<. Petarkadas.com">

Berduş kendini evin lideri sanıyor

Başlatan İbrahim Akgün · 7 Cevap

İbrahim Akgün

5 yıl önce

Gönderildi: 5 yıl önce
Herkese merhaba, söz konusu berduşu tanıyalım.

Berduş, şu an tam 3.5 Aylık bir havlama ve huysuzluk makinası. Cinsiyeti erkek, uyuz hastalığı geçirdi ve atlattı. Anneden kalma bir şeymiş.

Gel gelelim berduşa, daha doğrusu benim hatalarıma. 12 Ocaktan bu yana el bebek gül bebek büyüttüm. Beraber uyuduk, beraber yıkandık. Son 1 aydır aramızda büyük bir çatışma var. Soframdaki tabağı masaya atlayıp yere döküp yiyecek kadar obur, sonrasında hiçbir şey olmamış gibi kendini sevdirmeye çalışacak kadar da tatlı bir köpek. Kapıyı kapatıp, odadan çıktığım anda ise havlamaya başlıyor. Yatağıma dahi çıkmak istiyor.

Evet, suçlu benim. Ama bundan sonrasını nasıl düzeltebilirim?

Burak Cheaz Katıldı: 5 yıl önce

Böyle davranışlar yapmaya devam ederse ödül olarak birşey verme.
Böyle yaptığında 5-10 dakika asla onunla iletişim kurma sevme ona bakma.
Sonra susup kucağına sokulacaktır birdaha tekrarladığı takdirde hine aynı şeyleri tekrarla birdaha asla yapmayacaktır.

İbrahim Akgün Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: kangalizm

Böyle davranışlar yapmaya devam ederse ödül olarak birşey verme.
Böyle yaptığında 5-10 dakika asla onunla iletişim kurma sevme ona bakma.
Sonra susup kucağına sokulacaktır birdaha tekrarladığı takdirde hine aynı şeyleri tekrarla birdaha asla yapmayacaktır.

teşekkür ederim bunu dikkate alacağım :)

nkskn Keskin Katıldı: 8 yıl önce

Eğitim şart :)

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Turan Kurnaz Katıldı: 11 yıl önce

Kaynak yönetimini iyi kullanın...
* yemek
* barınak
* oyuncak 
vs.... sana ait olduklarını ve ona ; o ıstedığı zaman değil, sen istediğin zaman kaynakları vereceğini bilsin...
* hayır komutunu öğretin...
* enerji sorununu çözün

Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.

diana akgul Katıldı: 7 yıl önce

Gel ben seni egitirim minik adam:-)

Katıldı: 51 yıl önce

.

Berkay Sezer Katıldı: 7 yıl önce

Alan hakimiyetinin sizde olduğunu anlaması da gerekir. Özellikle çıkmaması veya girmemesi gereken bir yere çıkmaya veya girmeye çalışıyorsa...

Bu durumda gitmek istediği yöne geçip sert bir sesle HAYIR deyin. Size hamle yapıyor ise sert bir adım vurarak bir adım ilerleyip tekrar HAYIR deyin. 

Müdahale ettiğiniz sıralarda size ısırma veya hırlama hamlesinde bulunuyorsa iki parmağınızla burnunun üst kısmına hafifçe vurarak ya da karın boşluğuna iki parmağınızla orta-sert dokunarak HAYIR deyin.