Köpeğim Badem

Başlatan Ertuğ Kayıcan · 6 Cevap

Ertuğ Kayıcan

3 yıl önce

Gönderildi: 3 yıl önce
Arkadaşlar merhaba ben bugün barınaktan Maltese 1 cinsi bir köpek sahiplendim. 1 ay önce kadar köpeğimi saçma tüfekle vurmuşlar ve ondan berisir insanlardan çok korkuyor ürküyormuş. Psikolojisini düzeltmek için ne yapmamı önerirsiniz.

yiğithan korkmaz Katıldı: 4 yıl önce

Hocam merhaba, pek bir tecrubem yok ama sevgi ile aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Bol bol sevgi ve ilgi gösterin tekrar insanlara güvenmesini böyle sağlayabilirsiniz. İlk zamanlar sizede ürkek davranabilir ama yavas yavas alışır umarım.

Ertuğ Kayıcan Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: yigithan93

Hocam merhaba, pek bir tecrubem yok ama sevgi ile aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Bol bol sevgi ve ilgi gösterin tekrar insanlara güvenmesini böyle sağlayabilirsiniz. İlk zamanlar sizede ürkek davranabilir ama yavas yavas alışır umarım.

İnşallah hocam tek temennimizzz o

özge telli Katıldı: 5 yıl önce

benim kızımda da insanların yol açtığı bir travma vard barınaktan aldığımda. yanına bile yaklaştırmazdı. ben bir süre uzaktan sevdim. sevdiği yiyecekleri kullandım ara ara. ama ısrar etmedim yanıma gelsin diye ya da ben ona zorla yaklaşmadım. bir ay sonra yanaşmaya başladı bana. şu an bir buçuk yıldır bende. insanlarla bir problemi kalmadı. sadece tanımadığı biri bir şey atacak olursa ya da bağırırsa deliriyo o da şu ana kadar iki kez oldu bir buçuk yılda. yani birazcık uzun bir zamanda güvenini yeniden kazanırsınız sadece sevildiğini saygı gördüğünü hissettirmeniz yeter. geçmiş olsun bu arada. umarım kalıcı bir hasar almamıştır yavrucak.

Ertuğ Kayıcan Katıldı: 3 yıl önce

Orijinalden alıntı: lifeeislifeee

benim kızımda da insanların yol açtığı bir travma vard barınaktan aldığımda. yanına bile yaklaştırmazdı. ben bir süre uzaktan sevdim. sevdiği yiyecekleri kullandım ara ara. ama ısrar etmedim yanıma gelsin diye ya da ben ona zorla yaklaşmadım. bir ay sonra yanaşmaya başladı bana. şu an bir buçuk yıldır bende. insanlarla bir problemi kalmadı. sadece tanımadığı biri bir şey atacak olursa ya da bağırırsa deliriyo o da şu ana kadar iki kez oldu bir buçuk yılda. yani birazcık uzun bir zamanda güvenini yeniden kazanırsınız sadece sevildiğini saygı gördüğünü hissettirmeniz yeter. geçmiş olsun bu arada. umarım kalıcı bir hasar almamıştır yavrucak.

Teşekkürler bakalım ilk geldiğine göre daha iyi ama hala yaklaşmaya kalktığımızda bizden korkuyor umarım zamanla geçer

özge telli Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: ertugkay

Orijinalden alıntı: lifeeislifeee

Teşekkürler bakalım ilk geldiğine göre daha iyi ama hala yaklaşmaya kalktığımızda bizden korkuyor umarım zamanla geçer

dediğim gibi korktuğunu gördüğünüzde zorla siz yaklaşmayın uzaktan sevin. ona kendi gelmesi için fırsat bırakın. 10un 5inde kendi gelse bile iyidir. bir süre sonra kendisi siz ilgilenmediğinizde de gelmeye başlayacak. ondan sonra tamamen unutur merak etmeyin. 

fatih ermiş Katıldı: 4 yıl önce

arkadaşların da dediği gibi sevginizi gösterip ama ısrar etmeden güvenini kazanabilirsiniz.
deneme yanılma yöntemiyle neyi sevdiğini bulduktan sonra onu vermek için çağırabilirsiniz, top - yiyecek - peluş vs. gibi. Onun dışındaki travma sevgi verildiği sürece zamanla aşılacaktır.