Bonacibo marka mama

Başlatan Ayse Uygun · 49 Cevap

Ayse Uygun

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Merhaba,
Ay sonu fransız bulldog cinsi köpeğimiz bizimle yaşamaya başlayacak.. bu yüzden de mama araştırması içindeyiz..
Fiyatı makul olsun ve sağlıklı olsun istiyoruz..
Uzun araştırmalarım sonucu, BonaCibo marka mamayı keşfettim..
Bir kaç forumda kullananları okudum.. kötü bir yazıya henüz rastlamadım..
Türkiye'de üretilen bir mama.. ayrıca üretim tarihini de görebiliyorsunuz..
Kuzu etli&pirinçli
Tavuklu&balıklı
Ve yüksek enerjili şeklinde 3 çeşit puppy maması mevcut.. ben kuzu etli ve pirinçli ile başlamayı düşünüyorum.. 15kg 100tl arada konserve mamalardan da vereyim diyorum.. değişiklik olsun, ağzının tadı değişsin diye.. ve sizce direk 15kgluk mu alalım yoksa daha az ile başlayıp beğenirse 15kgluk mu sipariş edelim?
Bu mamayı kullananlar varsa eğer görüşlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum..
Teşekkürler şimdiden

Hilal Üstün Katıldı: 3 yıl önce

Bonacibo orta kalite yerli üretim bir mamadır, siz bilirsiniz fakat biraz daha bütçenizi zorlayarak tahılsız mama almanızı öneririm. Örneğin Acana, Orijen vs.

Ayse Uygun Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: marchqueen95

Bonacibo orta kalite yerli üretim bir mamadır, siz bilirsiniz fakat biraz daha bütçenizi zorlayarak tahılsız mama almanızı öneririm. Örneğin Acana, Orijen vs.

Arada çok ciddi fiyat farkı var.. biri 100tl iken bahsettiğiniz mamalar 300tllere kadar çıkıyor.. hani arada 50tl gibi bir fark olsa zaten o iki markadan birini alırım.. ama ciddi fark var.. ve şuan zaten kafesiydi oyuncağıydı yatağıydı vs derken çok masraf oldu biranda.. en azından mamayı biraz uygun fiyatlı alsak diye düşündük.. ama tabi çok olumsuz eleştiriler gelirse bütçeyi zorlarız ne yapalım..

Bahsettiğiniz markalara tekrar baktım da 13kglukları 300tl.. öyle bir imkanımız yok.. keşke olsa ama yok.. o yüzden bize uygun fiyatlı sağlıklı mama lazım..

Gizem Sarıkaya Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: bozo3535

Bahsettiğiniz markalara tekrar baktım da 13kglukları 300tl.. öyle bir imkanımız yok.. keşke olsa ama yok.. o yüzden bize uygun fiyatlı sağlıklı mama lazım..

Brit care, profine, n&d bunların da az tahıllıları var almadan önce skt sorun sıkıntı olmaz. Dediğiniz markayı daa çok merak ediyorsanız numune isteyin gönderiyor o marka

Melody Daysee Katıldı: 5 yıl önce

Benim kedim 1 yaşında,2 aylıkken sahiplendik o günden beri de bonacibo kullanıyoruz,hem yavru hem yetişkin mamasını da denedik bizim kız seviyor fakat benim kedim sokak kedisi o yüzden bonacibo bir sorun yaratmıyor,birkaç sitede cins kedilere verenlerin yorumlarına denk geldim,kanlı ishal vs. yapabiliyor. Sizin köpeğiniz de sokak köpeği değil,masraf yapmanız kaçınılmaz,ucuza mal olsun diye sağlığını tehlikeye atmayın derim.

Hasan fasfasfa Katıldı: 4 yıl önce

Benim 4.5 aylık goldenım var.Gayet keyifle yiyiyor şu ara tüy dökümü başladı ama mevsim geçişinden mi yoksa mamadan mı henüz karar veremedim ona.Onun dışında dışkısında bir sorun yok.Ben öneriyorum gayet güzel bir mama

Orijinalden alıntı: melodyyy

Benim kedim 1 yaşında,2 aylıkken sahiplendik o günden beri de bonacibo kullanıyoruz,hem yavru hem yetişkin mamasını da denedik bizim kız seviyor fakat benim kedim sokak kedisi o yüzden bonacibo bir sorun yaratmıyor,birkaç sitede cins kedilere verenlerin yorumlarına denk geldim,kanlı ishal vs. yapabiliyor. Sizin köpeğiniz de sokak köpeği değil,masraf yapmanız kaçınılmaz,ucuza mal olsun diye sağlığını tehlikeye atmayın derim.

Ucuza mal edip göz göre göre hasta edecek bir harekette tabikide bulunmam..
ama bir mamaya 300tl vermek hak verirsiniz ki bu devirde herkesin harcı değil.. ben o fiyata yemek yemiyorum :) tabiki de bir sağlık problemi yaşarsak, ki umarım yaşamayız, o zaman yine 300tl değil de en azından 200tllik mama denerim.. ha yine olmadı o zaman elim mahkum 300tllik mama alırım..
ama şuan zaten kafesiydi, yatağıydı, oyuncağıydı biranda çok masraf ettik.. mama için de aylık bütçemiz 100tl.. keşke olsa.. bizde isteriz en kalitesini yesin..

Orijinalden alıntı: casper1103

Benim 4.5 aylık goldenım var.Gayet keyifle yiyiyor şu ara tüy dökümü başladı ama mevsim geçişinden mi yoksa mamadan mı henüz karar veremedim ona.Onun dışında dışkısında bir sorun yok.Ben öneriyorum gayet güzel bir mama

Bizde en azından ilk etapta 3kgluk alıp deneyelim diye düşündük.. bakalım sevecek mi bir sorun çıkacak mı..
Kaç gündür araştırıyorum ama olumsuz bir yazı bulamadım.. ama yinede birebir kullananlardan fikir almak istedim..

Orijinalden alıntı: bozo3535

Orijinalden alıntı: casper1103

Bizde en azından ilk etapta 3kgluk alıp deneyelim diye düşündük.. bakalım sevecek mi bir sorun çıkacak mı..
Kaç gündür araştırıyorum ama olumsuz bir yazı bulamadım.. ama yinede birebir kullananlardan fikir almak istedim..

3 kglık yok diye biliyorum bonacibonun ama yine de araştırın isterseniz