Hamile köpek beslenmesi

Başlatan Funda Ca · 2 Cevap

Funda Ca

3 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
Merhabalar köpeğim 45 günlük hamile bonacibo yetişkin köpek maması yanında da yaptıkça et sebze falan yiyordu. 15 günlüğüne erkek arkadaşıma bırakmıştım o da mama kabini sürekli dolduruyormus köpek doyana kadar yiyormuş az mı yedi çok mu yedi bi fikrim yok. Şimdi yanına gelirken acana puppy small breed aldım ama günlük ne kadar vermeliyim arkasındaki tabloda hamile köpekler için bir bilgi yok 9 kiloluk yavruya 180 gr yedirin diyor ama. Biraz kilo aldı sanırım geçtiğimiz iki haftada hamilelikten belli olmuyor ama çok yemesin istiyorum doğumunu etkilememesi için. 200 gr yeterli olur mu sizce 10 kg köpeğim normalde.

Beril Güneysu Katıldı: 10 yıl önce

Hamile iken fazla yağlanması doğumun güç olmasına neden olacaktır. Bu nedenle kilo aldırmadan besleme yapılması gerekir. Şu an gebeliğin kritik dönemlerinde olduğu için zayıflatılmaya da çalışılması olmayacaktır. Siz yine tabloda bir tane aktif bir tane de normal hareketsiz köpekler için olan tabloda aktif köpekler için olan gramajını verin. Ekstradan yumurta ve yumurta kabuğu verebilirsiniz. Yoğurt vermenizde kalsiyum açısından iyi olacaktır. Ancak Ek olarak bir daha verdiğinizde normal mamadan biraz eksiltmeniz gerekir. Doğum zamanı eğer dediğiniz gibi fazla kilo aldıysa ufak bir gecikmede mutlaka veteriner hekiminzle iletişim halinde olun. Yavruların sağlıkla doğması dileğiyle...

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

normal yemesi gerekenin %15-25 arası fazlasını verebilirsiniz. ayrıca süt verecek 2 ay kadar bunu da unutmayın beslemesinde.