2 aylık köpeğim yalnız kalınca çok ağlıyor?

Başlatan bedirhan istek · 17 Cevap

bedirhan istek

6 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
Ben 4 gün önce 2 aylık bi Beagle yavrusu aldım kuru mama yiyor yanlız evimiz bahçeli ben bu büyüyene kadar evde bakıcam evde dediğim babamın biraz takıntıları olduğundan ona bodrumda bi oda yaptım kombi odamız var oda sıcaklığı 38,40 derece arası değişiyor oda içersinde yatıcagı yatak girebileceği ufak bir kutu oyuncaklar falan var hava güzel olduğunda 2 saat kadar bahçeye çıkarıyorum ve sonra geri odasına koyuyorum ama ağlıyor bi süre falan buda.beni çok huzursuz ediyor sizce ne yapmalıyım nasıl bakmalıyım ona kendi odamda baktığımda sabahları pek sorun yok ancak geceleri aglamasından 2,3 kere uyanıyorum kucağına alıp uyutmak zorunda kalıyorum bana tavsiyeniz varmı?

Kutluhan Üst Katıldı: 7 yıl önce

Daha cok küçük zamanla alisacaktir , yanina oyuncaklarini koyun oyalanmasi icin kemik koyun disleri de kasiniyordur onlarla zaman geçirir belki uyur oylece

beyzapamuk beyzapamuk Katıldı: 6 yıl önce

Evet henüz çok küçük oyuncak ise yarayacaktir özellikle su saat tarzi ses cikaranlar kendini yanliz hissetmeyecektir bence

melik cem koşar Katıldı: 6 yıl önce

Eski bir radyo en güzel çözümdür. Yalnız o oda sıcaklığı nedir öyle! 38-40 derece bir odada sen yalnız kaldığında eminim sen de bağırırsın!

Mehmet Şahizeroğlu Katıldı: 6 yıl önce

38 dereceye beni bırakın bende ağlarım. 

Orhan 2006 Katıldı: 8 yıl önce

Özellikle yavru bir köpek en çok ihtiyaç duyacağı 24saat olan günün sadece 2saat kadarında güneş ve temiz hava alacak ve okadar sıcak bir odada duracaksa siz ona güvenilir bir yer yapın bahçenizde ve hemen orada kalmaya başlasın veya onun neler çektiğini anlayabilmek için o büyüyünceye kadar sizde onun yanında kalın bakalım güneşi gördüğünüzde ne yapacaksınız!

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

bedirhan istek Katıldı: 6 yıl önce

bu kadar sert çıkmanıza gerek yoktu daha acemiyim oda sıcaklıgını 30 derceye düşürdüm uygunmudur?

Orhan 2006 Katıldı: 8 yıl önce

Orijinalden alıntı: bedirhan034

bu kadar sert çıkmanıza gerek yoktu daha acemiyim oda sıcaklıgını 30 derceye düşürdüm uygunmudur?

Bunun acemilikle alakası veya sert çıkmakla alakası yok, ben sadece oda sıcaklığından bahsetmiyorum. Bodrumda küçücük bir odada bakmaya çalışmandan o yavru köpeğin uzun bir süre güneş bile görmeyeceğinden bahsediyorum. Bence babanla konuşmalı ve o yavru için başka bir çare bulmalısınız..

Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

sabah 11 den 3,4 e kadar bahçemizde duruyor ( hava sıcak güneşli oldugu sürece )

melik cem koşar Katıldı: 6 yıl önce

Güzel kardeşim bahsettiğin ısılar kombinin ısı ayarı mı yoksa oda sıcaklığı mı? Eğer kombinin ısı ayarı ise normal, oda sıcaklığı ise 21,22 ye düşürmen gerek.

evet kombi ayarını düşürdüğümde odanın ısısınıda düşüre biliyorum ben anne kucagı gibisinden rahat etsin diye düşünmüştüm 
köpeğimde böyle bir odada kalıyor