Kedim hep uyuyor ve iştahsız

Başlatan Enes Dukan · 1 Cevap

Enes Dukan

2 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
6-7 aylık kısırlaştırılmış dişi kedim var. Bi kaç gün önce fazla uyumaya başladı. Sonra iştahı kesildi ve dün de kusma ile ishal görünce veterinere gittim. Kan tahlili yaptı anormal birşey yok dedi. 3 tane iğne yaptı kusmayı, ishali önlemek ve iştah açmak içinmiş. Bi tane de hap verdi akşam mamasıyla yedir dedi. 3-4 gün gel kontrole dedi. Ama kasaya gelince paramın çoğunu aldı ve bugün gittiğimde ücret alamayacağı takdirde birşey yapamayacağını söyledi (öğrenci bütçesiyle yaşıyorum). Kedim hala uyuyor. Arada bi kalkıp oyun oynuyor bizle ve su içiyor ama hiçbir şey yemiyor. Yarın belediyenin veterinerine gideceğim ama ilgi göstermemelerinden korkuyorum biraz. Kedim için evde yapabileceğim birşey var mı? Ben kedinin kusmasının yararlı olacağını düşünmüştüm çünkü hep yerde bi toz bulsa yiyor, defter açık kalsa kenarını koparıp yiyor. Dün veteriner diyene kadar malt diye birşeyin varlığından haberim yoktu (evde baktığım ilk kedim) ama arada bir kedi çimi yiyordu kedim.

Gizem Bozo Katıldı: 2 yıl önce

Gönderildi: 2 yıl önce
Maalesef yerinizde olsam tek bir saniye dahi beklemeden kapı kapı veteriner dolaşırım çünkü ishal+kusma kombinsayonu ölümcül bile olabiliyor. Yaş mamayla gönlünü çelmeye çalışın ve bol su içirin çünkü ishal fazlasıyla su kaybettiriyor. İnanın o öğrenci bütçesiyle evcil hayvan bakma olayını çok iyi anlıyorum. Bende de iki taneler ve harçlıklarımla yetişmeye çalışıyorum ikisine birden. Güvenilir bir veterinerden açık hesap yaptırabilirsiniz gibi geliyor bana. Eğer o da yoksa belediyenin mutlaka daha önce yaptığı işleri araştırın derim. Zira belediyelerde gerçekten ihmaller söz konusu olabiliyor maalesef.