Tüyleri uzamayan chowchow

Hayvansever Burcuchow sordu, 23 saat önce

Kızım safkan chowchow. Annesi babası tanıdığımız köpekler fakat kızım büyümeye başladıktan sonra tüyleri uzamayı bıraktı normal chowchowlar gibi kabarık değil yatan yapışık tüyleri var. Yelesi uzamadı dilinin siyah mor rengi olmasa gören akita der. Ki diyorlar. Tüyleri çok parlak ve yumuşacık mama kalitesine ve ve tüy bakımına muazzam dilkat ediyoruz. Ama ısrarla uzamıyor. 2 ay önce popsunun çiş yaparken ıslanan kısmını traş ettirdik 2 ayda o bile 1cm anca uzadı ne yapmam gerekiyor. Kızım bu haliyle de çok güzel ama insanlar “kırma bu heralde hiç çin aslanına benzemiyor” diyince insanın bi tık morali bozuluyor.

Tüyleri uzamayan chowchow için cevaplar :

Hayvansever _tommy_ cevapladı, 11 saat önce

Söylenenler moralinizi bozmasın çünkü maalesef herkesin herşey hakkında bilgisi var. Belirttiginiz gibi tüylerinin parlak yumuşak olması zaten ne kadar bakımlı oldugunu gosteriyor ki önemli olanda bu zaten. Genel konuya gelirsek bu bakımınızla degil muhtemelen kopeginizin gen haritasıyla alakalı bir durum.Kopeginizin anne babasinın istediginiz gibi tuylü olması sizi yanıltmasin cok daha geriye gidildiginde ailede kısa tüyleri olan bir kopegin olma olasılıgı yuksek.pozitif düsunmelisiniz kopeginiz şahsına münhasır farklılığı var bizler bile farklı ten renklerine farklı göz renklerine sahibiz kimimizin çilleri var kimimizin saçları kıvırcık demem o ki kopeginizle hayatınızın tadını çıkarın...sağlıkla kalın.

Cevap vermek için üye olunuz veya giriş yapınız.

Hayvansever FoxyYEH cevapladı, 11 saat önce

Merhaba; Bir veterinere danışabilirsiniz. Genetik bir durum olabilir belki. Tüy ve tırnaklar için d-biotin içerikli haplar var. Ben frenchie yavruma ara ara gabiptan tablet veriyorum. On kg. a bir tablet olacak şekilde. Tüy dökülmesini önlüyor ve tüyleri canlı parlak oluyor. Böyle bir ilaç belki tüy gelişimine destek olabilir ama muhtemelen sizin yavrunuzda başka bir problem olabilir. Anne babasının geninde başka bir gen taşıyıcılığı varsa sizin yavrunusda baskın çıkmış olabilir. Araştırılması lazım. Gen testleri var bunun için.

Cevap vermek için üye olunuz veya giriş yapınız.

Cevap vermek için uye olunuz veya giriş yapınız.

Popüler konular

Cevapsız konular