Kedim ekşi şeyleri yiyor.

Başlatan Yalçın Soy · 2 Cevap

Yalçın Soy

5 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Merhaba arkadaşlar, Sphynx cinsi 6 aylık bir erkek bir kedim var. Kedim salatayı, salatanın suyunu, şalgam suyunu, turşu suyunu falan oldukça çok seviyor. Bunun dışında tuzlu olan bisküvi ve tatlı olan bisküvi tarzında olan şeyleri olduğundan fazla çok seviyor. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba? Bu zamana kadar kedimde bir sıkıntı olmadı. Veterinere de söylediğimde her tarafına bakıp bir sıkıntı yok dedi. Ben korkuyorum ama yine de veriyorum. Çünkü dayanamıyorum fikrinizle ihtiyacım var. Verdiğim içinde kızmayın çocuğum gibi yapamıyorum.

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Tuzlu, şekerli, ekşi şeyler zararlı, siz de biliyorsunuz muhtemelen.
Kediniz henüz küçük, 6 aylık, şimdiye kadar bir sağlık sorunu yaşamamış olmanız normal ama ilerde yaşamayacağınız anlamına gelmez. Uzun sağlıklı bir hayat yaşamasını istiyorsanız, böbrek sorunları çekmesini istemiyorsanız, madem çocuğum gibi diyorsunuz, o zaman nasıl çocuğunuzu sağlıklı beslemek isterseniz kedinizi da sağlıklı besleyin.

Siz sürekli veriyorsanız, alışmıştır istemesi normal. Bu konuda net olmalısınız, şimdi istiyor diye üzülüp verirseniz ilerde hasta olduğunda kendinizi suçlu hissedip daha çok üzülürsünüz. Siz vermedikçe bir süre sonra alışıp istemeyi bırakacaktır merak etmeyin. 

Yalçın Soy Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: neseyarali

Tuzlu, şekerli, ekşi şeyler zararlı, siz de biliyorsunuz muhtemelen.
Kediniz henüz küçük, 6 aylık, şimdiye kadar bir sağlık sorunu yaşamamış olmanız normal ama ilerde yaşamayacağınız anlamına gelmez. Uzun sağlıklı bir hayat yaşamasını istiyorsanız, böbrek sorunları çekmesini istemiyorsanız, madem çocuğum gibi diyorsunuz, o zaman nasıl çocuğunuzu sağlıklı beslemek isterseniz kedinizi da sağlıklı besleyin.

Siz sürekli veriyorsanız, alışmıştır istemesi normal. Bu konuda net olmalısınız, şimdi istiyor diye üzülüp verirseniz ilerde hasta olduğunda kendinizi suçlu hissedip daha çok üzülürsünüz. Siz vermedikçe bir süre sonra alışıp istemeyi bırakacaktır merak etmeyin. 

Haklısınız.. Teşekkürler.