Köpeğim insanlardan korkuyor

Başlatan Orhan Tahan · 18 Cevap

Orhan Tahan

5 yıl önce

Gönderildi: 5 yıl önce
Arkadaşlar 1 hafta önce sibirya kurdu sipariş ettim yaklaşık 80 km mesafeden önce yıkanıp sonra arabanın bagajına koyulup getirildi arabadan indiği gibi kuyruğu içine doğru çekip sırtını kamburlaştırıp sinip kalıyordu.kesinlikle hiç bir şeye tepki vermiyodu.ilk geldiği günün gecesi kapalı biyerde bağlayıp bıraktım yanınada mama ile su bıraktım.sabah geldiğimde mama ile su bitmiş ortalık savaş alanı ve köpek kayıp.biraz bağırdım arkafan biyerden koşarak geldi gece bıraktığım yerde yattı ve yine hiçbirşeye tepki vermiyor.insan görünce sinip kalıyor çok korkuyor.birde başka bi köpekle oynatalım dedik 4 aylık alman kurduyla yan yana getirdik bi anda canlandı koşmaya falan başladı ama yanına gidince tekrar sinip kalıyor.köpeği alıştırmak için ödül maması aldım bana biraz alışmıştı yanıma çağırınca koşarak geliyor artık fakat 2 metre yakınıma gelince korkup arkamdan dolanıyor.ödül mamasını alıncada koşarak yuvasına dönüyor.onun haricinde ne zaman tasmasını takıp bi yere getirmek istesem sürükleyerek getiriyorum yanımda bile gezmiyor.mama verdiğim zamanda ya tek kalınca yiyor yada ağzına önce zorlayarak 1 tane koyuyorum sonra elimden yiyor yani ben yanındayken kesinlikle mama tabağına gitmiyor.bu halinin sebebi nedir acaba bu konuda iyi bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.atkafaşlarım köpekleriyle dedi gibi oynuyor bizimki yanıma gelmiyor.

meral erdoğan Katıldı: 6 yıl önce

Köpeğim yok ama daha önce şiddete uğramış gibi geldi bana

Orhan Tahan Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: capuccino

Köpeğim yok ama daha önce şiddete uğramış gibi geldi bana

Bizde öyle tahmin ediyoruz ama aldığımız yere 50 kere sorduk kesinlikle öyle birşey yapmadık diyolar

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

İnsanlara güvenmiyor ve korkuyor . Evinizden ayrı izole bakmaya devam ederseniz pek birşey değişmez.. alışamaz.

can tem Katıldı: 6 yıl önce

Köpeği baya sindirmişler orası belli , aldığınız yer de laga luga yapmasın.
Karşınızda güvenmek isteyen bir canlı var. Bağırmayın, korkutmayın, korkup sindiğinde de sevmeyin. Cesaretlendirin, bol bol sevip oynayın farklı yerlerde. Bir şey dikkatini çekip kulaklarını yönlendirince heyecanla beraber oraya doğru koşun. Kemirebileceği dana - kuzu paça kemikleri verin, stresini atsın çok daraldığında. Bol bol koşsun, yorgun köpek korkmaya mecal bulamaz  :D Doğru şeyler yapınca heyecanla afferim diyip sevinç çıplıkları atarak sevin.

Onur Durcan Katıldı: 6 yıl önce

Aşırı korkutulmuş bir köpeğiniz olmuş zaman ile durum düzelir.

Sipariş verme tabiri pek hoş olmamış ama

Orijinalden alıntı: tyresian

Yanlış tabir kullandıysam affola.peki düzelmesi için ne yapabilirim.sürekli seviyorum elimle yediriyorum benle yatmasına bile izin veriyorum.gece ben uyuduktan sonra sessizce yatağa geliyor başka türlü yanıma yaklaşmıyor korkuyor zaten.

özlem Şahin Katıldı: 5 yıl önce

Hemen değişemez , siz sakin düzenli ve istikrarlı olun , herşeyin bir saati olsun . Köpekler yalnızlığı sevmezler saatlere uyup ona bir denge verdiğinizde size yaklaşıp güzel bir bağ kuracaktır.

Orijinalden alıntı: astroo

Hemen değişemez , siz sakin düzenli ve istikrarlı olun , herşeyin bir saati olsun . Köpekler yalnızlığı sevmezler saatlere uyup ona bir denge verdiğinizde size yaklaşıp güzel bir bağ kuracaktır.

Ne kadar bi süre gerekiyor açılması için.1 haftadır yapmadığım kalmadı köpek ölü gibi.

nurhan demir Katıldı: 5 yıl önce

Köpek besbelli ki işkence görmüş. Herhangi bir yerinde darp vs iz var mı yok mu öncelikle veterinere götürüp bir kontrol yaptırmalısınız sonrasında da durumu anlatın bu tür psikolojik durumlar için ilaç mı verir terapi mi önerir artık durumu veterinerinizle değerlendirin. Kimbilir belki tecavüze bile uğramış olabilir!!! Herşey beklenir bu insan denen yaratıklardan!

Murat Boray Katıldı: 5 yıl önce

Orijinalden alıntı: tyresian

Ben de katılıyorum ekstra olarak köpek satın almak yerine sahiplenseydiniz keşke