Kedim kanlı ishal

Başlatan Rümeysa Yeşiltaç · 1 Cevap
Gönderildi: 1 yıl önce
Kedimi yaklaşık 3 hafta önce sahiplendim.Önceki sahibi kronik bağırsak rahatsızlığı olduğunu gençlik hastalığından kurtulduğunu filan söylemişti ve yaklaşık 500 gramdı şuan 1 buçuk kiloya yakın ve 3 aylık dişi bir kedi.Ben bakmaya başladığım zaman ishali devam ediyodu diye veterinere götürdük ve önceki veterinerin verdiği diyet mamayı kullanın zamanla düzelir dedi ama düzelmeyince ve artık dışarıya yapmaya ve günde en az 10 kere tuvalete çıkmaya başlayınca tekrar götürdük ve sokak kedileri için çok nadir ama tahıla alerjisi olabilir dedi tahılsız kuru mama önerdi hemen gidip ona başlatın dedi ona başladık ve ishali geçti düzene girdi.Parazit tedavisi de yapıldı ama daha aşıları tam değil bu hafta başlıycaktık.Veteriner artık ishali düzeldiği düzene girdiği ve kilosu da normale döndüğü için haşlanmış tavuk gibi besinler verebilirsiniz dedi fakat verdikten sonra yine tolere edemedi sanırım ishali hafiften başladı gibi ve bugün dışkısında çok az açık renkli kan gördüm minicikti ama yine de veterinerimize yazdım hemen sindirim enzimlerinden kaynaklı olabilir dedi . Parazit kaynaklı mıdır tahriş olduğu için midir beslenmesiyle mi alakalıdır bilmiyorum ama daha önce buna benzer bir olay yaşayan var mı acaba önerileriniz neler yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Yıldız Katıldı: 2 yıl önce

Gönderildi: 1 yıl önce
birincisi bir dışkı muayenesi yaptırın.
parazit tedavisi yapılmadı mı?
ateşini takip ettirin yine bir kan sayımı yaptırın. 
sindirim enzimini bilemicem ama uzun süreli ishallerde barsakların zedelenmesine bağlı kan gelebiliyor. öncelikle ishalin tipinin belirlenmesi lazım, buna ek olarak hayvanın kilo almasına bakılıp bu muayeneler sonucu eğer bir  hastalığı yoksa enfektif o zaman bu ishale yönelik çalışma yapmanızı tavsiye ediyorum. aşı için aceleci davranmanızı tavsiye etmem eğer evde tek kedi ise ve sokağa çıkmıyorsa.