biraz sorunum var gibi

Başlatan deniz ertaş · 2 Cevap

deniz ertaş

7 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
durum başlıktaki gibi arkadaşlar , epey sinir oluyorum bu duruma ve gerçekten artık canımı acıtacak şekilde ısırıyor , ellerim kollarım falan kanıyor , tasmasıyla bahçeye bağlarken ve çözerken + ağzına yerde birşey alıyor mesela kemik falan , bende yemesinde diye almaya çalışıyorum ama yok hiç vermemeye çalışıyor kaçırıyor ve zorlayıncada atlayıp ısırıyor , böyle yapınca bende haliyle epey sinirleniyorum ama hiç laf falanda dinlemiyor  + önceden 1-2 kere gördüğü insanlar onu çağırınca onlarla oynamaya çalışıyor + akrabalarım falan geldimi eve çılgına dönüyor oynamak için , ama ben eve gelinde kulubeden bile çıkmıyor

Katıldı: 51 yıl önce

köpeğiniz size bu şekilde davranınca siniriniz hareketlerinize yansıyabilir bu da köpeğinizin sizin üstündeki etkisini net bir şekilde görmesini sağlar. köpeğinizin size daha saygılı davranmasını istiyorsanız yanındaki davranışınız kesin ve kararlı ve en onemlisi sakin olmalıdır. vücut dilinizi iyi kullanıp yaptığı şeyin yanlış olduğunu anlamasını sağlamanız gerekmekte. örneğin yanlış bir sey yaptığında tam karşısına geçip gözlerine bakmanız bile işe yarıyabilir. dikkatini başka bir şeye verdiğinde parmak şıklatmasıyla ya da buna benzer bir sesle dikkatini yine gözlerinize çekmesine çalışın. ısırdığı zaman bu davranışlarla ona bunu anlatın . ve sadece size bakmasını sağlayın. dikkatinin dağılmasını engelleyin. büyük bir ihtimalle cok heyecanlı bir köpeğiniz var ve enerjik. ona düzenli koşu egzersizleri yaparak bu enerjiyi kullanmasını sağlayabilirsiniz ve bunu kontrol altına alabilirsiniz. örneğin köpeğinizi yarım saat koşturduktan sonra salarsanız dikkatini daha rahat toplayabilir. bu şekilde davranırsanız 1 hafta içinde olmasa da 1 ay içinde farkı görebilirsiniz.

özgür karaca Katıldı: 7 yıl önce

Liderin sen olduğunu göstermelisin. Ağzına bişey almamasını yerde kemiğin ve yiyeceğin bol olduğu yerlerde gezdirerek o her yeltendiğinde tasmaya asılıp hayır diyerek eğiteceksin. Sen ondan önce davranıp her yeltendiğinde sert bi şekilde hayır diyip yine tasmaya asılmalısın. Ve serbest bıraktığındada her yiyecek görüğünde o yeltenmeden hayır demelisin. Benimki çok üstüne düşersem yerden alamıyo. Ama bi süre sonra unutuyo tavuk kemiğine felan saldırıyo ;)