Husky kırması ama diğer ırk sizce ne olabilir dostlarım ?

Başlatan Hakan Tüfekçioğlu · 10 Cevap
Gönderildi: 9 yıl önce
Arkadaşlar yaklaşık olarak iki aydan fazla süredir KONTES ile birlikte çok iyi bir dostluk kurduk. Bir türlü konu açıp sorma fırsatım olmadı ve artık düşünceleriniz benim için önemli :) Bir tarafı kesinlikle Husky ancak diğer ırk sizce ne olabilir ? Köpeklerden anlayan ve gören herkes neredeyse aynı şeyi söylüyor. Kırma mı yoksa herkes yanılıyor mu ? Fotoğraflar albümde mevcuttur..

Bu arada boyu yaşıtlarına göre kısa ve yaklaşık ağırlığı 8-9 kilo.. Bacakları ince, tüyleri boğaz taraflarında oldukça gür.. Ulumayı da çok sevmiyor ama kulakları maaşallah dimdik.. Burnu biraz fazla ince ve uzun gibi geldi bana. Sizce diğer ırkın çoban köpeği olması mümkün mü ?

Yusuf ARUK Katıldı: 9 yıl önce

1 yaşında ve 10 kilo mu ?
Kardeş imkansızın ötesinde bir durum bu.Avatarındaki köpüş en az 30 çeker inan bana :D

Fotoğrafa bakıyorum da hiçbir kırmalık yok gibi.
Hee şunu başta belirteyim bu forumdaki hiçbir kişi bu köpeğin kırma olup olamdığında karar veremez.Bir ırk bilimci bile fotolardan yola çıkarak bir şey diyemez.İyice incelenmesi lazım köpeğin.

Ben kendi bilgim kadarıyla konuşursam.
Bana bildiğin sibirya kurdu gözüküyor.Hatta çok güzel bir husky.
Şu var bir de kardeşim;köpeğin genel özelliklerinden farklı olması onun kırma olduğunu göstermez.Nasıl ki kırma bir köpek ne kadar benzerse benzesin safkan sayılmaz.Aynı o şekilde.

Annesi de,babası da Husky olur,ancak köpeğin tüyleri genelinden farklı olur.görüldüğü zaman Huskylere benzemez ama aslında saf bir Husky dir.Anlatabildim mi ?

Yani Tümmmmm huskylerin burnu böyle,kulağı şöyle olur diye bir kaide yok.
Bu arada gerçekten çok güzel bir husky köpeğiniz

Hakan Tüfekçioğlu Katıldı: 9 yıl önce

Orijinalden alıntı: comple

1 yaşında ve 10 kilo mu ?
Kardeş imkansızın ötesinde bir durum bu.Avatarındaki köpüş en az 30 çeker inan bana :D

Fotoğrafa bakıyorum da hiçbir kırmalık yok gibi.
Hee şunu başta belirteyim bu forumdaki hiçbir kişi bu köpeğin kırma olup olamdığında karar veremez.Bir ırk bilimci bile fotolardan yola çıkarak bir şey diyemez.İyice incelenmesi lazım köpeğin.

Ben kendi bilgim kadarıyla konuşursam.
Bana bildiğin sibirya kurdu gözüküyor.Hatta çok güzel bir husky.
Şu var bir de kardeşim;köpeğin genel özelliklerinden farklı olması onun kırma olduğunu göstermez.Nasıl ki kırma bir köpek ne kadar benzerse benzesin safkan sayılmaz.Aynı o şekilde.

Annesi de,babası da Husky olur,ancak köpeğin tüyleri genelinden farklı olur.görüldüğü zaman Huskylere benzemez ama aslında saf bir Husky dir.Anlatabildim mi ?

Yani Tümmmmm huskylerin burnu böyle,kulağı şöyle olur diye bir kaide yok.
Bu arada gerçekten çok güzel bir husky köpeğiniz

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Sanırım kilo hakkında yanlış bilgi verdim. İş yerinde çalışan bir eleman tartmıştı Kontes\\'i ve sanırım ben yanlış tuttum aklımda çünkü bana da çok az geldi şimdi düşününce :) Gerçekten yaşıtlarına göre boyu çok ufak o yüzden yarın doğru sayıyı yazmaya çalışırım. İş yeri çevresinde dolaştırırken bir çok hayran topladı ve sevmek için iş yerine gelenler olmaya başladı bile :) Çok güzel bir kız ve bir an önce yavruları olsun istiyorum nasıl tatlı olurlar kim bilir :)

Puglar zaten 10 kg eder diye biliyorum ben :D

Vete işisiniz düştüğü zaman bir ölçtürün boyunu kilosunu.

Size küçük gelebilir,benim de küçük gibi geliyor bana ama aslındda öyle değil.Heran gördüğümüz için öyle olabilir.Anca aynı yaşta bir Huskyle yan yana koyunca daha doğru ölçülebilir.Ama bana 1 yaşında normal geldi.Belki biraz küçük olabilir ama bu bir özür sayılacak ve ağıza alınacak derecede değil.Köpüşlerin 18 aya kadar gelişimlerini sürdürdüklerini düşününce normal boyutlarda.

Hayrını gör köpüşünü,tepe tepe kullan :D

aydan akboğa Katıldı: 9 yıl önce

bence kopegınız kesınlıkle kırma degıl bana oyle geldı sahsı kanaatım ama tam bır sıbırya kurdu gordugum kadarıyla

Arkadaşlar Kontes 16 kg. Bir yanlışlık var mı diye tarttırdım ve gerçekten 16 kg geldi. Tasması da dahil(metal içerikli) Bunun yanında patisinden boyun başlangıcına kadar ise 42 cm geldi. Boyu kilosu önemli değil yeter ki sağlıklı olsun. Sizce anormal bir durum var mıdır ? Veterinerimiz hiçbir sorunu olmadığını söylemişti ama yine de içim rahat değil. Son olarak karnesinde yazan doğum tarihi ise : 15.10.2009 (veterinerin dişlerine bakarak tahminen yazdığı tarih)

millan.. sıradur Katıldı: 9 yıl önce

yigidi öldür hakkını yeme,bu kırmaysa benımkı kırmanın Allahıdır! süper bi husky,kim ne diyorsa halt etmiş,resimler on numara husky sahibi oldugunuzu gösterirken..tartılar hatalı diye düşünüyorum:))

Kontes abla bir dişi köpek ve sonuçta 51 cm dişiler için ideal sayılıyor.Orada 9 cm bir kısalağı var.Eline bir cetvel al ve parmağına ölç,sonra da köpeğinin normalinden aslında kısalığının ne kadar az olduğunu gör diyorum :D

Bir köpeğin kilolu olması sağlıklı olduğunu göstermez,zayıf kalması da sağlıksız olduğunu göstermez.Kaldı ki bir köpeğin zayıf kalması,kilolu olmasından daha sağlıklı.Yani kiloda da bir sorununuz yok.Yani zaten şimdi standatlara baktımda 51 cm köpeğin 16 kg olması gerekiyormuş sizin ki biraz tombul oluyor galiba o zaman :D

Bana sorarsanız kesinlikle kırma değil,belki standartlarından biraz farklı olabilir,ama bu çiftleşme sırasındaki kodlanma ile alakalı kesin olarak kırma diyemeyiz ve kaldı ki baktığımız zaman ben gerçekten çok güzel bir husky görüyorum.İçiniz Rafet Olsun. :)

millan.. sıradur Katıldı: 9 yıl önce

Kontes abla bir dişi köpek ve sonuçta 51 cm dişiler için ideal sayılıyor.Orada 9 cm bir kısalağı var.Eline bir cetvel al ve parmağına ölç,sonra da köpeğinin normalinden aslında kısalığının ne kadar az olduğunu gör diyorum :D

Bir köpeğin kilolu olması sağlıklı olduğunu göstermez,zayıf kalması da sağlıksız olduğunu göstermez.Kaldı ki bir köpeğin zayıf kalması,kilolu olmasından daha sağlıklı.Yani kiloda da bir sorununuz yok.Yani zaten şimdi standatlara baktımda 51 cm köpeğin 16 kg olması gerekiyormuş sizin ki biraz tombul oluyor galiba o zaman :D

Bana sorarsanız kesinlikle kırma değil,belki standartlarından biraz farklı olabilir,ama bu çiftleşme sırasındaki kodlanma ile alakalı kesin olarak kırma diyemeyiz ve kaldı ki baktığımız zaman ben gerçekten çok güzel bir husky görüyorum.İçiniz Rafet Olsun. :)

Orijinalden alıntı: millan

Eyvallah :D

Bu arada içiniz ferah olsun diyecektim :D
O an köpeğimi falan düşündüm demekki kafam karışmış pardon :D
Rafet içinize falan girmesin,içiniz ferah olsun :D

Hepinize çok teşekkürler, zaten seviyordum sevgim bir kat daha arttı ufaklığa :D