10 aylık oldu ama hala yılışık davranıyor

Başlatan deniz ertaş · 13 Cevap

deniz ertaş

7 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
gezdirirken falan insanları görünce kuyruk sallayıp kendini sevdirmeye çalışıyor , heyecanlanıyor falan , daha ne zaman belli bir seviyede durmaya başlayacak insanlara , bu davranışlarından hiç hoşlanmıyorum çünkü , rottweiler mı golden mı belli değil

yalaka olmasın diye bu zamana kadar tanıdıklarım dışında kimseye sevdirmedim halbuki

deniz ertaş Katıldı: 7 yıl önce

daha ne kadar böyle sürecek davranışları , yoksa sürekli böyle olabilir mi ?

kedi ve köpeklere karşı çok agrasif oluyor , arabalara , hurdacılar falan geçerken onlara çok sinirleniyor ama insanlara karşı çok yılışık davranıyor , biraz mesafeli olsun istiyorum artık

Argun Berke Doğan Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: denixex

kedi ve köpeklere karşı çok agrasif oluyor , arabalara , hurdacılar falan geçerken onlara çok sinirleniyor ama insanlara karşı çok yılışık davranıyor , biraz mesafeli olsun istiyorum artık

Agresif olması hoşunuza mı gidiyor? Niçin mesafeli olmasını istiyorsunuz? Rottweiler cok iyi sosyalleşmesi gereken bir ırktır. Bence insanlarla bırakın sosyal olsun,gerektiğinde koruma yapar merak etmeyin. Bence köpeklere ve kedilere karsı agresif olmasına kafa yorun. Bu konuda onu sosyallestirmelisiniz.

Orijinalden alıntı: kahvemmmm

Agresif olması hoşunuza mı gidiyor? Niçin mesafeli olmasını istiyorsunuz? Rottweiler cok iyi sosyalleşmesi gereken bir ırktır. Bence insanlarla bırakın sosyal olsun,gerektiğinde koruma yapar merak etmeyin. Bence köpeklere ve kedilere karsı agresif olmasına kafa yorun. Bu konuda onu sosyallestirmelisiniz.

köpeklere ve kedileri agrasif olmasını istemiyorum , zaten o yüzden oynattığımız 2 tane arkadaşı var onlarla iyi anlaşıyor , ama insanlarla sosyal olmasını istemiyorum , bu demek olmuyor ki saldırgan olsun herkese saldırsın ama belli bir mesafesi olsun , kendini sevdirmesin , adının ve tipini hakkını versin istiyorum sadece , bahçede durduğu için koruma yapmasınıda istiyorum tabikide , ama şu anda biri gelse bahçeye belki alıp götürebilir , bizimkide hiçbirşey yapmaz

Argun Berke Doğan Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: kahvemmmm

köpeklere ve kedileri agrasif olmasını istemiyorum , zaten o yüzden oynattığımız 2 tane arkadaşı var onlarla iyi anlaşıyor , ama insanlarla sosyal olmasını istemiyorum , bu demek olmuyor ki saldırgan olsun herkese saldırsın ama belli bir mesafesi olsun , kendini sevdirmesin , adının ve tipini hakkını versin istiyorum sadece , bahçede durduğu için koruma yapmasınıda istiyorum tabikide , ama şu anda biri gelse bahçeye belki alıp götürebilir , bizimkide hiçbirşey yapmaz

Sosyal olmak demek her önüne gelenin pesinden gitmek demek değildir. Sosyal olmak sahibinin izni çerçevesinde insanlarla oynayabilmektir. Ona once insanlarla oynamayı sonra sizin İzin vermediğiniz insanlarla oynamamayi öğretmelisiniz.

emrah arslan Katıldı: 6 yıl önce

ah aslında köpekleri köpek yapan saldırganlaştıran bizleriz oysaki ne gerek var bir insan kendini korumasını köpeğe bırakacak kadar acizmidir bunu sizin için söylemiyorum genel olarak söylüyorum.Hatta köpeğe tasma vurmak bile yanlıştır ama orası ayrı konu düşünsenize biz insalar hayvanları kendi egolarımızı tatmin etmek için besliyoruz mesela muhabbet kuşları konuşsun alışsın sırf mutlu olalım aaa konuştu diyelim diye yırtınırız bende dahil :) keza köpeklerde öyle he yararlı şeyler yapılavbilir orası ayrı ama ne bileyim biz insalar durmadan doğayı kontrol etme çabasındayız oysa ki uyum sağlasak yeterlidir.

up

up

up

Havva AYDINOĞLU Katıldı: 6 yıl önce

kaygınız onu birisi alıp götür se sesini çıkartmayacak onunla birlikte gidecek kaçırılmasından korkuuyorum ! ise anlaşılır tabi ki benim anlamak istediğim de bu... bu konuda kaygılanmakta da haklısınız malesef öyle kaçırılma olayları çok oluyor bunu küçükten alıştırıyorlar diye biliyorum başını okşatmıyorlar falan filan ama şimdi nasıl geçer bilemicem 

yanlız şuda dikkatimi çekti adının ve cinsinin hakkını versin goldenmı belli değil diyorsunuz adının ve isminin hakkını saldırrarak hırlayarak mı vericek dediğim gibi kaygılandığınız tek  konu kaçırılması ise inşallah bir çözüm bulursunuz ama isminin ve cinsinin hakkıını nasıl vermeli ben anlayamadım bizim de dogo muz var ve çok insancıl ama sahibini de bilir hayvanlar akıllı ve hislidir hangi insanın ona ne niyetle yaklaştığını anlayabilir ve ona göre tavır alır diye düşünüyorum her insana karşı korummacı olmasının gereği varrmı bilemedim...

Oguzalp Tatoglu Katıldı: 13 yıl önce

Köpeğiniz henüz küçük,gelişimini tamamlamamış,benliğinin farkında değil.Onun bu davranışlarını siz ona öğretmelisiniz.Benim köpeğim şu anda 2 yaşına yaklaşıyor ve gayet sosyal bir köpek nitekim çarşı da sahilde gezdiğimde kimseye birşey yapmıyor ters bir durum olmadıkça.Sokak köpeklerine saldırmıyor kendinden küçük köpeklere saldırmıyor.Sahipli köpeklere ufaktan bir garezi var ancak onlar hareket yaptıklarında.Rottweiler cinsi köpekler guard eğitimi almalarına gerek duymadan bunu içgüdüsel olarak yaparlar.Bilmiyorum köpeğiniz annesi ve kardeşleri ile ne kadar vakit geçirdi ancak bu zaman az ise siz buna aşılayacaksınız.Köpeğinizin karakteri 2 hatta 3 yaşında tam olarak oturur.Onun yapması gerekenleri ve yapmaması gerekenleri siz öğretmelisiniz nasıl ki anneniz babanız size öğrettiği gibi.Öte yandan dominant bir ırk olduğundan ötürü kendi egemenliğinizi ona kaptırmamalısınız ki kötü sonuçlar ile karşılaşmayınız.