Ağzında herhangi bir şey varken yaklaşırsam hırlıyor ve ısırıyor?

Başlatan lale tosun · 24 Cevap

lale tosun

6 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
Arkadaşlar merhabalar. çok ciddi bi sorunum var. köpeğim 11 aylık. agzına ne alırsa alsın bu yerden buldugu kağıt parçası yada bir agaç yapragı bile olabilir. agzından almak istediğimde elimi yaklaştırırken hırlıyor. ve eğer ben elimi çekmezsem bi anda hırlamasını arttırıp elimi ciddi anlamda ısırıyor. nerdeyse 1 yaşına geldi.bu sorunu nasıl aşarız bilmiyorum. yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.

Tarık Paksoy Katıldı: 7 yıl önce

Armutu vermezseniz, elmayı alamazsınız. Ağzından birşey almak istiyorsanız dikkatini bir başka şeye yönlendirmelisiniz. 

Katıldı: 51 yıl önce

nereye yönlendirirsem ne yaparsam olmuyo benimkinde, bi zaman sonra yine başlıyo taş,tahta,çöp,pislik ne bulursa yiyor ağzından alamıyorum benden korkusuna hemen yutuyor. geçen günlerde ölü serçe vardı onu yuttu ya hayret ettim piton yılanı gibi yuttu ne yapıcam bilmiyorum. veterinerim sosisi bibere bula gezdirdiğin yerde bir yere sakla yansın dursun hiç dokunma dedi bunu deniyeceğim bugün başka bişi gelmiyor aklıma :(

deniz ertaş Katıldı: 7 yıl önce

benimkinde de durum aynı , ağzına birşey alırsa hayatta vermiyor

murat cosar Katıldı: 7 yıl önce

otorite kurmak lazım sanki.

ben öyle yaptım en azından. kızdıgımızı bildiği belirli bir hareketimiz var, bakışımdan anlıyor desem yeridir. görünce onu ağzında ne varsa cıkartıyor. hatta o kadar komik oluyorki hali videoya çekip koysam bayağı izlenir. yatmış tuvaletini yapacağı gazetesini çintiyormuş kenarından geçen sabah, eşimi görünce arkasında hemen oturmuş ağzının kenarında gazete kalmış küçük. pft pft üflüyüp düşürmeye calısıyormus ağzından. 

bence biraz çekinmesi lazım sizden.
hem sevmeli hemde çok sevmeli, hemde biraz olsun bazı konularda çekinmeli. kızabileceğinizi bilmeli.

deniz ertaş Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: chelsea2014

ben öyle yaptım en azından. kızdıgımızı bildiği belirli bir hareketimiz var, bakışımdan anlıyor desem yeridir. görünce onu ağzında ne varsa cıkartıyor. hatta o kadar komik oluyorki hali videoya çekip koysam bayağı izlenir. yatmış tuvaletini yapacağı gazetesini çintiyormuş kenarından geçen sabah, eşimi görünce arkasında hemen oturmuş ağzının kenarında gazete kalmış küçük. pft pft üflüyüp düşürmeye calısıyormus ağzından. 

hem sevmeli hemde çok sevmeli, hemde biraz olsun bazı konularda çekinmeli. kızabileceğinizi bilmeli.

valla ben ne yaptıysam ağzındaki şeyleri alamıyorum , ama mesela yerde birşey gördü onu alacağı zaman hayır diyince almıyor, hatta önüne kadar getiriyorum hayır bunu almayacaksın diyorum almıyor ama ben görmeden alınca ağzından vermiyor ,

aynı şeyi kemik içinde yapıyor , kemiği önüne koyuyorum bekle diyorum ve ben ye diyene kadar dokunmuyor bile , ama ye dedikten sonrada ne dersem diyeyim bırakmıyor

Tarık Paksoy Katıldı: 7 yıl önce

Elma armut meselesi alışana kadar yapmalısınız. Alıştıkdan sonra zaten \"Bırak\" komutu ile bırakır. 2 adet frisbee ile yapabilirsiniz. Bize frisbee dayanmadığı için ben genelde kase yoğurt kapakları ile oynuyorum:)

Orijinalden alıntı: denixex

valla ben ne yaptıysam ağzındaki şeyleri alamıyorum , ama mesela yerde birşey gördü onu alacağı zaman hayır diyince almıyor, hatta önüne kadar getiriyorum hayır bunu almayacaksın diyorum almıyor ama ben görmeden alınca ağzından vermiyor ,

aynı şeyi kemik içinde yapıyor , kemiği önüne koyuyorum bekle diyorum ve ben ye diyene kadar dokunmuyor bile , ama ye dedikten sonrada ne dersem diyeyim bırakmıyor

Odada yalnız bırak.ortalığa da ağzına alıp bırakmayacağı cinsten birşey bırak.sen odadan ayrıl.en azından köpek yalnız kaldığını düşünsün,ama gizlice izle.her ağzına alacağı zaman hayır veya bırak diyerek kız.belki bir faydası olur.izlenmediğini düşündüğünü zamanlarda da aslında izlendiğini kavrar.

lale tosun Katıldı: 6 yıl önce

evet katılıyorum ama ona yaklaştığımda bana hırladığı zaman ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. geri çekilmelimiyim. mücadeleye girmelimiyim. yoksa ensesinden tutup sarsarak bi çırpıda kemiği agzından almalımıyım? kendisini lider zannediyor. internetteki yazılarda okuduğum kadarıyla mücadeleye girmeyin kendinizi küçük düşürürsünüz yazıyor. ne yapmam lazım peki ?? korkuyorum ilerde bir gün bir çocukla oynarken köpeğimin agzından bişey almaya kalkarsa köpeğimde onu ısırırsa bu mahkemeye kadar gider. 

ecenaz DOĞAN Katıldı: 7 yıl önce

köpeklere fısıldayan adamı izleyin aynı bu şekilde bir sorunu olan husky vardı ve cesar millan nasıl düzeltebileceklerini gösterdi belki faydası olur

Orijinalden alıntı: lale01

evet katılıyorum ama ona yaklaştığımda bana hırladığı zaman ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. geri çekilmelimiyim. mücadeleye girmelimiyim. yoksa ensesinden tutup sarsarak bi çırpıda kemiği agzından almalımıyım? kendisini lider zannediyor. internetteki yazılarda okuduğum kadarıyla mücadeleye girmeyin kendinizi küçük düşürürsünüz yazıyor. ne yapmam lazım peki ?? korkuyorum ilerde bir gün bir çocukla oynarken köpeğimin agzından bişey almaya kalkarsa köpeğimde onu ısırırsa bu mahkemeye kadar gider. 

Bence mücadeleye girilmemeli de geri de çekilinmemeli.köpek sahibini mücadele edeceği bir varlık olarak görmemeli.ayrıca geri çekilmek daha da tehlikeli.çünkü davranış desteklenmiş olur.köpek o davranışla eşyaları koruduğuna daha da güçlü inanır.tek hamlede net bir tavırla ağzından alınmalıdır.bunun için önce köpeğin hayır'ı iyi kavramış olması gerekmekte.ağzının içinde sakladığı şeyler için zor olabilir ama kemik gibi büyük materyallerle alıştırma yapılabilir.