Kaka sorununu çözemiyorum yardım

Başlatan Chocolate Öztürk · 4 Cevap
Gönderildi: 1 yıl önce
Merhaba 5 aylık bir toy poodleım var. Söyle ki biz kızımızı bayram tatinde oteli onu almadan önce ayarladığımız için annemlere bıraktık. Orada çok mutluydu biz geri aldığımızda hiç bir sıkıntı yoktu ancak koltuklara çıkabilecek duruma gelmişti. Biz normalde onu salonda turuyorduk . Her sabah ve akşam biz evde yokken kakasını koltuğun üstüne yapmaya başladı. Dışarı çıkartmaya da yeni başlamıştık ama çare olmadı . Koltukları yıkattık ve başka bir odaya koyduk ama şimdi de koca bazalı yatağın üErine çıkıp kakasını oraya yapıyor.
Ne yapacağımı bilmiyorum. Tekrar kafes eğitimine mi dönmeliyim? Yoksa tam tersi kendi odamıza mı almalıyım? Bilenler lütfen yardım edin

Dinçer DEMİREL Katıldı: 7 yıl önce

Köpekler düzeni severler. Artık kaka ve çiş için sabah ve akşam dışarı çıkartmaya başlamalısınız. Kısa zamanda saatlerini kavrayacak ve tuvaleti için dışarı çıkarılmayı bekleyecektir. Biz günde minimum 4 kere çıkmaya çalışıyoruz en başta böbrek sağlığı için.

Chocolate Öztürk Katıldı: 1 yıl önce

Orijinalden alıntı: dincerbadem

Köpekler düzeni severler. Artık kaka ve çiş için sabah ve akşam dışarı çıkartmaya başlamalısınız. Kısa zamanda saatlerini kavrayacak ve tuvaleti için dışarı çıkarılmayı bekleyecektir. Biz günde minimum 4 kere çıkmaya çalışıyoruz en başta böbrek sağlığı için.

Merhaba zaten günde en az 3 kere dışarı çıkartıyoruz ancak genede bu durum söz konusu dışarı kaka yapmasa da muhakkak yatağa tekrar yapıyor

özkan Ayhan Katıldı: 5 yıl önce

düzen değiştiği zaman ciddi sorunlar yaşanıyor. misal evde köpeğinizin odasında veya onun çok takıldığı bir yerde mobilyanın bile yeri değişe köpeğiniz buna tepki verebilir. keza sizde evi komple değişmiş. kafes eğitimine göndermek yerine tekrardan evinizde alan kısaltma yaparak bunu çözebilirsiniz.. Belki bu video size yardımcı olabilir. https://bit.ly/31ngfuZ

banbi banbi Katıldı: 6 yıl önce

Bence birşeyler anlatmaya çalışıyor. Hoşnut olmadığı bir durum var. 

Kaka yüzünden azarlanırsa başka sorunlar başgösterebilir.Bir haftalık hatırlatma çalışması yapın... ödüllü olursa daha iyi tabi