AYAĞINDAKİ GİZEMLİ YARA

Başlatan Hasan fasfasfa · 16 Cevap

Hasan fasfasfa

4 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Merhaba arkadaşlar.Bundan bi 2 hafta önce de başlık açmıştım fikirlerinizi alıp veterinere gittim.Şehirde gezmediğim veteriner kalmadı ama kimse bir çözüm bulamadı belki burda görmüş geçirmiş tecrübesi olan birileri vardır yardım eder.Bakabilir misiniz durum nedir acaba.Cevaplarınızı bekliyorum :(

Begum Bk Katıldı: 8 yıl önce

İstanbulda olsaniz kesinlikle onerebilecegim bir veteriner var fakat İzmirde bilemiyorum. Egzama ya benzettim ama bilemiyorum... Danismak isterseniz veterinerimin bilgilerini sizinle paylasirim.

Hasan fasfasfa Katıldı: 4 yıl önce

Orijinalden alıntı: begumkaan

İstanbulda olsaniz kesinlikle onerebilecegim bir veteriner var fakat İzmirde bilemiyorum. Egzama ya benzettim ama bilemiyorum... Danismak isterseniz veterinerimin bilgilerini sizinle paylasirim.

Çok iyi olur ya sevinirim :)

Bora Ç. Katıldı: 6 yıl önce

Veteriner değilim ama yerinizde olsam oradaki doku ve tüyden kültür aldırıp mantar olup olmadığını tahlil ettirirdim. 
Kültürün sonucunun çıkması bir haftayı geçiyor, o zamana kadar da yarayı temiz tutmaya çalışıp, hava alması için de kenardaki tüyleri biraz traş ederdim. 

Şu ana kadar ne gibi bir tedavi uygulandı? 

Orijinalden alıntı: zucc

Veteriner değilim ama yerinizde olsam oradaki doku ve tüyden kültür aldırıp mantar olup olmadığını tahlil ettirirdim. 
Kültürün sonucunun çıkması bir haftayı geçiyor, o zamana kadar da yarayı temiz tutmaya çalışıp, hava alması için de kenardaki tüyleri biraz traş ederdim. 

Şu ana kadar ne gibi bir tedavi uygulandı? 

Bir krem verdi onu sürdük hap verdi diğer vet başka krem verdi evde sirkeli su uygulayın dedi,Şu anda sirkeli su tedavisine devam ediyoruz

Nazlı Keskin Katıldı: 3 yıl önce

Köpeğiniz alerjik olabilir tavuk veriyorsanız bırakın daha çok tetikler.
Mantar aşısı yapıldı mı ?

Orijinalden alıntı: ugurfistik

Hayır

Nazlı Keskin Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: casper1103

Orijinalden alıntı: ugurfistik

Hayır

Bunu size hiçbir vet söylemedi mi ? 
Hemen yaptırın o zaman 15 gün arayla tekrarı var. Geçen sene bir tanesini 80 tlye yapıyorlardı.

levent öztürk Katıldı: 7 yıl önce

Merhaba.
Çok benzer bir yara aynı yerde köpeğimde çıkmıştı.
Daima güvendiğim yer olan Veterinerlik Fakültesine Doçent Hocaya götürdüm köpeğimi.
Sonuç şu:Beyaz kan hücres normal değerlerin biraz altında çıkmış ve bu durum bağışıklık sistemini direkt etkileyip cilt yarasına yol açmış.
Şu anda beyaz kan hücresi normal düzeye geldi ve süratle kapanıyor bu yara neredeyse yok olmak üzere.
Veterinerlik Fakültesi köpeğime asla etkin ve uzun bir muayene,kapsamlı tahlil ve köpeğimin geçmişini değerlendirmeden ilaç ya da reçete yada tavsiye vermiyor.
Ezbere iş yapmıyorlar köpeğime.
Kısacası çok benzer bu yara benim köpeğimde beyaz kan hücresi eksikliğinden mütevellit bağışıklık sisteminden dolayı çıkmış.

(Konuyla alakası yok ama söylemeden geçemeyeceğim;dünyanın tahlilini ve görüntüleme işlemini yaptırıp,kapsamlı Doçent muayenesini yaptırıp sadece 140 liraya yakın bir ücret verdim.
Tam kan,hormonlar,karaciğer enzim,böbrek kan süzme kapasitesi kalp ve iç organ görüntüleme,yaşlılık geriatri kanser tümör marker testleri,cerrahi ortopedik kontrolleri,anal kese temizlik ,rektum kanser elle muayene ve ödem kontrolleri dahil olmak üzere vesaire vesaireler ve Doçent Hocamızın muayenesi dahil herşey 140 lira tuttu.

Geçmiş olsun...

Orijinalden alıntı: barinakci

Merhaba.
Daima güvendiğim yer olan Veterinerlik Fakültesine Doçent Hocaya götürdüm köpeğimi.
Sonuç şu:Beyaz kan hücres normal değerlerin biraz altında çıkmış ve bu durum bağışıklık sistemini direkt etkileyip cilt yarasına yol açmış.
Şu anda beyaz kan hücresi normal düzeye geldi ve süratle kapanıyor bu yara neredeyse yok olmak üzere.
Veterinerlik Fakültesi köpeğime asla etkin ve uzun bir muayene,kapsamlı tahlil ve köpeğimin geçmişini değerlendirmeden ilaç ya da reçete yada tavsiye vermiyor.
Kısacası çok benzer bu yara benim köpeğimde beyaz kan hücresi eksikliğinden mütevellit bağışıklık sisteminden dolayı çıkmış.

(Konuyla alakası yok ama söylemeden geçemeyeceğim;dünyanın tahlilini ve görüntüleme işlemini yaptırıp,kapsamlı Doçent muayenesini yaptırıp sadece 140 liraya yakın bir ücret verdim.
Tam kan,hormonlar,karaciğer enzim,böbrek kan süzme kapasitesi kalp ve iç organ görüntüleme,yaşlılık geriatri kanser tümör marker testleri,cerrahi ortopedik kontrolleri,anal kese temizlik ,rektum kanser elle muayene ve ödem kontrolleri dahil olmak üzere vesaire vesaireler ve Doçent Hocamızın muayenesi dahil herşey 140 lira tuttu.

Geçmiş olsun...

Geçmiş olsun öccelikle.Fiyat gerçekten çok uygunmuş ama deizlide veterinerlik fakültesi olmadığı için böyle bir imkandan yararlanamıyorum

Gizem Sarıkaya Katıldı: 3 yıl önce

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben şunu sormadan edemeyeceğim.

Orijinalden alıntı: barinakci

Merhaba.

Geçmiş olsun...

Hangi veterinerlik Fakültesi o acaba ? Allah hastalık vermesin ama olursa aklımda bulunsun.