Brazilian Shorthair Özellikleri ve Bakımı

Brazilian Shorthair Özellikleri ve Bakımı

Çeşitli özellikleri sebebiyle oldukça beğenilen Brazilian Shorthair cinsi artık bakmak için herkesin sahip olmak istediği kedilerden birisidir. Brazilian Shorthair ırkı boyu oldukça uzun büyük kedi grubunda yer alır. Ayrıca kilosu genellikle 10 kilogramın üzerindedir.

Brazilian Shorthair Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Kediler enerjileri ile insanı yükseltirler. Belli bir süre kedi besleyen birisi artık kedisi olmadan bir gün bile düşünmek istemez. Brazilian Shorthair ırkı ortalama olarak 15 yıldan fazla yaşayan en uzun ömürlü kedi cinslerinden birisidir. Kedi ırklarının ortalama ömrü ne kadar olursa olsun yaşam süresinin uzayıp kısalması yaşam kalitesiyle doğru orantılıdır. Kedilerin aşıları, rutin temizlikleri, beslenmeleri, veteriner muayenelerine dikkat edilirse çok daha uzun yaşarlar.

Brazilian Shorthair Kedisi Tüy Döker Mi?

Ancak bazı istisnai cinsler vardır ki hiç tüyleri yoktur. Alerjisi olan veya evin her yerinde tüy görmek istemeyen kişiler, az tüy döken kedileri sahiplenmek isteyebilirler. Brazilian Shorthair ırkı tüysüz kedilerdendir, bu cins kediler hiç tüy dökmez.

Brazilian Shorthair Ne Kadar Zeki?

Bu da kedilerin verilen komutları anlayıp uygulayabilme becerisine bağlıdır. Brazilian Shorthair en zeki kedi ırklarından birisidir. Şaşırtıcı bir zekaya sahip olan bu kediler her şeyin farkına varabilirler.

Brazilian Shorthair Eğitimi Kolay Mı?

Günümüzde pek çok kişi apartman dairelerinde yaşadığı için hem insanların hem de hayvanların bu kurallarla dolu hayata uyum sağlaması gerekir. Brazilian Shorthair ırkı eğitimi çok zorlamasa da biraz uğraş gerektirebilir. Yeterince zaman ve enerji harcandığı sürece bu kedilere istenilenler öğretilir.

Brazilian Shorthair Hareketli mi?

Ancak bu durum her kedi için geçerli değildir. Bazı kedi cinsleri oldukça hareketli bir yapıya sahipken bazı kediler gün boyu yatıp dinlenmekten hoşlanır. Brazilian Shorthair hareketli kedi ırklarından birisidir. Evde bir Brazilian Shorthair olduğunda enerjinin yükseldiğini hissedeceksiniz. Konu oyun olunca bu kediler enerjileri bitene kadar oynamak isterler.

Brazilian Shorthair Kedisi Çocuklarla Anlaşır Mı?

Kedinin çocukla anlaşıp anlaşamayacağı daima akıllarla bir soru işaretidir. Brazilian Shorthair ırkı çocuklarla en iyi anlaşan kedi ırklarından birisidir. Çocuklu aileler gönül rahatlığıyla bir Brazilian Shorthair sahiplenebilir.

Brazilian Shorthair Başka Hayvanlarla Geçinebilir mi?

Çünkü bazı kediler, başka petlerle iyi geçinememektedir. Sosyal becerileri gelişmiş değilse aynı ortamda yaşamaları uygun olmayacaktır. Brazilian Shorthair ırkı başka petlerle zorlanmadan geçinebilir. Sosyal yönleri gelişmiş olan bu kedi birçok evcil hayvanı olan kişiler için idealdir.

Brazilian Shorthair Yabancılara Nasıl Davranır?

Evdeyken eve gelen misafirlerle, dışardayken birçok yabancı kişiyle bir arada olmaları gerekir. Brazilian Shorthair cinsi yabancılara iyi davranır. Ortamda yabancı birinin olmasından rahatsız olamazlar ve onları tanımaya çalışırlar.

Brazilian Shorthair Bakımı Kolay mı?

Bir kedi sahibi mümkün olduğu sürece kedisine zaman ayırmalıdır. Bazı kedilerin bakımı oldukça kolayken bazı kediler daha fazla ihtiyaca sahiptir. Brazilian Shorthair kedisi bakımı kolay kedi ırklarından birisidir. Sahiplerini zorlayıcı ihtiyaçları yoktur.

Brazilian Shorthair Sahibine Bağlı Mıdır?

Tabi ki bu durum tüm kedi ırkları için geçerli değildir. Bazı ırklar genele göre daha az bağlanma yaşayabilir. Brazilian Shorthair ırkı sahibine bağlı kedi ırklarındandır. Bu kediler sahiplerine son derece bağlıdır ve birlikte vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Brazilian Shorthair Genel Sağlık Durumu Nasıldır?

Sürekli olarak bunu sağlayamayacak olanlar kedi bakma fikrini tekrardan gözden geçirmelidir. Brazilian Shorthair ırkı normal bir sağlık geçmişine sahiptir. Çok sık hastalanmasalar da bazı durumlar kolayca hastalanmalarına sebep olabilir.

Kedilerin yavruluk döneminde aşıları tam olarak yapılırsa daha kuvvetli bağışığa sahip olurlar. Ayrıca pek çok yaygın hastalığa karşı da korunurlar. Bu nedenle aşı yaptırmak çok önemlidir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Brazilian Shorthair

Son Brazilian Shorthair Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor