ana sayfa / üyeler / evrenkizil / günlük / bugün ona yarın...

evrenkizil kişi tutmuş
Sayfası Fotoğrafları(2) Videoları (-) günlüğü (7) sürüsü(-) Aldığı yorumlar(-) Yaptıkları(-)
Reklam

Ara
18
Bugün Ona Yarın Sana
Hayvan haklarını korumak isteyen kişiler 1822 yılında İngiltere de bir araya gelerek ilk hayvan koruma birliğini kurarlar.

Aynı amaçla Hollanda'da Hayvan Koruma Federasyonu kurularak 4 Ekimi Hayvanları koruma günü ilan etmişlerdir ancak ne Avrupalı ne de Asyalı olamayan ülkemizde o günlerden bu günlere baktığımızda kutlama yapılacak bir durum olmadığı görülmektedir.

Ayıların vurulmasından ihaleye çıkan devlet kurumlarından tutun sokağımızda öldürülen hayvanların ''görüntüsü yok'' diyen tüm devlet kurumları, ''belediye zehirlemezse ben öldürürüm'' diyen katiller, her gün merdiven altı üreticilerden can satın alan ve tüm bunlara sessiz kalan tüm insanlar yasımızın nedenidir Hayvanların acı çekmelerine, ölümlerine sebep olan tüm kişi ve kurumlar bilmelidir ki:

5199 sayılı yasa 4 taksitle ödenebilen kabahatler kanunundan çıkıp ceza kanununa girinceye kadar, benzin istasyonlarında bile bulunan yaban hayvan koleksiyonculuğu bitinceye kadar, sınırlarımızda tutsak yunuslar özgürlüğüne kavuşuncaya kadar,
Hayvanlı sirkler, dövüşler yasaklanıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.

365 gün boyunca hayvanların işkencelerine el birliğiyle son vermeye çalışan bizler bunca eziyeti göstermelik bir güne sığdırmaya çalışan tüm kişi ve kurumlara ''HAYIR'' diyerek kalbinde vicdan taşıyan herkesi 365 gün boyunca en azından var olan yasalara uymaya ve ''MERHAMETE'' davet ediyoruz.

Karalar giydiğimiz şu günde diyoruz ki hayvanlarına huzur vermeyen toplum huzur bulmayarak kadın ve çocuk cinayetlerini sabah programlarında tartışmaya devam edecektir.

YASA ARTIK HAYVANLAR LEHİNE DEĞİŞMELİ

5199 Sayılı Hayvanları Koru-MA Yasası, kabahatler kanunu kapsamında olduğundan hayvanlara yapılan her türlü muamele kapalı alanda sigara içme cezası gibi sembolik para cezaları ile geçiştiriliyor.
Mahkemelerde yargılama yolunun açılmasını istiyoruz.
Bugün hayvana tecavüz eden, öldüren; yarın daha da beterini insana yapar.
5199 Sayılı Hayvanları KoruMA Kanunu, Kabahatler Kanununu kapsadığından,
“hayvanlara yapılan her türlü haksızlık, kötü muamele ve yaşam hakkını elinden almak” ancak idari para cezası olabiliyor ve 4 taksitle ödeme kolaylığıyla devlet hazinesine aktarılıyor!

2017, 10:16