Kişisel Problemlerim Köpeğimi Etkiler mi?

Başlatan fatih ermiş · 3 Cevap

fatih ermiş

4 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Öncelikle merhaba arkadaşlar, benim çok sevdiğim, dünyalar tatlısı 2 yaşında bir köpeğim var.

Ne yazık ki hayatımın şu son birkaç haftasında bazı problemler yaşıyorum ve çok üzüldüğüm anlar oluyor. Telefonla bağıra çağıra konuşup, bazen ağlarken Bella yanıma koşuyor ve yüzümü yalıyor. Ona yansıtmamayı çok isterdim ama sıkıntılarım bazen bastırılamayacak duruma geliyor. Tabi büyük kavga gürültüler yok ama ağlamama karşı çok hassas olduğunu gözlemliyorum, yanıma gelmesi bana güç veriyor ama üzülüyorum da.

Bu durum onu kötü etkiler mi?

Neşe Yaralı Katıldı: 5 yıl önce

Merhaba,

Biz de kedilerimizden birini kaybettiğimizde çok ağlamıştık evde ve evdeki diğer kedimiz biz ağlarken öylece bir köşede oturup sessiz sessiz bizi seyretmişti. Bazen yanımıza gelip, sokulup, kucağımıza yatmıştı. Çok enerjik, oyuncu olan kedi birden bire durgunlaşmıştı, yemek bile yemek istemiyordu. Bunda hem bizim üzüntümüzün hem de arkadaşını kaybedip yalnız kalmasının etkisi vardı tabi ki.
Evde mutsuz bir hava olduğunda bunu hemen fark ediyorlar ve ister istemez etkileniyorlar. Biz onu mutlu etmek için ve yalnızlığını hissetmesin diye onunla daha fazla oyunlar oynayıp, biz evde yokken oyalansın diye yeni oyuncaklar alarak kendini daha iyi hissetmesini sağladık. Eski düzenini, mama saatlerini, oyun zamanlarını aksatmadan aynı şekilde devam ettirdik.
Siz de her ne kadar üzgün olsanız ve kendiniz kötü hissetseniz de onun için dik durmaya çalışın, yürüyüşlere çıkartın, oyunlar oynayın.
Belki yeni oyuncaklar alabilirsiniz veya yeni bir oyun keşfedebilirsiniz. Kendinizi başta biraz zorlamanız gerekse de sonunda bu hem size hem ona kendinizi daha iyi hissettirecek.

Her şeyin daha iyi olacağı güzel günler dilerim.

eser mutlu Katıldı: 3 yıl önce

Elbetteki etkileyebilir sonuçta onunda duyguları var köpekler nesiller boyunca insanlara eşlik etmek için yetiştirilmiştir mesela bir köpek sahibini görünce sahibiyle karşılıklı mutluluk hormonu salgılar siz üzülünce yanınıza gelmesinin nedeni sizi teselli etmek üzülmenizi engellemek istediği içindir mesela bir çok ülkede insanları stresten ve belli sıkıntılardan uzaklaştırmak için terapi köpekleri kullanılıyor ve köpeklerin koku duyularıda çok yüksektir her hangi bir hastalığınızda hastalığınızı hissedebilir mesela kanser hastalığını bulmak için özel eğitimli köpekler var ve makinelerden daha yüksek oranlı olarak hastalığı buluyorlar yani onlarda bir canlı duygu ve düşünceleri var ayrıca fazla üzülmeyin kendinizi yıpratırsınız, hiç birşey üzülmeye değmez herşey gelip geçicidir sonuçta sürekli yanınızda olan size her daim sağdık olan bir canlıya sahipsiniz

fatih ermiş Katıldı: 4 yıl önce

cevaplar için çok sağolun arkadaşlar