British Shorthair, Kedi, 3 yaşında
İstanbul
fistiklilokum 0 kişi tutmuş
Sayfası Fotoğrafları(5) Videoları (-) Günlüğü(-) sürüsü(-) Aldığı yorumlar(-) Yaptıkları(-)
lokum
Lokum hanım, apartmanımızın önünde takılan diğer kedilerden çok farklıydı. İnsan canlısı olması ve uysallığıyla hepimizi mest etmişti. Sanırım evden kaçmış ya da atılmıştı. Kar yağışında dayanamayıp eve aldım. Bir haftada anca kendine geldi hayvancağız. Aşılarını yaptırdık. Sonra kızışma dönemine girdi. Bu dönem epey ağır geçti tabii hem onun hem de bizim için. Ama hepsi geride kaldı.
Lokum gri-beyaz renkli, British Shorthair kırması ve 1,5 yaş civarında. Yeşil gözlü, pembe burunlu :) Purina Friskies markasının etli, tavuklu tüm çeşitlerini sever. Yaş mamaya ise (sheba) ba-yı-lır. Acıktığında bağırmaz, ne zaman mama verirseniz o zaman yer. Epeyce de su içer, tercihimiz içme suyu. Çeşitli kumlar denedik, hiçbirinde sorun olmadı.
Adını bilir, seslenince bakar. Hayır ve gel komutlarını anlar. Yatak odasına ilk zamanlar giriyordu ama sonra alıştırdım. Şu an oraya girmemesi gerektiğini biliyor. Kapı açık olsa da es geçer ya da kapıda bekler. Tabi denemeleri olmuyor değil :)
Huyuna suyuna gelince... Lokum tam bir kucak kedisi. İnsanla temas halinde olmaya bayılır. Tüm gün özlediği için akşamları kucakta yarım saat keyifle yatar. Mırlamaya her an hazırdır zaten :) Güzel sözcükler duymaya bayılır, sesli tepkiler verir duruma göre. Masaj yapmayı, yalamayı da çok sever. Çok oyuncu değildir, fakat ara sıra koşturup oyun ister. Kurdelesini takmama izin verir. Veterinerde tırnaklarını kestirir, zorluk çıkarmadan.
Tırmalamaz, ısırmaz. Adının hakkını veren lokum gibi bir kedi. Ödlektir, süpürge korkusunu bir türlü aşamadı. Evde temizlik varsa, onu ortalarda göremezsiniz. Bir köşeye sinmiş, tüm tüylerini kabartmış, tostoparlak oturuyordur :))
Peki neden sahiplendirmek istiyorum? Bu zamana kadar pek çok yavru kedi karşıma çıksa da cesaret edemedim. Eşim ve ben ikimiz de yoğun çalışıyoruz ve sık sık seyehatlerimiz oluyor. Bırakacak kimsemiz yok. Eşimin alerjisi var, şu dönem epeyce fena. Lokum'u da geçici sahip olarak, kalıcı sahibini bulmak niyetiyle aldım. Çünkü belli ki ev kedisiydi, almasam soğuk ve açlıktan olmasa da ilgisizlikten perişan olacaktı.
Sizden beklediğim tek şey ona sevginizi vermeniz ve sokağa bırakmamanız olacaktır. Sevgi yumağı Lokum'un kalıcı sahibi olmak ister misiniz? , Kedi, 3 yaşında, British Shorthair
Ailesi
fistiklilokum Berna Kırımtay , 35 yaşında
Evi:
İstanbul
Cinsiyet:
Dişi
Doğum Günü :
1-1-2016
Siteye Eklendiği Tarih:
25-04-201723:58
Tür:
Kedi Klübü
Irk:
British Shorthair Klübü - ırk bilgileri
Çok Tatlı(mı)?
-
Bu Pet Eş Arıyor mu?
Hayır!
Ağırlık:
2 kg
Kediniz Nerede Yaşıyor:
Sadece içeride
Bir Öykümüzü Anlatayım:
Akşam yemek yapmak için buzluktan çıkardığım kıyma poşetini, halını üzerinde parça pinçik gördüğümde şok olmuştum. İçinde ufacık bir parça bile kalmamıştı. Lokum göbeğinin şişliğinden hareket edemiyordu ahahaha :))
Takma İsimleri:
Fıstıklı lokum
Sevdiği Şeyler:
Kucakta uyumak, masaj yapmak, camdan dışarıyı izlemek
Sevmediği Şeyler:
Elektrikli süpürge
Favori Oyuncakları:
Yok
Favori Yemekleri:
Yaş mama, sucuk bağırsağı, salam, et türü herşey
Yaptığı Numaralar:
Uyur gibi yapmak
Uyku Yeri:
Kucak, kalorifer önü minderi, ikea poang koltuk
Lokum fotoğraf
fistikliloku...
26-04-2017 00:07
yorum yazın Listelenecek bir şey bulunamadı!

Öneriler:

Bu üyemize hiç yorum yapılmamış, isterseniz siz bir yorum yazın.
Followers
No followers found.
Following
No following found.

Petbul'da toplam 91165 tane ilan verildi. İlanları kendi web sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Sitede Gezenler

17 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar