7 aylık köpeğim canlı ördeği yedi!

Başlatan emir peynirci · 38 Cevap

emir peynirci

7 yıl önce

Gönderildi: 7 yıl önce
ARKADAŞLAR KANGAL SİBİRYA KURDU KIRMA KÖPEĞİM VAR 15 GÜN ÖNCE CANLI ÇİFLİKTEKİ ÖRDEĞİ YEDİ EĞER ÇARE BULAMASAM KÖPEĞİM VERİLECEK KÖPEĞİM 7 AYLIK YARIMM

ayşe cansu Katıldı: 8 yıl önce

benimde kızım sibirya kurdu oda çok seviyor ördek tavuk cinsi canlıları yakalamasını. şimdiye kadar yemedi sadece boğup bırakıyor ama bu onların özelliği diye biliyorum

Evdeki/çevrelerindeki diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler ancak fare ve küçük kuşlar gibi küçük hayvanları avlamaya meyillidirler.

buğra karabulut Katıldı: 13 yıl önce

Orijinalden alıntı: bademsarp

benimde kızım sibirya kurdu oda çok seviyor ördek tavuk cinsi canlıları yakalamasını. şimdiye kadar yemedi sadece boğup bırakıyor ama bu onların özelliği diye biliyorum

bunun olumlu düşünücek bir tarafı yok boğup bırakıyorda ne demek siz de öyle bakıyormusnuz yani? hiçmi kızmadınız veya önlem alma gereği duymadınız sadece doğasında var diyerek işin peşini bırakmalımıyız?

ne yapabilirim önlemini alıyorum tabi ama bazen kaçıp gittiğinde ben görmeden boğuyor kızıyorum ölü tavugu göstererek bağırıyorum. ne kadar anlayabilir.?

Yunus Emre Ayvaz Katıldı: 7 yıl önce

bizdede aynı sorun vardı bir eğitimci arkadaş ın önerisini uyguladık ; kola kutusuna bozuk para doldurun istenmeyen bir hareket yaptığında yüksek sesle hayır deyin eğer umursamazsa ensesinden iki omuz arasından tutum azcık sarsın . Bizde etkili oldu arasıra küçük kaçamaklar oluyor e olcak o kadar :)

Katıldı: 51 yıl önce

badem sarp nasıl bir düşünce sistemin var senin

arkadaşım nasıl düşünceğimi sanamı sorucam?? baska fikrin varsa söyle

Orijinalden alıntı: poike

bizdede aynı sorun vardı bir eğitimci arkadaş ın önerisini uyguladık ; kola kutusuna bozuk para doldurun istenmeyen bir hareket yaptığında yüksek sesle hayır deyin eğer umursamazsa ensesinden iki omuz arasından tutum azcık sarsın . Bizde etkili oldu arasıra küçük kaçamaklar oluyor e olcak o kadar :)

teşekkürler iyi fikir :) diğer kişilerde muhalefet olucağına böyle yardımcı olsa :)

buğra karabulut Katıldı: 13 yıl önce

ben muhalefet değil bir çözüm arayın dedim öyle bişrşey olmasını beklemeyin dedim halen diyorsunuzki bazen kaçıyor gidiyor boğuyor ozmn kaçtığı yerleri kapayın mesela arkadaş size çaresini söyledi uygulayın bakalım olucakmı baktınız olmadı konu açın sorun ama eğerki böyle bir konu açılmasaydı siz demekki göz yummaya devam edicektiniz

zaten kaçmaması için elimden geleni yaptım kaçıcak yeri kalmadı bu dediğim ilk geldiği zamanlardaydı