Köpeğim çok şımarık?

Başlatan Oğuzhan Banu KÜSEN KÜSEN · 4 Cevap
Gönderildi: 6 yıl önce
yalnızken bir problem yok söz dinliyor fakat misafir geldiğinde hiç söz dinlemiyor ya hiç eve sokmak istemiyor yada üstlerine atlıyor. bi köşeye bağlıyorum orda da rahat durmuyor ilgilenmiyorum havlamaya ,ağlamaya başlıyor. hep onun istediği olsun istiyor istediğini yapmayınca da rahat vermiyor.

Beste Erkutay Katıldı: 7 yıl önce

Kopeginiz 1 yasinda sanirim ? Genelde 1 yasina kadar bu tur sorunlar yasamaniz normal fakat her ne kadar kotu bir davranis olsa da ya da kendimi kotu hissetsemde, kopeginizin korktugu bisey olmasi gerekiyor. Bu bazen tum komutlari aldigi sahibinin sert bir sekilde ona hayir demesi yada rulo halinde gazeteyi sert bir sekilde elinizde tutarak korkutmani olabilir. Mutlaka korkucagi bisey olmali. Cocuk gibi aynen. Korktugu zamanda bu yaptigi davranisin yanlis oldugunu anlayacaktir. 

Burak Kaan Katıldı: 7 yıl önce

Bende aynı sorunları 8 aylık jack Rusell kızımla yasıyorum ama yavaş yavaş aşmak üzereyim. Kati ve sert bir tonla uyarı, söz dinlemediği takdirde odasına ya da yuvasına koyup cezalandırmak, gerektiğinde onunla ilgilenmemek hatasını anlamasını sağlamak gerekir diye düşünüyorum...

Oğuzhan Banu KÜSEN KÜSEN Katıldı: 8 yıl önce

Mişa 2 yasına gelmek üzere.  sert bi şekilde kızsam da gazeteyle korkutsam da  o an için duruyor fakat 10 sn sonra aynı davranışı tekrar sergiliyor.  aklıma gelebilecek tüm ceza yöntemlerini yuvasına kapatma , ilgilenmeme, yat bekle vs.denedim sitelerden arastırdım ama çözüm bulamadım.

deniz ertaş Katıldı: 7 yıl önce

benimkide misafir falan geldimi acayip heyecanlanıyor ve üstlerine atlamaya çalışıyor , bakalım nasıl düzelecek bu davranışı :(