7 HAFTALIK ROTTWEİLLER YAVRUM VE ISHAL

Başlatan Yeliz Acar · 2 Cevap

Yeliz Acar

1 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
Merhabalar, 35 gunlukken ilk kez dogum yapan ve annesi bakmayan bir Rottweiller yavru edindim. Oncesin de Bio petactive puppy milk ve vitalidog yavru kopek pasta vitaminle besliyordum.

Puppy milk bitince bu kez Apex puppy milk aldim. Bu degisim kaynakli mi bilmiyorum ama, kopekte ishal basladi. Kakasi turuncu renkte ama cok sivi sekle donmustu.

Buna es zamanli da tuvalet egitimi olmadigindan ve asilari olmadigi icin disari cikaramadigim icin evin icine cis ve kakasini yapiyor diye guclu bir dezenfektan ile temizligini yapiyordum. Yine temizlik yaparken arkamdan gelip dezenfektani yalamis anin da farkedip cektim ama kustu.

Gorev geregi dogudayim ve bir turlu bir veteriner bulamadim, sonun da sehir disinda olan bir vet. Ulastim benden video cekmemi istedi. Haraketlerin de skinti yoktu. Yaklasik 5 gun olacak ishal disin da haraketleri, istahi iyi.

Yine de vet. Arastirmasina devam ettim, bir suru ark. Aradim sonun da bir vet. Buldum ve kizim Mia'ya flagyl surup, immunex surup verdi. Sabah ve aksam 1 tatli kasigi icirmemi, puppy milki kesmemi soyledi.

Once kuzu etli yavru kopek mamasini puppy milk ile islatip veriyordum. Simdi su ile islatip kuru mama veriyorum.

Bu surecte cok haraketli masallah ve istahinda sorun yok. Ishali puppy milk verirsem var, kati mama verince normal diskisi.

Bir ogun de kuru mamayi kefirle islatiyorum.

Vet. Ishali kesilsin asilarina baslayalim dedi. Merak ettigim ise yasanan bu ishal puppy milke mi bagli, genclik hastaligi baslanginci falan mi? :(

Ona bir sey olursa cok uzulurum. Tecrubeli arkadaslar yardimci olur musunuz?

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

cevabı zaten siz vermişsiniz. \" Ishali puppy milk verirsem var, kati mama verince normal diskisi. \"

Fatih Tuba Katıldı: 4 yıl önce

Bizimkiler 23 günlükken kuru mamaya geçtiler bi yandan emiyorlar bence sut vermenize gerek yok kuru mamaya başlayın