Kedi sahiplenecegim bilgilerinize ihtiyacım var

Başlatan Mustafa Yılmaz · 2 Cevap
Avatar

Mustafa Yılmaz


4 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Merhaba, yakın zamanda bir arkadaşımdan tekir cinsi yavru kedi sahipleneceğim . Kediyi almadan önce eksikleri halletmek istedim mama kum vb.

Sizden 2 aylik tekir cinsi kedi için mama ve ek olarak almam gereken vitamin vb varsa tavsiye bekliyorum.

Veteriner masrafları ne kadar tutar? her türlü aşısını yaptiricagim

Deniz Acar Katıldı: 4 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Tekir kediler oynamayı çok sever. Esnektirler. Aşıları aylığa vurunca 10-20 lira arasına denk gelir. 

Selin Dal Katıldı: 13 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
3 tekir kedi sahibiyim  4 yıldır. Hassas noktam olduğundan uzunca deneyiyimi paylaşmak istiyorum.  O kadar çok kediyle birlikte zaman geçirdim, sahiplendirdim, bahçemde, mahallemde evde çok çok kedi ile tanıştım ama dönüp baktığımda hayatıma dahil olanlar kediler hep tekirler oldu :) müthiş oyuncular bir kere,ayrıca çok sağlıklılar, 5. kattan düşen kedimde çok ağır hastalıkları atlatan da oldu. Ayrıca çok uyumlular evet her kedi gibi kuralları var ama kesinlikle size çok bağlılar. Yapcağını yapıp, kaçar düşer kızdırır ama koşa koşa yine eve gelir. :D Benim tekirler ailede herkesle iyi geçinir ama bir sahip belirler kendine .Ben annemin kedisiyle uyuyamam annem benim kedimle oynar eder benimki yine benim yanımda biter mesela . Hiç tırnak izim bile yoktur ama yinede çocuk ve erkek söz konusu olunca güvenemeyip odaya kapatıyorum cunku çok koruyucular . ben en cok tekir kedilerimde gördüm eve erkek sokmayıp bana sarıldı diye abıme falan saldırılma olaylarını. Hepsinin ayrı karakteri var ama hepsinin ortak noktası kendi sahibine olan bagının çok yüksek oluşu sahiplendirdiğim tüm tekirli ailelerden buna benzer şeyler duyuyorum. 
Yavru kediyi bebekliğinden itibaren yetiştireceğiniz için size önerim sadece kedinin sizi sevmesini güvenmesini beklemeyin. Öncelikle en savunmasız halinizi ona gösterin. Ben tırnaklarını keserken bir patisini yüzüme koyarak yada sesimi normalden cok daha kısık tutarak kesiyorum .Banyo ederken ellerini tutarak yıkamayın mesela ellerini boynunuza koydugunuzda refleksle sizin boynunuza sarılacak siz o sırada sırtını göbegını yıkayın. Eger tırnakları kesilmişse canınız acımayacak ama bunun ona zarar vermeyeceğinizi sizin ona güvendiğiniz gibi onunda size zamanla güvenmesini sağlayacak . Çoğu insan bebeklikten itibaren kendine hiç zarar veremeyecek şekilde yıkar,enseden tutarak tırnak keser bu cok yanlıs bebekliğinden itibaren güven duygusunu ona vermeye çalışın inanın dogumunu bile sizin masajnızla yapmak istiyorlar size güveniyorlarki büyüyünce bir oluyorsunuz sanki .