DIŞKIYLA BERABER GELEN KAN

Başlatan EMRE & MEHTAP CANPOLAT · 6 Cevap
Gönderildi: 4 yıl önce
Merhaba.Benim Scottish Fold 2 yaşında kısır olmayan bir oğlum var. Bi süredir kakasını yaptıktan sonra, biraz kan damlıyor ve poposunun üstüne oturduğu yerler kan oluyor. Kabız değil, uvalet yapmakta herhangi bir zorluk yaşamıyor. Hillsin kuzu etlisini alıyoduk, şimdi c/i diye bi mamasını almıştık. Doktor prebiyotik verdi bi hafta onu yedik, o zaman iyi gelmişti yok denecek kadar azalmıştı kan. hafta sonu 2 günlüğüne evden ayrıldık. Ama o bittikten sonra yine kan gelmeye başladı. Dokto kesin bişeyde diyemiyo, kakasının tahlilide yapıldı, sorun çıkmadı.
AYNI DURUMU YAŞAYAN ARKADAŞLAR VAR MI ACABA, NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Biz benzer bir durum yaşamıştık.
Dışkısı normaldi, sadece son kısmı biraz ishal şeklindeydi ve az miktar kanla birlikte dışkıda mukus vardı.
Hemen dışkı örneğini de alarak veterinere gittik. Tahlil yapıldı, herhangi bir sorun olmadığı söylendi.
Hafif bir enfeksiyona bağlı olarak bağırsak florasının bozulmuş olabileceğini söyledi veteriner.
3 günlük bir antibiyotik tedavisi uygulandı. Ve bağırsak florasını düzenleyici malt verdi, Florentino isminde.

Bu malt sanırım sadece veterinerlerde satılıyor, internette bulamadım. 1 hafta maltı kullandık, tadını hiç beğenmese de parmağıma sıkıp damağına sürdüm.
Antibiyotik tedavisinden ve malttan sonra bir problem kalmadı.

EMRE & MEHTAP CANPOLAT Katıldı: 5 yıl önce

aynen sizin anlattığınız gibi yaşıyoruz bizde. doktor eger prebiyotikten sonra devam ederse kolonoskopi yaparız dedi. gerek var mıdır acaba böyle bişeye.
prebiyotiğin tadını çok begenmişti onu kullanırken azalmıştı ama ömür boyuda onu mu yemesi gerekir acaba:S

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Bizimki antibiyotiğe başladığımız ilk gün geçti. 1 hafta maltı da kullandıktan sonra bir daha problem yaşamadık.
İsterseniz kolonoskopiden önce antibiyotiği bir sorun veterinerinize.

Kolonoskopi için aneztesi alacak ve her anestezi bir risk sonuçta...
Ayrıca öncesinde aç susuz kalacak, sonra kendine gelmesi belli bir süre alacak vs..
Daha basit bir seçenek varsa önce onu uygulayın derim.

gizem tökel Katıldı: 4 yıl önce

Merhaba, bizde şuan aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Bir ay önce hapla iç parazit tedavisi oldu. 10-15 gün önce yine paratizitle alakalı olduğunu söyleyerek hapla iç parazit yaptılar. Yine geçmedi son kez aşıyla iç parazit yaptılar. Şuan bir sıkıntı gözükmüyor dışkısında. Dökemediği iç parazit varsa bundan kaynaklı olma ihtimali olabilir. Açken karnında tok gibi şişlik varsa bu şekilde de elle bakabilirsiniz.

EMRE & MEHTAP CANPOLAT Katıldı: 5 yıl önce

parazitten olduğunu sanmıorum 3 ayda 1 duzenlı yapılıo bide bızde uzun suredır var bu durum. prebiyotık ıcınde kan gelmıo, su an hılls in diet mamasına basladık z/d.  bıde bızımkının bogazı hıc durmazkı azıcık da toparlak oldu :) karnından hıc anlayamam. bu arada kakadan tahlıl yapıldı, parazıtı cıkmadı :)

gizem tökel Katıldı: 4 yıl önce

Hımm anladım inşallah en kısa zamanda çözülür probleminiz