazit hapı tavsiyesi almalı ve doğru hapa ulaşmalısınız. Sizler için böyle bir tavsiyede bulunmamızın sağlıklı olduğuna inanmıyoruz. Eğer köpeğinizin parazit hapı kullanması gerekiyorsa veteriner hekimler dışında kimseden öneri almamalısınız.

  Tüm bunların yanında Petarkadaş ailesinin tecrübesinden faydalanmak, en azından bir fikir almak istiyorsanız kendi patili dostlarımız için aldığımız bazı önemler hakkında konuşabiliriz. Köpek iç parazit hapı tavsiyesi konusunda bizim fikrimiz hapların değil, aşının tercih edilmesidir. Köpeklerde iç parazit aşısı nedir adlı içeriğimize bu konuya detaylıca değinmiştik.

  Pet_Paw 382 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor