Evde yalnız kalmaya alıştırmak?

Başlatan Gonca & Etem yok · 36 Cevap

Gonca & Etem yok

9 yıl önce

Gönderildi: 8 yıl önce
Merhaba, Efe ile hayatimiz sicaklar disinda cok iyi gidiyor aslinda. neredeyse butun sorunlarimizi cozduk, egitimlerimizi (kendimiz temel egitim) tamamladik. kucuk bir sorunumuz var efenin biz evden cikarken verdigi tepki! Onu almadan evden cikacagimiz zaman kafayi yiyor. surekli agliyor bagiriyor, kapiya vuruyor:( bizimle gelmenin derdine dustugu icin kapi acmayi bile ogrendi. yakina cilingirlik sertifikasini alacak! iki kilitle kilitleyip gidiyoruz. fakat biz yokken apartmani ayaga kaldiriyor. aslinda bir ay onceye nazaran sorun bir nebze azaldi. artik her seferinde degil iki uc seferden birinde cok uzun sure disarida kaldigimizda yapiyor bunu. fakat bazen saatlerce havliyor ve agliyormus. apartman sakinlerinden hep duyuyoruz. Neyse ki apartman sakinlerinin bir cogu cok anlayisli, sikayet etmek yerine efeye uzulduklerini cok agladigini vs. soyluyorlar.. bu durum bizi de cok uzuyor. is icin gorev icin vs. ciktigimizda yada onun giremeyecegi bir yere gittigimizde birakmamiz gerek tabi ki. Ama efe bunu anlamiyor :( bu konuda onerileriniz nedir? Bize yardimci olacak bir egitmenle mi calismaliyiz? oyleyse bu kisi kimdir? var mi bildiginiz birisi? yoksa kendimiz birseyler yapabilir miyiz? oyleyse neler olabilir? ( hemen hemen her gun on onbes dk efeyi birakip cikiyorum! alistirmak icin. o zaman bir sorun yok, fakat sure 1 saati asinca sorun cikariyor)

Katıldı: 51 yıl önce

evden çıkmanız gerekmediği zamanlarda küçük zaman dilimleriyle yanından ayrılın. sokağa çıkın 10 15 dakika evde yanlız kalsın.. döndüğünüzde heycanlanıcaktır heycanının geçtiğine emin olana kadar o yokmuş gibi davranın sevmeyin göz göze gelmeyin yani bunun gayet normal bişey olduğunu göstermeye çalışın.. bunu iyi bir otoriteyle yaparsanız geri geldiğinizi gördüğünde zamanla kabul edicek ve alışıcaktır.

aysu erker Katıldı: 10 yıl önce

Gerçekten bu durum diğer tüm problemleri geride bırakıyor
Kavunu küçükken odada yalnız bırakıp diğer odada oturuyordum ben yalnız kalmaya alışsın diye.Şimdiye kadar hiç arkamdan havlayıp ağlamadı ancak ben kapıdan çıkarken peşimden gelmeye çalıştığı için her çıkışımda ufak da olsa bir yiyecek bırakıyorum önüne ve o şekilde çıkıyorum
Tabi efenin iştahsız olma gibi bir durumu var
Acaba siz evdeyken efeyi bir odaya kapatıp bir kemik verseniz ona o da yalnız kalıp kemiği yese?Bu şekilde alışır mı?
Önce odada yalnız kalmayı öğrensin sonra da evde.

Gonca & Etem yok Katıldı: 9 yıl önce

miniklaticim bu yontemi zaten surekli deniyorum on on bes dk ciktigimizda hic bir sorun yok. yarim saatte falanda yok. ama bazen bu sure 4 5 saat oluyor. o zaman yaygara basliyor iste!

aysu bu cozumu hic denemedim aslinda. birde onu deneyeyim. azikcasi efe zaten cok ozgurlugune duskun bir kopek. evde takiliyor kafasina gore, cok yanimizda dibimizde vs degil. ama bir odaya koyup bir iki saat deneyeyim bari aksam. cunku su an cok sicak:(

Orijinalden alıntı: urasha

miniklaticim bu yontemi zaten surekli deniyorum on on bes dk ciktigimizda hic bir sorun yok. yarim saatte falanda yok. ama bazen bu sure 4 5 saat oluyor. o zaman yaygara basliyor iste!

aysu bu cozumu hic denemedim aslinda. birde onu deneyeyim. azikcasi efe zaten cok ozgurlugune duskun bir kopek. evde takiliyor kafasina gore, cok yanimizda dibimizde vs degil. ama bir odaya koyup bir iki saat deneyeyim bari aksam. cunku su an cok sicak:(

4 5 saatte çıkınca liza o küçücük boyuyla evi alt komşunun başına yıkar.. :) efede haklı :)

ee calisan insanlarin kopekleri sekiz dokuz saat kaliyor her gun.

efe sansli aslinda ben evden calisiyorum genelde, ofise giderkende o da geliyor. sadece toplanti zamanlarimda ve hakemlik gorevlerimde evde kaliyor. buda ayda bes alti gun demek:(

aysu erker Katıldı: 10 yıl önce

evde durdukça havlaması enteresan geldi bana
oysa normalde ilk çıktığımızda bir iki havlayıp sonra susarlar
bu susuyor susuyor sonra patlıyor demek :D
deneyin tabi odada yalnız kalmak da bir adım olur

ee calisan insanlarin kopekleri sekiz dokuz saat kaliyor her gun.

efe sansli aslinda ben evden calisiyorum genelde, ofise giderkende o da geliyor. sadece toplanti zamanlarimda ve hakemlik gorevlerimde evde kaliyor. buda ayda bes alti gun demek:(

ya gerçekten korkuyo geri gelmiyceğinizden yada şımarıklıktan yapıyo. liza 3 yaşında hiç o kadar süre yanlız kalmadı ama ben türkyede oldğumda zaten evdeyim okulda olduğumda zaten veterinerlik fakültesi olduğundan liza da bütün gün okulda. ama sizi de anlıyorum mecbursanız yapıcak bişey yok. hemde dediğiniz gibi çok uzun zamanlar değilmiş.. yani hergün değil.. bence efe ilgisiz kalmaktan dolayı öyle yapıyo terk edilme korkusu olsaydı 10 dk bile ayrıldığınzda aynı şeyi yapardı. bence kesinlikle ilgisiz kaldığı için basıyo yaygarayı :)

ya evden cikarken asil cok havliyordu. son gunlerde onu biraz azaltii iste. mesela alip kedi mamalarimi asagi iniyorum hergun on onbes dk apartmanin onunde kedilerimi besliyorum. hem efe yalniz kaliyor hemde bagiriyormu duyuyorum. aslinda o zaman bagirmiyor. ama biz uzun sure disarda kaldigimizda, apartman sakinleri biİ merdivenlerde gorduklerinde efenin agladigini soyluyorlar...

ya evden cikarken asil cok havliyordu. son gunlerde onu biraz azaltii iste. mesela alip kedi mamalarimi asagi iniyorum hergun on onbes dk apartmanin onunde kedilerimi besliyorum. hem efe yalniz kaliyor hemde bagiriyormu duyuyorum. aslinda o zaman bagirmiyor. ama biz uzun sure disarda kaldigimizda, apartman sakinleri biİ merdivenlerde gorduklerinde efenin agladigini soyluyorlar...

ben bile üzüldüm yavruma şimdi :) kemiriceği bi sürü şey koyun önüne kemik koyun. oyuncakllar falan bırakın parçalasın oyalanır..

eda yorulmaz Katıldı: 8 yıl önce

Orijinalden alıntı: minikpaticim evden çıkmanız gerekmediği zamanlarda küçük zaman dilimleriyle yanından ayrılın. sokağa çıkın 10 15 dakika evde yanlız kalsın.. döndüğünüzde heycanlanıcaktır heycanının geçtiğine emin olana kadar o yokmuş gibi davranın sevmeyin göz göze gelmeyin yani bunun gayet normal bişey olduğunu göstermeye çalışın.. bunu iyi bir otoriteyle yaparsanız geri geldiğinizi gördüğünde zamanla kabul edicek ve alışıcaktır.
işe yarıyor