Bugun Axella . Petarkadas.com">

Halsizlik ve Solucanli kusmuk

Başlatan Axella Vom Hause Denis Err · 9 Cevap
Gönderildi: 5 yıl önce
Hayirli aksamlar herkese
Bugun Axella sabahtan beri hicbirsey yemedi , cok halsizdi , 1 saat once kustu ( seffaf cok az yapiskan bir sivi icersinde bikac ince uzun solucanlar )
Veterinere gittik ic dis parazit tekrari yapti , ciktik eve donerken arabada yine kustu ,veterinere ulasamiyorum kapatmislar .
sizce sorun nedir acaba ?

3.5 aylik 
Rottweiler 
Erkek 

zeliha zeliha Katıldı: 6 yıl önce

Çok yoğun paraziti var ve onları atmaya çalışıyor. Yoğun tedavi görmesi gerekecek. Kusmuğunda parazit tehlikeli bir durumdur. Geçmiş olsun, umarım sorunsuz atlatır. 

Axella Vom Hause Denis Err Katıldı: 5 yıl önce

Yanit verdiginiz icin cok tesekkur ederim , yogun tedavi nasil olmali acaba bir fikriniz varmi , ve hic mama yemiyor ne yapmaliyim 

zeliha zeliha Katıldı: 6 yıl önce

Belirli bir periyod ile veteriner ilaç verecek. 1 gün 3 gün 1 hafta vs vs böyle tarihli bir rutini var onu yapacaksınız. Biz öyle atlatmıştık ama bizde hiç kusarak çıkarmamıştı. 1er ay arayla 10 cm kadar kakasında görmüştük. Sonuçta bu parazit köpeği içten içe yediği için çok tehlikeli. Gerekirse ağzına şırınga ile verin, yaş mama verin, mideye bir şeyler gitsin. 

Alis Cet Katıldı: 7 yıl önce

Çok endişelenecek acil bir durum değil, parazit ilacı verilmiş zaten, şimdi onları dökmesi normal. Kakasından da çıkacaktır. Veterinerinizle iletişim halinde olun, uygun gördüğü aralıktan sonra parazit ilacını tekrarlayacaktır. 

atilla çağlayan Katıldı: 6 yıl önce

aynı durumu bizde yaşadık 2 yada 3 aylıktı parazit için hap verdik sonra kusarak çıkardı dışkısıyla çıkardı vs...uzun bi tedavi süreci geçirdi oğlum 2 ay boyunca solucan şerit kurt hepsinden çıkardı hiç bitmeyecek sandık.bişey olmaz sadece tedavi süresi çok boyunca tedavisini aksatmayın bi de hijyene dikkat edin bu parazitler insanada geçebilir.biz hap iğne ve şurup kullandık tedavi bitsede siz dışkı kontrolüne devam edin.geçmiş olsun...

Yanit verdiginiz icin cok tesekkur ederim , 
dun gece sabaha kadar kustu kopuk seklinde , diskisi sivi gibiydi , ah bu konyada nobetci veteriner yokki , sabah 9 bucuga kadar hic uyumadik ikimizde o kustu ben temizledim o kustu ben temizledim , sadece su icti hic bir sekilde mama kabul etmedi , 9 bucukta hemen veterinere gittik , serum falan takilacagini ve aksama kadar yogun bakimda kalacagini soyledi , tek dedigi sey insallah kanli ishal degildir yoksa yasama sansi %1 ...

atilla çağlayan Katıldı: 6 yıl önce

Orijinalden alıntı: axella

Yanit verdiginiz icin cok tesekkur ederim , 
dun gece sabaha kadar kustu kopuk seklinde , diskisi sivi gibiydi , ah bu konyada nobetci veteriner yokki , sabah 9 bucuga kadar hic uyumadik ikimizde o kustu ben temizledim o kustu ben temizledim , sadece su icti hic bir sekilde mama kabul etmedi , 9 bucukta hemen veterinere gittik , serum falan takilacagini ve aksama kadar yogun bakimda kalacagini soyledi , tek dedigi sey insallah kanli ishal degildir yoksa yasama sansi %1 ...

çok geçmiş olsun...umarım kanlı ishal değildir geçici mikrobik bi durum da olabilir.kanlı ishal olup iyileşen yavrularda var karamsar olmayın.

Bir süre veterinerde kalacakmış yoğunbakımda , veteriner sürekli viral bir durum ola bilir diyor , inşallah iyileşir

zeynep yalgın Katıldı: 7 yıl önce

çok geçmiş olsun. 
yerinde bir karar olmuş kinikte kalması. 
kanlı ishal neden olsun anlamadım, bariz parazit döküyor.
ayrıca %1 diyerek çok karamsar bir tablo çizmiş hekiminiz, iyi bakım ve doğru tedaviyle kanlı ishali atlatan onlarca köpek gördüm, tanıyorum.
gençlik hastalığından iyileşen bile gördüm.
bence sadece çok yoğun paraziti var, korkmayın. tabii gene de hekiminizi dinleyin.
atlatır inşallah, merak etmeyin.
iyi haberlerinizi bekleriz.