3 yaşındaki erkek köpeğimin eve çiş yapma sorunu

Başlatan ada van · 14 Cevap

ada van

8 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
Merhaba arkadaşlar
evet hayvanları cok sevıyorum ve oglum Elvisin belki haftanın 3 günü evde düzenli olarak aynı yerlere çiş yapmasına böylelikle katlanıyorum. Ama artık durum o kadar farklı bir hal aldı ki son bır aydır tüle çiş yapar oldu aralıklarla toplamda 3 kere ! ve yaptıgı yere kendı koklayarak bana haber vermesinide çözemıyorum dövmenin cezanın hıc bır  çözümü yok bılıyorum. Ama artık bu tüle çiş yapmasına katlanamıyorum bugun çiş yaptıgı yerlere koku gıderıcı sprey arastırdım çözüm olurmu dıye haftasonu veterınere goturucem vs sizlerinde fikri benım ıcın onemlı lütfen yardımcı olun fikirlerinizle...

Günde 2 kez cıkartıyorum sabah ve aksam gun ıcınde işte oldugum ıcın toplamda  10 saat tek ama tutamadıgını dusunmuyorum!

Teşekkürler.

Ada.

fulya yilmazer Katıldı: 7 yıl önce

günde 10 saat yanlız diyosunuz.Bu sizden intikam aldıgını gösterir bence siz evdeyken hafta sonları 10saat tutuyor mu? yoksa eve mi yapıyor? eve yapıyorsa bence tutuamıyor eger yapmıyorsa hafta içleri sizin evde olmadıgınz zamanlarda ise intikam alıyor olabilir 

Erdal Dimli Katıldı: 10 yıl önce

Orijinalden alıntı: boimm

günde 10 saat yanlız diyosunuz.Bu sizden intikam aldıgını gösterir bence siz evdeyken hafta sonları 10saat tutuyor mu? yoksa eve mi yapıyor? eve yapıyorsa bence tutuamıyor eger yapmıyorsa hafta içleri sizin evde olmadıgınz zamanlarda ise intikam alıyor olabilir 

Köpekler intikam almak, inat yapmak, cezalandırmak vs. amaçlarlarla tuvaletlerini yapmazlar. Herhangi bir tıbbi sorundan veya üreme güdüsünden kaynaklanmıyorsa, bu davranış köpeğe tuvalet eğitiminin doğru verilmediğini gösterir sadece.

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

ONUR ÇÖKELEKOĞLU Katıldı: 10 yıl önce

Yaptığı yeri engelleyin.O odayı işe giderken kapatın işeme birkere başlayınca muhtemelen devam eder unutturmak zorundasınız. Egzersizlerde bi tutarsızlık gecikme yada farklı saatlerde çıkarmalar yaptıysanız eve başka bir köpek misafir olarak falan geldiyse bu gibi değişimlerden etkilenebilirler. Bunun dışında çevrede döneminde olan bir dişinin kokusu almış olabilir ancak sağlam wc eğitimine sahip köpekler alışkanlıklarına göre çişi tutarlar.

Tolga Baybars Katıldı: 6 yıl önce

Farkli bir tibbi sorun varsa bilmiyorum ama kopekler kesinlikle inat etmek vs gibi seyleri dusunup de yapmazlar. Oraya yapmak yavruluktan beri bi aliskaikrir kalmistir o baska bir sey . Ama eve yapmamayi ogrendiktem sonra herangi bi sekilde onu oraya yapmaya zorlayip ve o sekilde tekrar alistirmadkmtan sonra bic bir kopek dusunup de \"benimle ilgenmiyor, suraya iseyeyim de anlasin ilgilenskn benimle.\" Demez. Tibbi skrun da degil givi geliyor bana acikcasi cunku hep ayni bolgelere yani tutamiyor olsa oldugu yere de kacirir. Bence mesele tamamen ciftlesmeyle ilgili. Ozellikle erkek kopeklerde oluyor zaten. Bence mesele koku birakma.

canberk ciftci Katıldı: 9 yıl önce

şayet tuvalet eğitimi var ise ve yinede bu davranışı yapıyorsa bir erkek köpek olarak içgüdüsel olarak bölgesini işaretleme
amacı ile yapıyordur büyük ihtimalle etrafta sokakta veya apartmanda köpeğinizin hissedebiliceği yada seslerini duyduğu hayvan varsa onlara karşı
bir önlemde olabilir.bölgesini sınırlandırmayı deneyebilirsiniz 1m kare 1 kafes yaptırıp geceleri orda uyumasını orayı benimsemesini deneyebilirsiniz
yardımcı olucağını sanıyorum bölge sınırlandırmanın.

Katıldı: 51 yıl önce

Bende aynı dertten muzdaribim. Gündüz asla yanımda hiç bir yere yapmayan köpüşlerim gece içlerine cin girmiş gibi kendilerine ayrılan bölüme bi güzel yapıyorlar. Sirke ile silmekten ev her sabah turşu gibi kokuyor. Tuvalet eğitimi bakımından kesinlikle tamamlar çünkü gündüz yanımdayken hiç bir şekilde gazetleri dışında bir yere yapmıyorlar. Gece yalnız kalmalarından dolayı olduğunu düşünüyorum bende. Sanırım bi köpek paravanı alıp geceleri içinde geçirmelerini sağlayacağım...

Katıldı: 51 yıl önce

Bu arada benim oğlumda da en başta tül sorunu yaşadım. Bunu züccaciyeden aldığım mıknatıslı perde tokalarıyla aştık. Şimdi çıkardım ama sanırım orayı unuttuğundan hiç yapmıyor. Tavsiye edebilirim 1 tl falan tanesi...

ada van Katıldı: 8 yıl önce

Hepinize tek tek tesekkur ederim  benimle fikirlerinizi paylastıgınız için.
Elvis evdeyken  eve yapmayan bir köpekti şayet evde biz üst kattayken inip aşağı perdeye yapana kadar artık onun arkasından gözekler oldum ama bir türlü yakalayamadım kızmak için.
Yaptığı yer hep aynı bugun eşimle kısırlastırmalıyız dıye dusunduk hatta işaretledıgını yerını  korudugunu dusunuyorum gun ıcınde kopek seslerı duyabılır cunku onlara karsılık bız evdeykende havlar ve el ayaklarını yere sürter :) acaba evde yalnızken boyle durumda yapıyor olabılırmı
birde bu ara dikkatımı çeeken birşey var bilmiyorum bilginiz varmıs ayakata dururken bıle akıntısı yere damla olarak düşebiliyor  sümüksü renkte sarımtırak yesıl gıbı bır problemımı var acaba diye duusnuyorum artık hftasonu veterınere gıdıp tüm sorunları bildirmeliyim.
Kısırlastırılan erkek kopekler ıcın peki evde yerını belırleme cıs yapmadan vazgecme durumları olabılır mı?

Selamlar
Ada.

ONUR ÇÖKELEKOĞLU Katıldı: 10 yıl önce

Orijinalden alıntı: bilgemada

Hepinize tek tek tesekkur ederim  benimle fikirlerinizi paylastıgınız için.
Elvis evdeyken  eve yapmayan bir köpekti şayet evde biz üst kattayken inip aşağı perdeye yapana kadar artık onun arkasından gözekler oldum ama bir türlü yakalayamadım kızmak için.
Yaptığı yer hep aynı bugun eşimle kısırlastırmalıyız dıye dusunduk hatta işaretledıgını yerını  korudugunu dusunuyorum gun ıcınde kopek seslerı duyabılır cunku onlara karsılık bız evdeykende havlar ve el ayaklarını yere sürter :) acaba evde yalnızken boyle durumda yapıyor olabılırmı
birde bu ara dikkatımı çeeken birşey var bilmiyorum bilginiz varmıs ayakata dururken bıle akıntısı yere damla olarak düşebiliyor  sümüksü renkte sarımtırak yesıl gıbı bır problemımı var acaba diye duusnuyorum artık hftasonu veterınere gıdıp tüm sorunları bildirmeliyim.
Kısırlastırılan erkek kopekler ıcın peki evde yerını belırleme cıs yapmadan vazgecme durumları olabılır mı?

Selamlar
Ada.

Ayakları yere sürtmede bir koku bırakmadır ayaklarında koku bezleri var ve idrarı desteklemek için çoğu erkek köpek sürer hata bizimki kakasını yapıyor ardından manyakça bir şekilde pati çekiyor ve dışkıyı kumla örtüyor millette kakayı örtmeye çalıştığını sanarak safça ne temiz hayvan diyor:) Evdeyken köpekleri falan duyuyorsa böyle belirtiler gösteriyosa idararıda bırakır ama bu normal değil eğitimsizliktir havlayabilir ama dışkı ve drar hala evin wc, işaret yapılmayacak yaşanılan bölge olduğunu kavrayamadığını gösterir.Yeşil idrar damlası pipide kalan son damla bizde çok eskiden vardı bende hastalık falna sanmıştım gezmeden gelince patileri popoyu pipisini sildiğinde asla olmuyor.Kısırlaştırılan bir köpek işaret bırakabiliyorda bırakmayabiliyorda agrasiflik azalıyor cinsel rekabet ortadan kalkıyor çiftleşememenin baskısı kalkıyor ancak wc eğitimine etki edeceğini sanmam.

ada van Katıldı: 8 yıl önce

Tekrardan merhaba ,

Haftasonu elvisi veterinere götürdüm ve  elvisi bebeklıgınden beır tanıyan veterınerımız erhan beyin ilk söylediği baskın bir Alfa olduğu idi elvisin.
Karşılıklı sorular karsısında verdiğim cevaplar ardında kısırlastırma ardından % 50 nin bile baya bir üzerinde huyundan vazgeçebileceğini söyledi.
Kısırlastırma sebebim zaten çiftleştirmeyeceğim ve hayvanın o iç güdüsünü azaltmaktı.
Akıntısına gelince oda çiftleşmek istediğinden dolayı salgıladığı hormonsal tehlikesiz bir sıvı olduğunu  ve bunun kısırlastırma sonrasında tamamen biteceğini söyledi.
dün aksam evde yoktuk ve elvısın cıs yaptıgı köşeye engelini koydum ve aksam geldıgımde hıc bır sey yapmamıstı :)
Çis eğitimi oldugu halde kafasına göre takılan bır hayvan elvis biraz fazla lider ruh bana ona öyle diyorum :)))
Bugün elvis kısırlasacak ve size dönemsel de olsa bilgi vereceğim kim bilir belki bu  hikayede bir gün sizde kendinizi bulacaksınız.

Sevgiler
Ada.