ERKEK KEDİ KISIRLAŞTIRMA

Başlatan Elif Tasdemir · 1 Cevap
Avatar

Elif Tasdemir


2 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
Merhaba arkadaşlar 13 aylık bir erkek kedim var 20 mayıs 2019 pazartesi günü kisirlastirdik veterineri dikişsiz bir ameliyat olduğunu bu yüzden kolay olacağını söyledi sabah 10 gibi veterinere bıraktım Minnosu akşam 5 gibi gelin alın ancak narkozdan ayilir dedi gittik aldık yarı baygın gibiydi eve getirdim veteriner hareket alanını daraltin dedi ama ben koltukların yüksek yerlerin altına yorgan minder falan koydum kısıtlamadım sürekli yanında durdum hep uyudu arada uyandı sağa sola yürüdü sonra geldi kucağımda yattı ilk gece kucağımda uyudu ertesi günde sanki bisey yokmuş gibi mamasını yedi çişini yaptı ve sürekli uyudu vet bide yakalık taktı oğluma ama minnoş onuda yadırgamadı hiç sorun çıkarmadı masallah bugünde 3. Gün antibiyotik iğne yapilacakti fakat pusetine koyamadım ameliyat gunu pusetle goturmustum galiba onu hatirladi bende mecbur kucağıma aldım götürdüm ama veterineri görür görmez hırladı saldırmaya çalıştı bu nedenle iğneyi kucağımda yaptılar sanırım artık Minnosu veterinere goturemicem çünkü büyük bi travma oluşmuş veteriner artik normal mama yiyemez kısırlaştırılmış mama alın dedi bende 1 kiloluk denemek amaclı proplan aldım internetten araştırdım biz zaten daha öncede N&D bebek maması kullanıyorduk sizce yine N&D mi kullanmalıyız kısırlaştırılmış olandan yani

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
bu tür psikolojik travmalar yaşanıyor. zamanla azalabilir bu arada hayvanı her veterinere gittiğinde iğne değilde başka yumuşak aktiviteler ile sakinleştirebilirsiniz. ilerisi için sakinleştirici ilaçlar var veteriner ziyaretleri için. 
bebek maması yemesin. kısırlaştırılmış adult mamaya geçin, idrar taşları vb. yönünden önemli. kilo almasına ilk aylarda çok dikkat edin kilosunu korusun obez olmasın geçmiş olsun.