Fransız bulldog köpeğimde omirilik hastalığı 😔

Başlatan Özdem Filiz · 6 Cevap

Özdem Filiz

9 yıl önce

Gönderildi: 4 yıl önce
Merhaba arkadaşlar, 8 yaşında bir fransız bulldog um var. Adı çirkin. Bu aralar rahatsız ve veterinere götürdük. Testler yapıldı. Bazıları iyi bazıları ise maalesef kötü. 18 kilo bundan dolayı şeker yüksek çıktı. Ödem ve gaz çıktı rötgende. Aynı zamanda kalbi giderek büyümüş ve akciğerine baskı yapmaya başlamış basık burunlu köpekler sıklıkla rastlanır dedi. Ama daha fazla büyüyüp kötü sonuçlar cıkmaması için kalp ilaçı kullanacak yaşamı boyunca. Diğer kötü kısım ise omuriliğin de bir şey var.net isim konulmadı avcılar tıp fakul. Götürücez.ama hareketlerini kısıtlıyor. Zıplamıyor ve boynunu belli bir kısıma kadar kaldırıyor. Bu kist kireçlenme tarzı bişii olabilir dedi. Ameliyat da olabilit yada ilaç tedaviside denildi. Ama ilaçı bıraktıgınız an hem eskisi gibi olur hemde ilaç sadecr biraz rahatlatacaktır dedi. Böyle bie durumu yaşayanların tecrübesini öğrenebilir miyim nasıl bir yol izlediniz acaba 😔

melisa küçük Katıldı: 4 yıl önce

Aslında köpeğininizin birçok sorunu varmış gibi görünüyor okuyonca fakan aslında pekte öyle değil. İzlenmesi gereken bir yol var ve emin olun bu yolun sonu aydınlık :) Aslında burda en ve en buyuk sorun köpeğinizin kilosu artı olarak ben burdan şunu anlıyorum düzensiz bir beslenme ve az bir egzersiz uygulanmış ilk önce yavrumuza güzel bir diyet programı hazırlayaz ve ağrıları için gerekli müdahaleler yapılınca sıkı bir egzersiz programına sokmanız gerekir rahatsızlıkları durumuna gelirsek aslında insanlarda olduğu gibi hayvanlardada sık görülen hastalıkların nedeni kilo :/ omirilik durmu beni biraz endişelendirdi 

Özdem Filiz Katıldı: 9 yıl önce

Orijinalden alıntı: vethekiim

Aslında köpeğininizin birçok sorunu varmış gibi görünüyor okuyonca fakan aslında pekte öyle değil. İzlenmesi gereken bir yol var ve emin olun bu yolun sonu aydınlık :) Aslında burda en ve en buyuk sorun köpeğinizin kilosu artı olarak ben burdan şunu anlıyorum düzensiz bir beslenme ve az bir egzersiz uygulanmış ilk önce yavrumuza güzel bir diyet programı 9hazırlayaz ve ağrıları için gerekli müdahaleler yapılınca sıkı bir egzersiz programına sokmanız gerekir rahatsızlıkları durumuna gelirsek aslında insanlarda olduğu gibi hayvanlardada sık görülen hastalıkların nedeni kilo :/ omirilik durmu beni biraz endişelendirdi 

Size özeldrn yazdım😊

Orijinalden alıntı: cirkin35

Aslında köpeğininizin birçok sorunu varmış gibi görünüyor okuyonca fakan aslında pekte öyle değil. İzlenmesi gereken bir yol var ve emin olun bu yolun sonu aydınlık :) Aslında burda en ve en buyuk sorun köpeğinizin kilosu artı olarak ben burdan şunu anlıyorum düzensiz bir beslenme ve az bir egzersiz uygulanmış ilk önce yavrumuza güzel bir diyet programı 9hazırlayaz ve ağrıları için gerekli müdahaleler yapılınca sıkı bir egzersiz programına sokmanız gerekir rahatsızlıkları durumuna gelirsek aslında insanlarda olduğu gibi hayvanlardada sık görülen hastalıkların nedeni kilo :/ omirilik durmu beni biraz endişelendirdi 

Size özeldrn yazdım😊

cevapladım fakat hata veriyor bende anlamadım burdan söyliyim bende istanbul üni mezunuyum iyidir fakat bu sizin omurlilikteki sorun neydi acaba? 

Orijinalden alıntı: cirkin35

Size özeldrn yazdım😊

cevapladım fakat hata veriyor bende anlamadım burdan söyliyim bende istanbul üni mezunuyum iyidir fakat bu sizin omurlilikteki sorun neydi acaba? 

Ben size özelden numaramo versem ulaşabilir misiniz rica etsem

Aslında köpeğininizin birçok sorunu varmış gibi görünüyor okuyonca fakan aslında pekte öyle değil. İzlenmesi gereken bir yol var ve emin olun bu yolun sonu aydınlık :) Aslında burda en ve en buyuk sorun köpeğinizin kilosu artı olarak ben burdan şunu anlıyorum düzensiz bir beslenme ve az bir egzersiz uygulanmış ilk önce yavrumuza güzel bir diyet programı hazırlayaz ve ağrıları için gerekli müdahaleler yapılınca sıkı bir egzersiz programına sokmanız gerekir rahatsızlıkları durumuna gelirsek aslında insanlarda olduğu gibi hayvanlardada sık görülen hastalıkların nedeni kilo :/ omirilik durmu beni biraz endişelendirdi 

Msjımı alabildiniz mi acaba :/ dilerseniz burdan anlatayım sorunu

beni sürünüze eklemeniz gerekiyor muş ekleyin konuşalım özelden