Köpeğim arabalara havlamaya ve saldırmaya başladı?

Başlatan deniz ertaş · 11 Cevap

deniz ertaş

7 yıl önce

Gönderildi: 6 yıl önce
önceden yoktu böyle bir davranışı , bu aralar arabalara havlayıp saldırmaya çalışıyor , neden olmuş olabilir ?

ayberk kaysı Katıldı: 6 yıl önce

iyi günler köpeğinize araba çarptımı veya kornasından falan korktumu böyle bi durumda bu davranışı gösterebilir.

Bora mumcu Katıldı: 8 yıl önce

yavaş yavaş ergenliğe giriyor olabilir köpeğiniz.kısırlaştırmanız faydalı olacaktır sakinleştirecektir köpeğinizi ama kesin çözüm değil arabalara odaklanmaya başladığı anda hemen hafifçe tasmasını çekin ve hayır diyin odağı size gelince aferin diyin sevin mama verin zamanla azalacaktır

deniz ertaş Katıldı: 7 yıl önce

Orijinalden alıntı: ayberkkaysi

iyi günler köpeğinize araba çarptımı veya kornasından falan korktumu böyle bi durumda bu davranışı gösterebilir.

olmadı

arif topçu Katıldı: 6 yıl önce

Peki yanında bulunan başka bir köpek var mı? Yani ondan görüp yapabilir. Ana köpekler hareket eden cisimlere karşı da böyle tedirgin olabiliyor.

Doğan Çık Katıldı: 6 yıl önce

Hayır yanlış bilgi vermeyelim.. Köpeğiniz arabanın ondan kaçtığını sanıyor ve kovalıyor bütün köpekler için geçerlidir insanda dahildir buna kaçan herşeyi kovalarlar.....

Orijinalden alıntı: asilbey34

Peki yanında bulunan başka bir köpek var mı? Yani ondan görüp yapabilir. Ana köpekler hareket eden cisimlere karşı da böyle tedirgin olabiliyor.

yoktu başka köpek , ana köpek derken neyi kastettiniz hocam ?

Hatice Özen Katıldı: 7 yıl önce

Bizimki havlamıyordu ama bizim sokaktaki köpekler havlıyor onları gördü bizimkide havlamaya başladı

Ama yazcaktım Ana yazmışım :)
Haraket eden cisimlere karşı bazıları çok tedirgin olup havlayabiliyor.

Allah korusun birşey olur diye korkuyorum , parkta falan kimse olmayınca salıyorum , yoldanda arabalar geçiyor tek tük

Sakın salmayın bizim burdada aynı sizinki gibi sokak köpeği havlıyordu arabalara sol bacağını kaptırmış en sonunda topallıyor.