3 hafta önce sahiplendiğimiz köpeğimiz bizimle diğer köpeklerle oynadığı gibi oynamak istiyor

Başlatan Eda Yoluçelik · 2 Cevap

Eda Yoluçelik

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Herkese merhabalar, deneyimli köpek sahiplerine bir sorum olucak, apartman yöneticimiz 3 hafta önce 6aylık bir sokö getirdi bahçemize, beni ve eşimi gayet sahiplendi, bahçede bakıyoruz, hayır, otur, gel komutlarını bahçe sınırlarında oturtmuş durumdayız, sadece dışarı çıkarıp saldığımızda tekrar yakalamamız zor oluyor oyun sanıp bizden kaçıp kaçıp bakıyor, bunun nasıl önüne geçebiliriz?Diğer bir sorum ise; bazen uykundan uyanınca enerjik olduğu zamanlar bizimle oynarken diğer köpeklerle oynadığı gibi oynamaya çalışıyor, üzerime atlayıp diş geçirmeye çalışıyor, daha şimdiden 22 kg daha büyüdüğünde baş etmem çok zor olucak diye endişeliyim, ama onun dışında bir diş geçirmeye çalışması ya da saldırganlığı yok, bunu nasıl önleyebiliriz, yada büyüdükçe geçer mi? Yardım istiyorum 🙏

Ceren Öğütmen Katıldı: 3 yıl önce

Ben de 3 hafta önce sahiplendim yavrumu aynı şey bizde de var çekiştirmece gibi şeyler oynayarak dişlerini sizde kullanmasını önleyebilirsiniz :)

Eda Yoluçelik Katıldı: 3 yıl önce

Yenilebilir diş kemiklerinden alıyoruz , topla falanda sürekli oynatıyorum ama, o enerjisi hiç bitmiyor, yada akşamları daha çok koşturmam lazım olucak...