Çok çaresiz durumdayım yardımcı olursaniz sevinirim!

Başlatan Lara Turan · 6 Cevap

Lara Turan

4 yıl önce

Gönderildi: 4 yıl önce
Öncelikle hepinize merhabalar.Aranıza çok çaresiz durumda olup ne yapacağımı bilemediğim için katıldım.Haziran ayında Bodrum beldesinde bir sahilden müthiş dostum Gümüş'ü sahiplendim ve yaşadığım şehir olan İstanbula getirdim.Bodrumdaki veterinerinde kuduz,iç-dış parazit ve 1 doz karma yaptırdım.Gümüş henüz tahminimizce yeni yeni 1 yaşına basacak.İstanbuldaki veterineri ise karmayı 3-4 doz yapacagini belirtti.Benim anlamadigim kopegim zaten ırk olarak büyük (yaklaşık 20 kg civari) yavru degil yani kendisi bir av kopegi.Bir kereden tek bir doz daha karma yapılması gerekmez mi? Sizce bu işin içinde ticari kaygılar ön planda mı? Bir tırnak kesimine 35TL, iç-dış parazite 95 TL alan bir veteriner hakkında başka bir şey düşünemiyorum çünkü.Ne olur yardımcı olup beni bilgilendirin çünkü köpek aşılarında henüz daha çok acemiyim.

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Veterineri hemen değiştirin . Fazla aşılamak köpeğinizi sağlığından edebilir. Aşılar yavruyken bağışıklık kazandırmak için mutlaka takvime uygun şekilde yaptırılmalıdır. Bu bağışıklık uzun süre hayvanı korur. Yetişkin bir köpeğe o kadar çok aşılama yapılmaz.

Tuğba Dinçer Katıldı: 7 yıl önce

20kg köpek için 95 tl iç dış parazit cok fazla ayrıca. Bizim veterinerimiz 35kg köpeğimize 80 tl alıyor ki bahçeşehir istanbul ortalamasına göre pahalı sayılabilecek semtlerden. Sokak köpeğimiz için iç paraziti 15 tl ye alıyorum 25 kg köpek. Bence de veterineriniz biraz ticari kaygılarını ön plana koymuş durumda. Mümkünse ikinci bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Lara Turan Katıldı: 4 yıl önce

Orijinalden alıntı: astroo

Veterineri hemen değiştirin . Fazla aşılamak köpeğinizi sağlığından edebilir. Aşılar yavruyken bağışıklık kazandırmak için mutlaka takvime uygun şekilde yaptırılmalıdır. Bu bağışıklık uzun süre hayvanı korur. Yetişkin bir köpeğe o kadar çok aşılama yapılmaz.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.Bilgilerinizden yararlanmak adına sormak istediğim bir şey var.Gümüşün bir sonraki veteriner ziyareti (hangi veteriner olursa,yeni araştırmalardayım) kasım ayında olacak.Irkı ve kilosu itibariyle yaşı küçük olsada büyük bir köpek.Karmayı tek doz yapsalar olmaz mı? Yani 3-4 kez gidip gelmek kulağa ticari kaygıdan başka bir şey gelmedi çünkü bu köpek puppy kıvamından çıkmış yetişkin boyutlu olmuş.Israrla corona ve bronchine aşılarınıda belirtti.Bu aşılar şart mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler!

Lara Turan Katıldı: 4 yıl önce

Orijinalden alıntı: tubikk

20kg köpek için 95 tl iç dış parazit cok fazla ayrıca. Bizim veterinerimiz 35kg köpeğimize 80 tl alıyor ki bahçeşehir istanbul ortalamasına göre pahalı sayılabilecek semtlerden. Sokak köpeğimiz için iç paraziti 15 tl ye alıyorum 25 kg köpek. Bence de veterineriniz biraz ticari kaygılarını ön plana koymuş durumda. Mümkünse ikinci bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.Bu rakam banada oldukça fazla geldi.Kaldı ki köpek sahibi dostlarım bu tedavileri evinde çok daha cüzi fiyatlara uyguluyorlarmış.O yüzden iç parazit hapı ve ense damlası ile bu durumu halletmek istiyorum.Ağustos ayında yapılan iç-dış parazit sonrası eylül ayında veterinerimiz tekrar yapılması gerektiği için aradı.Bunlar 2-3 ayda bir yapılmaz mı dediysem havalar halen sıcak önlem maksatlı son kez böyle yapalım dendi.Bende yaptırmadım açıkcası.Şimdi iç parazit hapı ve ense damlası edinicem.

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: gumusiko

Orijinalden alıntı: astroo

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.Bilgilerinizden yararlanmak adına sormak istediğim bir şey var.Gümüşün bir sonraki veteriner ziyareti (hangi veteriner olursa,yeni araştırmalardayım) kasım ayında olacak.Irkı ve kilosu itibariyle yaşı küçük olsada büyük bir köpek.Karmayı tek doz yapsalar olmaz mı? Yani 3-4 kez gidip gelmek kulağa ticari kaygıdan başka bir şey gelmedi çünkü bu köpek puppy kıvamından çıkmış yetişkin boyutlu olmuş.Israrla corona ve bronchine aşılarınıda belirtti.Bu aşılar şart mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler!

Corona yaptırmayın . Bronchine kronik öksürük aşısıdır , diğer köpeklerden bulaşır. Başka köpeklerle yaşamayacaksa / zaman geçirmeyecekse eğer gerek yok . Haziran ayında karma yaptırdıysanız 2.doz için zaman geçmiş . Ya böyle bırakın tekrarlatmayın yada 2 hafta arayla 2 doz yaptırın .

Burak Ovacıkaşı Katıldı: 4 yıl önce

İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine giderseniz Çok daha Makul fiyatlara çok daha iyi hizmet alırsınız.