Köpeklerin sağlıklı beslenmesi hayatlarındaki en önemli ihtiyaçları arasındadır. Yavru köpekler yoğurt yer mi diye merak edilmesinin nedeni yoğurdun sadece sağlıklı bir gıda olması değil aynı zamanda bir ilaç kadar da faydalı bir antibiyotik etkisi sergilemesidir. Köpeklerin belli başlı sağlık sorunları yaşadığı dönemlerde yoğurt imdatlarına yetişebilir mi?

İçindekiler

  Yavru Köpekler Yoğurt Yer Mi?

  Özellikle köpeklerde görülen ishal durumlarda insanların aklına ilk gelen çözüm yoğurt olabiliyor. Biz insanlarda işe yarayan bu eylem neden köpeklerde de bir çözüm olmasın ki? Aslında bakacak olursanız köpekler için süt ve süt ürünleri olmazsa olmazdır. Köpekler sütten yapılmış birçok ürünü afiyetle yerler.

  Bu bilgiler ışığında bir sonuca varacak olursak evet, yavru köpekler yoğurt yerler. Sadece yoğurtla da kalmazlar eski masal kitaplarında olduğu gibi sütlaç bile yiyebilirler. Köpeklerin yoğurtlarla olan muhabbetini öğrendiğinize göre artık kediler yoğurt yer mi diye de düşünüyor olabilirsiniz. Yavru köpekler yoğurt yer mi sorusuna yanıt vermeye çalıştık, aklınıza takılması muhtemel diğer sorulara da cevap arayalım.

  Köpekler Ev Yoğurdu Yer Mi?

  Köpeklerin yoğurt yediği konusunda bilgi paylaştıktan sonra ne tarz yoğurtlardan daha çok hoşlandıklarını da belirtmek gerekir. Süzme yoğurt, ekşi yoğurt, ev yoğurdu hatta meyveli yoğurtlar gibi yoğurt çeşitlerini düşünecek olursak köpeklerin oldukça fazla seçeneği olduğunu söyleyebiliriz. Köpekler ekstra gıda ürünleri eklenmemiş her yoğurdu tüketebilirler ancak ev yoğurdu fazla ekşi olduğu sürece tehlike yaratabilir. Yine de köpekler ev yoğurdu yiyebilirler.

  Köpekler İçin Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

  Köpekler yoğurt yiyebilir mi sorumuza köpek sahiplerini aydınlatacak cevaplar verdiğimizi ve yardımcı olabildiğimiz umuyoruz. Gelin şimdi de bu sevimli dostlarımız olan köpekler için yoğurdun faydalarına bir göz atalım,

  • Köpeklerimizin diş sağlığı ve diş etinin gelişimi açısından yoğurt oldukça faydalı bir gıdadır.
  • Köpeklerde yoğurt tüketimi köpek ishalini de engelleyebilir.
  • Köpeğimizin hassasiyetleri göz önünde bulundurularak verilecek az miktarda yoğurdun köpeğimizde sağlıklı probiyotikler üretmesine ve bağışıklığını güçlendirmeye yardımcı olur.
  • Yoğurdun içerdiği kalsiyum sebebi ile kemik gelişimi için faydası vardır.
  • Özellikle köpeğimiz mevcut bir hastalığı sebebi ile tedavi görüyor ise bu noktada sağlıklı besinlerin iyileştirme sürecini hızlandırdığı görülmüş olup doğal bir antibiyotik özelliği taşıyan yoğurdun verilmesi önerilir.

  Pet_Paw 67 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor