Köpeklerle nasıl oyun oynanır diye merak ediyorsanız köpeğinizin canının sıkıldığını fark etmişsiniz demektir. Köpekler düzenli olarak sahipleriyle oyun oynama ihtiyacı hissederler. Normalde anneleriyle, kardeşleriyle yapmaları gereken bu aktivitelerinde onları tek başlarına bırakmak istemezsiniz. Bıraktığınız takdirde ısırma ve tırmalama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

İçindekiler

  Köpeklerle Nasıl Oyun Oynanır?

  Bir köpekle oyun oynamaya başlamadan önce ne yaptığınızdan tamamen emin olmalısınız. Köpeğinizi aşırı yoracak, gelişiminde katkıda bulunmayacak oyunlar oynamak sadece köpekle zaman geçirmenize yarar. Olumlu bir süreçle tamamlanmayacak oyunları da tabi ki oynamanız güzeldir, köpeğinize vakit ayırmanız çok düşünceli ve gerekli bir durumdur ancak özellikle yavru köpeklerin gelişmeye yönelik oyunlara ihtiyacı vardır.

  Köpeklerin kedilere göre avlanma becerileri pek hafızalarında olmadığı için bazı küçük avcılık oyunları oynamanız her zaman faydalı olacaktır. Köpeğinizin ihtiyacı olan oyunları nasıl oynayacağınızı, köpeklerle nasıl oyun oynanır diye merak ediyorsanız yardımcı olmayacak çalışacağız. Köpeklerle oyun oynarken yapmanız gerekenler çok basittir. Köpeğinizi korkutmamaya özen gösterin ve akışı onun belirlemesine izin verin. Gerisi çorap söküğü gibi kendiliğinden gelecektir.

  Köpeklerle Hangi Oyunlar Oynanır?

  Köpeklerle nasıl oynanır sorusuna verebileceğimiz yanıtlardan en mantıklı olanı onların anneleriymiş gibi bir ortam sağlamanız olacaktır. Köpeğinizle oyun oynarken onu küstürmemeye dikkat etmelisiniz. Bu süreçte köpeğinizle aranız bozulabilir ancak kolayca toparlayacağınıza eminiz. Köpeklerle oynanacak oyunları da sizler için sıralamak istiyoruz;

  • Saklambaç,
  • Top yakalama,
  • Ufak kovalamalar,
  • Zeka oyunları,
  • Basit bulmacalar,
  • Köpeğe zarar vermeyecek sopa ucunda dikkat çekici nesnelerle,

  Köpeğinizle oyun oynarken karşılaşacağınız ısırma gibi istenmeyen durumlarda fazla tepki vermemeli, köpeğinize bunun oyunun bir parçası olmadığını göstermelisiniz. Oyunlar oynanırken ödül vermek yerine oyunların birer ödül olduğunu köpeğinize öğretebilirseniz köpeklerde ödül eğitiminde çok büyük bir adım atmış olursunuz.

  Pet_Paw 483 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor