Kuşlar ve kanatlı canlılar hakkında araştırma yapan her insanın aklına penguenler kuş mudur sorusu gelmektedir. Eğer siz de bu soruyu daha önce veya şimdi düşündeyseniz ancak doğru yanıtı hala bilmiyorsanız içeriğimizi okuduğunuzda aldığınız yanıtlardan tamamen tatmin olacağınızdan emin olabilirsiniz.

İçindekiler

  Penguenler Kuş Mudur?

  Penguenleri kuş olarak hayal etmek kimi insanlar için oldukça zorlu olabilir ancak penguenler kuş mudur sorusunun sorulma sıklığını düşünecek olursanız penguenleri kuş olarak hayal etmeye başlamanın en doğrusu olacağını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Penguenler gerek kanatlı olmaları gerek gagalarıyla kuşları büyük benzerlik göstermektedir. Peki, penguenler kuş mudur?

  İlk defa duyacakları şaşırtacağından emin olduğumuz bir yanıt vereceğiz evet, penguenler kuştur. Kuş ailesine dahil olan penguenlerin hangi aileye dahil olduklarını öğrenen hayvan severler genelde şaşırıp farklı araştırmalara koyuluyor. Penguenlerin kuş olduğunu kabul ettiğinizi varsayıyoruz, penguenler uçabilir mi?

  Penguenler Uçabilir Mi?

  Direkt yanıt vermek gerekirse hayır, penguenler uçamazlar. Uçamayan bu güzel ve tatlı hayvanlar nasıl olur da kuş ailesine dahil oluyorlar diye düşünüyorsanız yalnız değilsiniz demektir. Birçok insan uçamayan canlıların neden kuş sayıldığını merak ediyorlar ama kuş ailesi içerisinde onlarca uçamayan tür mevcuttur. Penguenler de kuşgiller arasında uçamayan kuşlardan birisidir. Zaten kutuplarda uçan bir penguen görmek garip olurdu.

  Penguenler Neden Kuş Ailesine Dahildir?

  Penguenlerin neden kuş olduklarını anlamak için öncelikle penguenleri tanımak gerekir. Fiziksel özelliklerine bakacak olursanız penguenler kuş mudur sorusuna da kendi kendinize yanıt verebilirsiniz. Kuş ailesini daha yakından tanımak istiyorsanız kuş türleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. Penguenlerin kuş ailesine dahil olmasını sağlayan fiziksel özelliklerine daha yakından bakalım;

  Penguenler Kuş Mudur?

  • Gövdeleri kuşlar gibidir,
  • Kuşlar gibi tüylere sahiptirler,
  • Kuşlarda olduğu gibi telekleri vardır,
  • Yumurtlayarak çoğalırlar,
  • Perde ayaklıdırlar,
  • Dik durabilirler.

  Tam da yukarıdaki listemizde saydığımız fiziksel özellikler nedeniyle penguenler deniz kuşları olarak bilinmektedir. Bazen bulmacalarda bazen de ders kitaplarında karşınıza çıkabilecek şaşırtma amaçlı sorulara hazır olmak için penguenlerin uçamamasına rağmen kuş olduklarını bilmek iyi olacaktır. Hem kültür olsun diye hem de deniz balıklarını sevdiğimiz için yanıtlamak istedik, kim penguenleri sevmez ki?

  Pet_Paw 86 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor