Yavru köpeğim çok ısırıyor

Benim labrador melez yavru köpeğim var 3,5 aylık evdeki herkesi çok fazla ısırıyor ve genelde bu oyuncağıyla oynadığında oluyor dişleri kaşındığı için ısırdığını söyledi veteriner ama bu öyle bir şey değil baya ısırıyor ne yapmalıyım öneriniz neler

Yavru köpeğim çok ısırıyor için cevaplar :

İbrahim Samet Ş. 2 yıl önce

Kendi tecrübelerimden çözüm önerisi sunacağım umarım yardımcı olabilirim genellikle böyle durumlarda net bir tonla hayır diyerek köpeğin ensesinden tutup hafif sağa sola sallayarak bırakmanın yardımcı olacağı söylenir ama bence çokta doğru olduğunu düşünmüyorum. Benim yaptığım şey ise ısırmasına izin vermek elimi çok defa kanattı lakin işe yaradı
Köpeğiniz elinizi ısırdığı zaman elinizi çekmeniz avcılık içgüdüsünü ortaya çıkarıyor elinizi çekmeyin yine net bir tonla hayır deyin ve elinizi ne zaman bırakırsa o zaman sevin muhtemelen sevdiğiniz zaman yine ısıracaktır yine net bir şekilde hayır diyin ve tepki vermeyin ne zaman elinizle ilgilenmeyi bırakırsa o zaman sevin ve ısırma alışkanlığı son bulana kadar bunu tekrar edin
(çok karışık yazdım sanırım anlamadığınız yerler olursa seve seve yardımcı olurum)

Bella200222 2 yıl önce

Çok teşekkür ederim deneyeceğim bunu

Cevahir K. 2 yıl önce

öncelikle hayır komutunu öğretmelisiniz daha küçük olduğu için zamanla öğrenecektir. dişleri çok kaşındığı için oyuncak ve kemirmesi için burgu çubuklar çok işe yarıyor. Yeterki siz kararlı olun.Benim oğlum şu anda 5 aylık 2. ayı yeni bitmişti bize geldiğinde, çok fazla ıssırıyordu bacaklarımız ellerimiz yürütmüyordu bile.hem hayır komutu vererek hemde burgu çubuklar sayesinde çok azaldı ve mobilya kablo terlik kemirmesine bu sayede fırsat vermemiş olduk. deneyin bence zamanla geçecektir.

Sponsorsponsor
Sponsorsponsor